Časopis Computer

Vychází nový Computer: jak chránit děti před kyberšikanou

  • Vše o nových procesorech AMD Ryzen 3
  • Tři velké testy: notebooky pro studenty, externí SSD a držáky mobilu do auta
  • Nejlepší doplňky do prohlížeče

V novém Computeru jsme se zaměřili na velmi vážné téma: mladí uživatelé internetu jsou často cílem šikany, a to nejen ze strany svých vrstevníků. Vydírání a nátlak se sexuálním podtextem je šedou zónou, o které se zatím moc nemluví. Jak se kyberšikaně bránit? Jak upozornit na rizika své děti? S jakým úspěchem řeší policie ty nejvážnější případy?

Čtenáři papírové i elektronické verze tentokrát získají plné verze programů v celkové hodnotě 3 630 Kč a přístup do C-zóny s bonusovým redakčním materiálem.

  • SoftOrbits Picture Resizer - hromadná změna velikosti fotografií 
  • ICare Data Recovery Pro - obnova smazaných souborů
  • Audials One 2019 SE - audiotéka v počítači

Předplaťte si Computer a získejte dárek

Při objednání papírového předplatného získáte hned dvě vydání za rok zdarma. Časopis vám dorazí o dva dny dříve až do vaší schránky. Noví předplatitelé si navíc mohou vybrat ze dvou dárků: 2 ks hry Bang! nebo knihu Atlas Obscura.

Tip: Časopis můžete číst i na počítači a ušetříte

Soutěž o tři myši Connect IT Doodle Mouse

Soutěžte s námi rovnou o tři herní myši Connect IT, odpovězte na jednoduchou soutěžní otázku a výhra může být vaše.

Technologie: Nové desktopové procesory AMD Ryzen 3. generace

Desktopové procesory AMD Ryzen 3. generace, které jako první využívají 7nm výrobní proces, jsou tady. A s nimi vážná konkurence pro Intel.

Klepněte pro větší obrázek

Trendy: Výhody a nedostatky sdílené ekonomiky

Pronajmout volný pokoj či nevyužitou sekačku, sdílet auto s ostatními zájemci o občasné přiblížení – to jsou jen některé z praktických ukázek sdílené ekonomiky. V poslední době ale i tyto moderní služby narážejí na obtíže a prvotní nadšení chladne. 

Klepněte pro větší obrázek

Seriál: Programování elektroniky: hackneme chytrou zásuvku a žárovku

Dnes nebudeme nic pájet, ani zapojovat drátky. Dnes vlastním kódem ovládneme populární řadu Wi-Fi zásuvek od TP-Linku a barevnou LED žárovku Yeelight s Wi-Fi od Xiaomi. 

Klepněte pro větší obrázek

Rozhovor: Amin Toufani o technologickém pokroku

Ztělesňuje ty nejzajímavější trendy dnešního Silicon Valley. Amin Toufani je podnikatel, vizionář a vzdělanec, který dalece překračuje hranice své technické specializace.

Rozhovor: Filip Široký o umělé inteligenci a urychlovači částic

Filip Široký je jedním z mála Čechů, který se může pochlubit, že se jako informatik podílel na výzkumu zásadních fyzikálních otázek. Už za studií působil ve švýcarském CERNu, kde jeho algoritmus pomáhal určovat kvalitu dat pocházejících z ikonického urychlovače částic. Na podzim se do CERNu opět vrací.

Klepněte pro větší obrázek

Časová osa: IT na Tchaj-wanu

Tchaj-wan patří k tahounům světového IT průmyslu, a to i přes svůj spor o samostatnost, který vede s Čínskou lidovou republikou. Projděte si firmy sídlící na Tchaj-wanu podle roku jejich vzniku. Dokázali byste si dnešní svět technologií bez nich představit?

Klepněte pro větší obrázek

Téma: Kyberúroky cílící na děti

Anonymní prostředí internetu nahrává mnoha kriminálním živlům. Ty nejhorší cílí na děti, které jsou zranitelné zejména prostřednictvím sociálních sítí. Tam jim hrozí šikana, vydírání, ale třeba i sexuální obtěžování. V rámci tématu přinášíme rozhovor se státním zástupcem a otestovali jsme programy, které mohou pomoci s ochranou dětí na internetu.

Klepněte pro větší obrázek

Testlab Computeru byl tentokrát skutečně nabitý. Otestovali jsme deset notebooků pro studenty, a tentokrát jsme mysleli i na ty, kteří chtějí hrát hry: 15,6" modely s externí grafikou totiž stojí méně než 20 000 Kč.

V druhém testu jsme pozvali externí SSD disky, které dokáží elegantně vyřešit nedostatek prostoru v notebooku. Rozdíly v rychlosti byly skutečně významné, rozdíly v ceně minimální. Nekupujte blbě, kupte to nejvýhodnější na trhu.

Ve třetím testu jsme vyzkoušeli různé držáky mobilů do auta. Pohodlné uchycení mobilu je klíčové především při navigaci, mobil by měl být pohodlně v zorném poli.

Elektronickou verzi časopisu Computer si můžete koupit v naší mobilní aplikaci pro iOS a pro Android, anebo si jej rovnou předplatit na celý rok za zvýhodněnou cenu. Chcete-li číst časopis na PC, můžete jej zakoupit za 69 Kč v iKiosku.

Máte připomínky k obsahu Computeru nebo tipy na články, které by vás zajímaly? Diskutujte s námi na Facebooku a sledujte nás na Instagramu.

Časopis Computer

V Computeru každý měsíc na 148 stranách přinášíme nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

C0421_obalka.png

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte objednáním ročního předplatného na iKiosek.cz. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí. Objednat si můžete jedno číslo na zkoušku, nebo starší číslo s konkrétním tématem či velkým testem.

Diskuze (2) Další článek: Airbnb se zaměřilo na služebky. Nabídne nejvhodnější ubytování pro pracovní cestu

Témata článku: Notebooky, Časopis Computer, Facebook, Internet, Intel, Procesory, Android, Wi-Fi, Instagram, SSD, Ryzen, Policie, IT průmysl, Nejlepší doplněk, Mobil, Tchaj-wan, Samostatnost, Čínská lidová republika, Procesor, Připomínky, Kyberšikana, Uchycení, Držák, Computer, Silicon Valley