Doprava | Vlaky | Wi-Fi

V listopadu dostane Wi-Fi dalších 338 vagónů Českých drah

V listopadu dostane Wi-Fi dalších 338 vagónů Českých drah | Foto: České dráhy

České dráhy nabízejí na vybraných spojích připojení Wi-Fi už hromadu let, blíží se ale další rozšíření služby. ČD-Telematika se nyní chlubí, že dokončuje aktivaci Wi-Fi v 338 dalších železničních vagónech.

Instalace, která probíhá v závodech DPOV (Dílny pro opravy vozidel) vyžaduje, aby byl kýžený vůz stažený na čas z běžné dopravy, což potřebuje pečlivý časový harmonogram – zejména pokud se jako v tomto případě jedná o takové množství vagónů.

S rozšířením Wi-Fi u Českých drah se přitom váže ještě jeden logický problém. Čím více cestujících během jízdy surfuje na webu, tím roste i celková datová zátěž u mobilních operátorů, kteří poskytují samotnou internetovou páteř.

Na mnoha místech se sice vedle kolejí nachází rychlá optická kabeláž ČD-Telematiky, zatím ale nikdo nepřišel na způsob, jak ji levně dostat do vlakových souprav, a tak je mobilní LTE spojení technicky jednodušší.

Zkraje letošního roku přitom do médií prosákla informace, podle které operátoři touží s dráhami uzavřít nové smlouvy, což by mohlo vést k omezování jeho využívání cestujícími (FUP, omezování nejnáročnějších webových služeb – streamování atp.).

Diskuze (22) Další článek: Mocné vichry supermasivních černých děr zmrazí růst trpasličích galaxií

Témata článku: Doprava, Vlaky, Česko, Wi-Fi, České dráhy, Železnice, Lišt, Operátor, Omezování, DAL, Rozšíření, ČD-Telematika, DPO, Vagón, FUPJak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

** Microsoft zveřejnil svůj první linuxový OS ** Hned jsme ho stáhli z GitHubu a nainstalovali ** Možná ho budete používat, aniž byste to vůbec tušili

Jakub Čížek
MicrosoftLinux
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft