Valve | Herní konzole | Steam Deck

Valve už začalo rozesílat vývojářské kity Steam Decku herním studím po celém světě

Mobilní herní konzole Steam Deck by se k prvním uživatelům měla dostat ještě ke konci tohoto roku a Valve stále pracuje na řadě optimalizací, které mají pomoci v oblasti výkonu i výdrže na baterii. Nyní se Valve podařilo dosáhnout dalšího milníku, protože začal rozesílat vývojářské kity.

Valve na blogu informovalo, že první limitovaná várka devkitů Steam Decku už se rozesílá vybraným vývojářům po celém světě. To znamená, že už je hardware ve finální podobě a z pohledu technologií se už nic nebude měnit. To nejdůležitější je už tedy připravené pro hromadnou výrobu.

Jak lze vidět na fotografiích, Valve rozesílá kompletní balení včetně pěkného pouzdra. Cílem je, aby vybraní vývojáři měli možnost optimalizovat své hry na menší obrazovku – typicky se jedná hlavně o velikost písma, menu či jiných prvků, které mohou být velmi špatně vidět.

Specialitou jsou pak dotykové haptické ovládaní a akcelerometr, které doplňují klasické páčky a můžou rozšířit a zlepšit herní zážitek. Z pohledu výpočetního hardwaru jde o celkem běžný počítač na platformě AMD, takže odpadá nutnost nějaké větší optimalizace na konkrétní čip.

Valve rovněž bude sbírat zpětnou vazbu pro další zlepšení softwaru i procesů pro snadnou implementaci úprav od dalších vývojářů.

Váš názor Další článek: Přichází Unicode 14.0 s ním i nová emoji jako těhotný muž, salutování či mezirasové podání rukou

Témata článku: Technologie, AMD, Valve, Herní konzole, Hry, Steam Deck, Výroba, Blog, Kit, Vývojář, Steam Decka, Celý světBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment