Překladač

Válečné zpravodajství z první ruky. Nejlepší online překladač DeepL už rozumí i ukrajinštině

Podle našich zkušeností nejpokročilejší webový překladač DeepL podporuje již 29 jazyků, nejnovější přírůstkem je ukrajinština. To se dnes může hodit, pokud chcete sledovat zprávy a příspěvky týkající se války přímo u jejich zdrojů. Případně lépe komunitovat s ukrajinskými uprchlíky, kteří jsou momentálně v Česku.

V nedávném testu jsme zkoušeli, že DeepL dokáže ukrajinské texty docela spolehlivě překládat i při použití ruského jazykového modelu. Nový ukrajinský by ale měl být lepší a opravit chyby tam, kde se oba příbuzné jazyky rozcházejí.

Vyzkoušeli jsme to na zpravodajském článku informujícím o včerejší překvapivé výhře Šachtaru Doněck nad Lipskem v prvním kole základních skupin fotbalové Ligy mistrů. DeepL s českým Lindatem měli nejpřesvědčivější překlad, obě služby chybovaly jen ve jménech.

DeepL si neporadil s přezdívkou гірник (hyrnik), což je v překladu horník, ale použil označení pitmen. Tak se v severní Anglii a Skotsku o hornících mluví, jenže v češtině na to nenarazíte. Lindat horníky přeložil správně, ale zase z Šachtaru udělal Baník, což je sice trefné a vtipné, ale název klubu by se překládat neměl.

Oběma překladačům pak zamotala hlavu i jména hráčů. DeepL jednou z ukrajinského křídelního útočníka Mariana Šveda udělal Švéda, jednou Shveda. Lipského brankáře Pétera Gulácsiho zase počeštil na Gulaše. Lindat zase Zoubka proměnil na Zoubkovou.

Překlady z ukrajinštiny

Ukrajinský originál

Zdroj: Ukrinform

Шахтар вийшов на поле з чітким планом. Рівень суперників не дозволяв «гірникам» грати з позиції сили, тому вони грали від оборони. Кожен гравець команди активно включався в боротьбу за м’ячем. В цьому аспекті варто відмітити Зубкова і Шведа. Хлопці не давали спокою захисникам суперника. А новоспечений гравець команди Мар‘ян Швед взагалі взагалі обікрав голкіпера Гулачі і відкрив рахунок на табло.

DeepL

Šachtar nastoupil na hřiště s jasným plánem. Úroveň soupeře nedovolila Pitmenům hrát z pozice síly, a tak hráli z obrany. Každý hráč týmu se aktivně zapojil do boje o míč. V tomto ohledu stojí za zmínku Zubkov a Shved. Kluci nedali obráncům soupeře odpočinout. A novopečený hráč týmu Marián Šved okradl brankáře Gulašiho a otevřel skóre.

Lindat

Baník přišel na hřiště s jasným plánem. Úroveň soupeřů nedovolila „horníkům“ hrát z pozice síly, a tak hráli z obrany. Každý hráč týmu se aktivně zapojil do boje o míč. V tomto ohledu stojí za zmínku Zoubková a Švéda. Kluci nenechali soupeřovy obránce v klidu. A novopečený hráč týmu Marian Švéd vůbec okradl gólmana Gulácsiho a otevřel skóre na tabuli.

Google

Šachtar vstoupil na hřiště s jasným plánem. Úroveň soupeřů neumožňovala „baníkovcům“ hrát z pozice síly, a tak se hrálo z obrany. Každý hráč týmu se aktivně zapojil do boje o míč. V tomto aspektu stojí za zmínku Zubkov a Shved. Kluci nedali pokoj obráncům soupeře. A nově vyražený hráč týmu Maryan Shved obecně zvolil brankáře Gulachiho a otevřel skóre na výsledkové tabuli.

Microsoft

Šachtar vstoupil do pole s jasným plánem. Úroveň soupeřů neumožňovala "horníkům" hrát z pozice síly, takže hráli z obrany. Každý hráč týmu byl aktivně zapojen do boje o míč. V tomto ohledu stojí za zmínku Zubkov a Švéd. Kluci nedali odpočinek obráncům soupeře. A nově vyražený hráč týmu, Marian Švéd, obvykle okradl brankáře Gulachiho a otevřel účet na výsledkové tabuli.

Facebook

Shakhtar se ujal pole s jasným plánem. Úroveň soupeře nedovolila "horníkům" hrát z pozice síly, tak hráli z obrany. Každý hráč týmu se aktivně zapojil do boje o míč. Zubkov a Švéda by měli být v tomto ohledu označeni. Kluci nenechali obránce soupeře v klidu. A nový hráč týmu Marian Shved vlastně okradl brankáře gulači a otevřel skóre na výsledkové tabuli.

Diskuze (15) Další článek: Intel Core i9-13900K se podařilo přetaktovat na 8 GHz. Fanoušci kapalného dusíku vyhlíží i 9 GHz

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,