V San Jose budou testovat autonomní taxíky. Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

V San Jose budou testovat autonomní taxíky. Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

Firmy Bosch a Daimler v tiskové zprávě oznámily, že ve druhém pololetí roku 2019 chtějí zahájit testy autonomní osobní přepravní služby v kalifornském San Jose. Do pilotního provozu budou nasazeny upravené, plně automatizované Mercedesy třídy S.

Ačkoli budou auta schopná plně autonomního fungování, bude za jejich volantem sedět řidič připravený kdykoli převzít kontrolu nad vozidlem. Mercedes-Benz má v Kalifornii od roku 2014 povolení k testování autonomních vozidel, takže není nutné řešit právní stránku věci. V současnosti již probíhají testy vozidel v nedaleké oblasti Sunnyvale.

Plně autonomní Mercedesy

Testování bude probíhat pod hlavičkou Daimler Mobility Services a služba bude omezena na specifickou oblast mezi San Carlos a Stevens Creek. Z tiskové zprávy vyplývá, že si cestující budou moci vozidla přivolat pomocí aplikace v mobilním telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

Sedany Mercedes-Benz S-Class mají mít autonomii úrovně 4 až úrovně 5. To v praxi znamená, že by měly být schopny samostatného pohybu po městě s minimálními či nulovými požadavky na lidský vstup nebo dohled. Bosch dodává komponenty, jako jsou snímače a řídicí jednotky, zatímco Daimler poskytuje testovací vozy a další zařízení.

Nvidia na palubě

Není bez zajímavosti, že výpočetní výkon, nutný pro algoritmy související s autonomní jízdou, poskytne platforma Nvidia Drive Pegasus. Výkonný procesor a grafický čip budou spravovat síť elektronických řídících jednotek (ECU), ovládajících mimo jiné převodovku, zámky dveří, okna a další systémy. Správné podmínky zajišťuje vlastní systém, který stíhá chladit, i když systém zpracovává 100 gigabajtů dat na kilometr ujeté vzdálenosti.

Systém Nvidia Drive PX Pegasus byl představen v říjnu 2017 v německém Mnichově. Díky spojení dvou čipů Xavier se dvěma grafickými kartami je schopen provádět více než 320 bilionů operací za sekundu. Dle tvrzení Nvidie zvládne přenášet až terabajty dat za sekundu a přijímat data z až 16 kamer a šesti lidarů.

Bosch a Daimler očekávají, že Pegasus bude schopen za pomoci radarových, vizuálních a ultrazvukových senzorů reagovat na měnící se podmínky na silnici během pouhých dvaceti milisekund.

Diskuze (2) Další článek: Micron uvedl jako první 12Gb paměti LPDDR4X určené pro výkonná mobilní zařízení

Témata článku: Doprava, Nvidia, Automobily, Mobilní telefon, Autonomní vůz, Mercedes, Bosch, Taxi, Kalifornie, Grafická karta, Mnichov, Mercedes-Benz, Sunnyvale, San Jose, MER, Řídicí jednotka, Samostatný pohyb, Taxík, Ujetá vzdálenost, Autonomní taxík, Zak, Pegas, Vozidlo, TRI, Jose, Nejprodávanější kamery na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment