„Válečné“ Tablet PC

Společnost Itronix, které vybavila výpočetní technikou americké vojáky ve válce o Irák představila svůj obrněný Tablet PC. Tento produkt není určen pro bojové nasazení, ale pro běžnou práci uživatelů v terénu.
Itronix je známý dodavatel speciálních odolných elektronických přístrojů jako jsou notebooky známé z druhé války v Zálivu nebo specializovaná PDA pro sběr dat v terénu. V jeho nabídce jsou tři typy odolnosti zařízení, které se liší provedením, použitými materiály a v neposlední řadě cenou. Nově představený GoBook Tablet PC spadá do prostřední kategorie „rugged“. To znamená, že kromě klasických vlastností Tablet PC včetně bezdrátové komunikace dokonce s podporou GPRS nabízí tento přístroj odolnost proti opakovaným pádům na betonovou podložku, nepromokavost i v hustém dešti a sněhu nebo odolnost vůči extrémním teplotám. Této odolnosti je dosaženo použitím kostry z hořčíku, množství gumy a speciálně chráněné elektroniky.

Klepněte pro větší obrázek
Spadnout může i do bláta.

Na první pohled nevypadá Itronix GoBook Tablet PC nijak zvlášť nebezpečně nebo drsně, Kombinace gumy a šedého plastu na obrázku vypadá spíše sportovně. Rozměry jsou v podstatě standardní, 27.0 x 18.4 x 4.2 cm TFT displej má úhlopříčku 8,4“. Uvnitř přístroje se skrývá mobilní Pentium III s taktem 866 MHz, 30 GB HDD a 256 až 640 MB SDRAM s nízkou spotřebou. Hmotnost přístroje je přibližně 1,7 kg, v čemž je započítána lithium-iontová baterie s kapacitou 3200 mAh. V přístroji je místo ještě na záložní baterii se stejnými parametry. Jako operační systém slouží samozřejmě Windows XP Tablet PC Edition.

Spíše než základní specifikace ale zaujme nadstandardní vybavení pro bezdrátovou komunikaci. Itronix nabízí různé kombinace dostupných technologií Wireless Lan, Bluetooth, CDMA a GPRS, přičemž najednou mohou být nainstalovány maximálně tři technologie, což ale neznamená výrazné omezení. Podle země, kde bude počítač používán lze zvolit GPRS nebo CDMA a doplnit o zbývající dvě možnosti. V přístroji je navíc zabudovaný obyčejný 56 kbps modem a ethernetová přípojka.

Přístroj určený pro technické pracovníky ale také armádu nebo policii bude k dispozici k odběru v průběhu září za ceny začínající na třech tisících dolarů.

Tablet od Itronixu není prvním zařízením svého druhu, i když jde o první „obrněný“ jednoúčelový tablet. Prvenství ale drží Panasonic se svým ToughBookem 18, který vypadá odolný notebook, ale navíc umožňuje převrácením displeje vytvořit poněkud objemnější tablet, ale oproti Itronixu nabízí větši pevný disk a podporu GPS.

Diskuze (4) Další článek: Sun představil svou vylepšenou verzi P2P protokolu

Témata článku: Notebooky, Nadstandardní množství, Různý terén, Tab, Gumy, Tablet PC, Tablety, Lithium, Základní specifikace, Panasonic Toughbook


Určitě si přečtěte

Přichází revoluce v oblasti deodorantů!

Přichází revoluce v oblasti deodorantů!

** Britští vědci odhalili uzlový bod procesů, kterými vzniká nejpronikavější složka lidského tělesného pachu ** Nové generaci deodorantů by mohl dodat na síle cílený zásah do života malé skupinky kožních bakterií ** Podle některých vědců by to ale znamenalo zpřetrhat pouta mezi člověkem a mikrobem

Jaroslav Petr | 34

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 23 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián | 118

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání