VanillaDesk – Service Desk jako služba brzy v češtině

VanillaDesk na náš trh nedávno uvedla Service Desk software sloužící k efektivnímu řízení IT služeb. Ten je díky konceptu Software as a Service stále populárnější.
VanillaDesk – Service Desk jako služba brzy v češtině

Společnost VanillaDesk (www.vanilladesk.com) na náš trh nedávno uvedla Service Desk software sloužící k efektivnímu řízení IT služeb. Ten se nyní i díky zvolenému konceptu Software as a Service (SaaS) stává stále populárnějším jak mezi interními odděleními IT, tak i u komerčních poskytovatelů IT služeb. Jaké jsou hlavní přínosy Service Desk softwaru poskytovaného IT organizacím formou služby?

Současným trendem v IT organizacích, podmíněným zachováním vysoké pružnosti vůči měnícím se požadavkům businessu a dosahováním rychlé návratnosti investic, je nulová nebo jen minimální uživatelem vyžadovaná úprava řešení a spoléhání se spíše na best practice postupy, než vytváření řešení vlastních. Adaptace ITIL best practices umožňuje standardizaci procesů, jejichž pokrytí tak mohou zajistit integrované ITSM nástroje, jakým je právě Vanilla Desk.

Klepněte pro větší obrázek

Software as a Service vám šetří peníze. Při využití řešení VanillaDesk se vyhnete počátečním nákladům spojeným s implementací tradičního softwaru zahrnujícím nákup a údržbu serverů, jejich bezpečné umístění, nákup, instalaci a podporu celého řešení. Neměli bychom zapomínat ani na vysoké náklady na kvalifikovanou obsluhu.

Software as a Service vám šetří čas. S VanillaDesk se vyhnete řadě obvyklých činností spojených s implementací tradičního licencovaného softwaru, protože řešení je umístěno v předních datacentrech a využívá infrastrukturu a služby, které poskytuje Amazon Web Services (AWC) cloud. VanillaDesk přichází s přednastavenými parametry a workflow. Středně velké organizace jsou tedy schopné toto řešení implementovat ve velmi krátkém čase.

Klepněte pro větší obrázek

S VanillaDesk máte k dispozici vždy nejnovější verzi a pravidelný bezproblémový upgrade. Nemusíte se nadále zabývat otázkou, kde získat potřebné zdroje na další upgrade, a to ani finanční ani lidské. Kolikrát jste již v praxi řešili otázku, kdo za tyto aktualizace ponese odpovědnost?

Další charakteristickou vlastností je snadné používání. Řešení VanillaDesk je lehce dostupné přes Internet a nabízí příjemné intuitivní uživatelské rozhraní. Vyzkoušejte si časově neomezenou Free edici pro omezený počet uživatelů.

Integrace s jinými aplikacemi již dávno není jen doménou tradičních Service Desk řešení. VanillaDesk přináší integraci s e-mailovými systémy a další API budou následovat.

Klepněte pro větší obrázek

Platíte jen za to, co skutečně používáte. Cena se odvíjí pouze od velikosti vašeho týmu zákaznické podpory. Kdykoliv se rozhodnete, můžete měsíční platby upravit nebo zcela zrušit, a to bez ztráty vysokých počátečních investic. VanillaDesk umožňuje export všech vašich uživatelských dat.

Implementace tradičního licencovaného softwaru může být časově náročnou a nákladnou záležitostí. VanillaDesk malým a středně velkým organizacím poskytuje ve velmi krátkém čase a za minimálních počátečních nákladů přístup k vlastnostem pokročilých nástrojů. Navíc řešení VanillaDesk bude již brzy dostupné i v českém jazyce.

Koupě licencovaného softwaru většinou bývá individuální záležitostí. Používáte-li VanillaDesk, stáváte se ale součástí komunity, která do značné míry ovlivňuje další směřování řešení.

www.vanilladesk.com
www.vanilladesk.com/en/blog.htm

Další článek: Microsoft má tajnou zbraň: letáček proti iPadu

Témata článku: Minimální náklady, Snadné používání, Nejnovější API, Komerční poskytovatel, Bezproblémové řešení, velké pokrytí, Přednastavený parametr, Service, Tradiční nástroj, Minimální úprava, Best


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky