Čipy | SSD | Paměti

V roce 2019 se očekává strmý pokles cen pamětí a SSD až o 35%

Zdroj: Hynix.com
V roce 2019 se očekává strmý pokles cen pamětí a SSD až o 35% | Zdroj: Hynix.com

Ceny operačních pamětí a SSD disků trápily poslední dva roky asi všechny zákazníky, kteří si stavěli nový počítač, nebo pouze chtěli vylepšit ten stávající. Naštěstí se situace ohledně cen v posledních měsících dost zlepšila a podle posledních zpráv analytiků se v roce 2019 dočkáme opět dalších velkých slev, upozorňuje Digitimes.

Ceny čipů DRAM by měly v roce 2019 postupně poklesnout až o 35 %. Snížení cen se bude týkat i čipů NAND , které se používají do SSD disků. U těch se očekává strmý pokles cen hned v prvním čtvrtletí roku, kdy bychom se mohli dočkat zhruba 15 % poklesu s tím, že cena by pak měla klesat i v kvartále následujícím.

Pokud se ptáte co za snížením cen stojí, tak je to hlavně nevytížení výrobních linek pro rok 2019. Výrobci se proto snaží snížením cen oživit poptávku. Dobrou zprávou také je, že snížení výrobních cen pamětí bude mít i pozitivní vliv na ceny nových grafických karet, které se plánují na rok 2019, slevy totiž čekají i nové GDDR6.

Diskuze (26) Další článek: Autonomní Uber se vrací na silnici. Ale je to trošku parodie na Waymo

Témata článku: Čipy, SSD, Tranzistory, Paměti, Poslední rok, Cena, Str, Nový počítač, DigiTimes, Dobrá zpráva, Kvartál následující, Poslední zpráva, Pozitivní vliv, První čtvrtletí, Operační paměť, Čip, Paměť, Výrobní linka, Cena pamětí, Pokles cen, Pokles, Snížení, Výrobní cena, Strmý pokles, Snížení cen


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor