Microsoft Office

V Microsoft Office přibude 8 tisíc obrázků a ikon na krášlení dokumentů. A Word a Powerpoint dostanou nové funkce

Microsoft se pochlubil, čím v rámci poslední větší aktualizace vylepšil programy sady Office. Kromě klasických bezpečnostních oprav jsme se totiž dočkali několika funkčních novinek. Jednou z nich je doplnění knihovny o nové zdroje obrázků a ikon, kterými můžete vylepšit dokumenty. Je jich přes osm tisíc a všechny mají licenci umožňující použití k jakémukoli účelu.

Další novinkou je možnost vytvořit „soukromou kopii“ dokumentu, což je de facto funkce pro přidávání vlastních poznámek. Zkrátka když si chcete do dokumentu napsat soukromé poznámky formou komentářů, ale chcete eliminovat riziko, že zasáhnete do původního dokumentu a třeba ho pak se svými průpovídkami pošlete dál, dostanete speciální funkci. 

Pro prezentující pak může být užitečnou funkční novinkou možnost editace prezentace v Powerpointu během promítání. Zkrátka když při prezentaci objevíte chybku, můžete ji hned opravit a pokračovat dál, aniž byste museli prezentaci přepínat do editačního módu. Možnost živé editace je ale nutné u prezentace zapnout.

V Office jinak přibyla hromada další drobností a oprav, podívejte se na výčet. Za zmínku stojí třeba ještě to, že Outlook umožní posílat vložené obrázky ve vyšším rozlišením.  Novinky jsou k dispozici v rámci verze 2004 (Build 12730.20024).

Diskuze (9) Další článek: Prohlížeč Edge pokračuje s aktualizacemi. Nová beta umí konečně synchronizovat doplňky

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Outlook, PowerPoint, Word, Nová funkce, WoR, Prezentace, Dokument, Funkce, Ikona, Novinka, ObrázekSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět