Doprava | Uber | Helikoptéry

V New Yorku si můžete přes Uber objednat i helikoptéru

Uber již delší dobu nenabízí jen klasickou jízdu autem. Ve vybraných městech máte k dispozici třeba i elektrické koloběžky, kola či si můžete skrze Uber nechat dovézt jídlo. Nyní forma přichází s novinkou v rámci New Yorku – objednat si zde můžete helikoptéru z města na letiště.

Jedna cesta z Manhattanu na letiště JFK bude stát mezi 200 až 225 dolary, přičemž může být zarezervována až pět dní dopředu. Cílí tak na movitější klientelu, kteří nechtějí riskovat, že se zaseknou v klasickém taxíku v zácpě. ty jsou zde, podobně jako ve většině velkých měst, na denním pořádku a dokáží cestu řádně prodloužit. Celý let trvá přibližně půl hodiny, autem je to přitom dvojnásobek, avšak mimo špičku. V zácpě člověk může strávit i hodiny navíc.

Novinku ale nemůže využít jen tak někdo. Kromě vyšší ceny je zde i omezení na věrné uživatele. přístup k ní mají pouze platinoví a diamantoví členové v rámci Uber Rewards, firma tak na palubu helikoptéry nepustí jen tak někoho. S sebou si navíc není možné vzít cokoliv – počet zavazadel je omezen na jedno osobní a jedno příruční zavazadlo s maximální hmotností přibližně 19 kilo.

Uber Copter, jak se služba jmenuje, startuje již 9. července a není příliš pravděpodobné, že by se rozšířila třeba k nám, byť by se hodila pro přeskakování kolon nejen ve městě, ale i na D1.

Uber chtěl přepracovat cestující i za pomoci malých letounů:

Zdroj: The Verge

Diskuze (4) Další článek: Elektrický supersport Volkswagen ID R stanovil nový rekord na Nürburgringu

Témata článku: Doprava, Letadla, Létání, Uber, Taxi, Helikoptéry, Sdílená ekonomika, Zácpa, Helikoptéra, New York City, Zavazadlo, New York, Novinka, Letiště, JFK, The Verge, York, Elektrické kolo, Manhattan


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor