Google | Mapy Google | Mapy

V Mapách Googlu můžete zadávat veřejné akce a události. Zatím to ale nefunguje všem

V Mapách Googlu můžete zadávat veřejné akce a události. Zatím to ale nefunguje všem

Mapy Google otevírají uživatelům možnost vytvářet veřejné události v konkrétním podniku nebo lokalitě. Novou funkci potvrzuje oficiální stránka nápovědy, nicméně zatím ještě není k dispozici všem.

Přidat novou událost bude možné v sekci Vaše příspěvky, kde se mezi kartami Fotky a Úpravy objeví nová sekce Události. V ní je pak možné založit položku, která bude pro ostatní uživatele Map Google veřejně viditelná.

Veřejné akce a události v Mapách Google

Při zakládání nové události lze zadat základní informace, jako je název, místo, datum a čas začátku a konce. Kromě toho je možné přidat popisek, obrázek do záhlaví, fotografie, vybrat z mnoha kategorií, do kterých akce tematicky spadá, a související webové stránky. Po odeslání se událost objeví v mapě se zhruba půlhodinovou prodlevou.

Klepněte pro větší obrázek
V Mapách Google lze zadávat veřejné akce a události

V současné době panuje kolem novinky poměrně dost nejasností, které jsou dané i tím, že ji Google dosud oficiálně neprezentoval a nevysvětlil. K dispozici je podle všeho pouze v mobilní aplikaci pro operační systém Android, a to ještě jen některým uživatelům.

Kdy se dočkáme ostrého spuštění?

Funkce přidávání veřejných událostí není v současnosti dostupná všem uživatelům a není známo, podle jakého klíče se aktivuje. Redaktoři serveru Android Police, kteří ji měli možnost otestovat, kriticky komentují její poněkud nekonzistentní chování. Postup vytvoření nové akce však hodnotí jako přímočarý a snadný.

Praktické využití vidíme například k propagaci událostí v různých podnicích, počínaje koncerty přes slevové akce, až po srazy příznivců různých témat. Není známo, zda Google dříve či později zakomponuje nějakou formu zpoplatnění (například za lepší viditelnost), každopádně by mohlo jít o zajímavou formu, jak snadno a rychle oslovit potenciální zájemce, návštěvníky a zákazníky.

Váš názor Další článek: Ve Štrasburku se dnes hlasovalo o autorských právech, ale i o letním času [aktualizováno]

Témata článku: Google, Mapy Google, Android, Mapy, Uživatelé, Akce, Fotka, Váš příspěvek, Google mapy, Nová událost, Android Police, Androidpolice, Události, Úprava


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF