Nvidia | Autonomní vůz | Taxi

V San Jose budou testovat autonomní taxíky. Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

V San Jose budou testovat autonomní taxíky. Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

Firmy Bosch a Daimler v tiskové zprávě oznámily, že ve druhém pololetí roku 2019 chtějí zahájit testy autonomní osobní přepravní služby v kalifornském San Jose. Do pilotního provozu budou nasazeny upravené, plně automatizované Mercedesy třídy S.

Ačkoli budou auta schopná plně autonomního fungování, bude za jejich volantem sedět řidič připravený kdykoli převzít kontrolu nad vozidlem. Mercedes-Benz má v Kalifornii od roku 2014 povolení k testování autonomních vozidel, takže není nutné řešit právní stránku věci. V současnosti již probíhají testy vozidel v nedaleké oblasti Sunnyvale.

Plně autonomní Mercedesy

Testování bude probíhat pod hlavičkou Daimler Mobility Services a služba bude omezena na specifickou oblast mezi San Carlos a Stevens Creek. Z tiskové zprávy vyplývá, že si cestující budou moci vozidla přivolat pomocí aplikace v mobilním telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

Sedany Mercedes-Benz S-Class mají mít autonomii úrovně 4 až úrovně 5. To v praxi znamená, že by měly být schopny samostatného pohybu po městě s minimálními či nulovými požadavky na lidský vstup nebo dohled. Bosch dodává komponenty, jako jsou snímače a řídicí jednotky, zatímco Daimler poskytuje testovací vozy a další zařízení.

Nvidia na palubě

Není bez zajímavosti, že výpočetní výkon, nutný pro algoritmy související s autonomní jízdou, poskytne platforma Nvidia Drive Pegasus. Výkonný procesor a grafický čip budou spravovat síť elektronických řídících jednotek (ECU), ovládajících mimo jiné převodovku, zámky dveří, okna a další systémy. Správné podmínky zajišťuje vlastní systém, který stíhá chladit, i když systém zpracovává 100 gigabajtů dat na kilometr ujeté vzdálenosti.

Systém Nvidia Drive PX Pegasus byl představen v říjnu 2017 v německém Mnichově. Díky spojení dvou čipů Xavier se dvěma grafickými kartami je schopen provádět více než 320 bilionů operací za sekundu. Dle tvrzení Nvidie zvládne přenášet až terabajty dat za sekundu a přijímat data z až 16 kamer a šesti lidarů.

Bosch a Daimler očekávají, že Pegasus bude schopen za pomoci radarových, vizuálních a ultrazvukových senzorů reagovat na měnící se podmínky na silnici během pouhých dvaceti milisekund.

Diskuze (2) Další článek: Micron uvedl jako první 12Gb paměti LPDDR4X určené pro výkonná mobilní zařízení

Témata článku: Nvidia, Doprava, Mobilní telefon, Automobily, Autonomní vůz, Bosch, Mercedes, Taxi, Grafická karta, Sunnyvale, Autonomní jízda, Čip, Druhé pololetí, San Jose, Autonomní vozidlo, Mercedes-Benz, Třída, Minimální požadavek, Testovací vůz, Jose, Mnichov, Kalifornie, Ujetá vzdálenost, Řídicí jednotka, Xavier, Nejprodávanější kamery na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu