Válka technologických veletrhů

Za rok na nebi technologických veletrhů zazáří další dvě hvězdy. Obě mají stejný cíl – zničit skomírající Comdex a urvat z jeho vystavovatelů co se dá. Las Vegas tak bude ve stejném termínu hostovat hned tři IT akce.
Ve Spojených státech se schyluje k válce technologických veletrhů. Zatímco CEA, provozovatel Mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky (CES), v poklidu vyčkává na smrt Comdexu, společnost Jupitermedia jej otevřeně vyzívá na souboj. Nový veletrh s názvem Computer Digital Expo (CDE) byl naplánován na podzim příštího roku. Zamluveno je už konferenční centrum v hotelu Mandalay Bay, jenž se nachází jen několik bloků od Las Vegas Convention Center, kde se ve stejnou dobu koná i Comdex. S Comdexem to zatím moc dobře nevypadá. Společnost Key3Media Group, která jej provozuje, hlásí už dlouhodobě finanční problémy a v současnosti žádá o ochranu před věřiteli. Podle názoru mnoha odborníků se možná příštího roku nedožije. Boj to sice může být lítý, ale sami zástupci Jupitermedia přiznávají, že díky krizi Comdexu bude jejich pozice snadnější. Na svou stranu chtějí přetáhnout hlavně vystavovatele, kteří Comdex opouštějí ve velkém. Mnoho z nich však už nalezlo bezpečný přístav pod křídly CESu, jenž by mohl technologickým veletrhům v příštích letech vévodit.

Klepněte pro větší obrázek

Silnými slovy se přesto nešetří. Například předseda správní rady Jupitermedia, Alan Meckler slibuje Comdexu "knock-out". Druhá strana však tvrdí, že Jupitermedia není schopna sehnat vystavovatele ani na svůj stávající Internet World a není proto se čeho bát. Pro Comdex však opravdu přicházejí krušné časy. CDE totiž nebude jediným soupeřem, jenž se s ním příští rok utká. Další ránu dostane dokonce od svého zakladatele, Sheldona Adelsona. Ten se rozhodl rovněž spustit svůj vlastní veletrh a samozřejmě opět v termínu Comdexu. Zatím však není jasné, zda si některá z nových show získá přízeň největších vystavovatelů jako jsou Microsoft, Hewlett-Packard, Sun Microsystems nebo Intel. Ti všichni po léta využívali k představení svých novinek služeb Comdexu. Pravdou ale je, že ani jeden z nich zatím svou účast na Comdexu v roce 2004 nepotvrdil.

Naopak se mnoho velkých společností a jejich šéfů ukázalo na letošním CESu. Ten prý získává další body také svým klidným a nekonfliktním chováním a právě díky tomu by si měl udržet přízeň největších firem, což je základní předpoklad úspěchu. Na válce veletrhů by měli vydělat hlavně návštěvníci. Lze předpokládat, že vstupné se drasticky sníží a navíc bude možno shlédnout až tři technologické akce současně. Otázkou však zůstává, jaká bude jejich kvalita.

Váš názor Další článek: Hackerům se u nás daří

Témata článku: Internet, CES 2010, Veletrh, Válka, Bezpečný přístav, Velká rána

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost