PR články

V kontaktu se špičkou - HackerFest a JavaDays 2016

Víte, co v IT dělí odborníka od špičkového odborníka? Ochota a šance vzdělávat se. Koncentrované informace o aktuálním vývoji a dění nabízejí odborné konference HackerFest a Java Days 2016.
V kontaktu se špičkou - HackerFest a JavaDays 2016
Klepněte pro větší obrázek

V IT jde vývoj dopředu velmi rychle. Ti, kteří se chtějí udržet mezi nejlepšími v oboru, musejí sledovat vývoj a průběžně studovat, převážně ze zahraničních zdrojů. Že na to přetížení IT specialisté nemají čas? Dobrou příležitostí k získání přehledu o nejnovějším vývoji jsou pro ně kvalitní odborné konference. Ty jsou navíc i možností sejít se s kolegy a diskutovat s nimi zajímavosti z oboru, sdílet problémy a vyměňovat si informace o jejich řešení. Velmi dobré renomé, které dokazuje i velký zájem ze strany účastníků, získala největší konference zaměřená na IT bezpečnost a etický hacking u nás – HackerFest. Ten se letos koná v posledním říjnovém týdnu, ve dnech 24. a 25. 10. V letošním roce ale nepůjde o jedinou odbornou konferenci pořádanou Počítačovou školou Gopas – zbrusu novým projektem speciálně určeným pro Java vývojáře, jsou JavaDays 2016. Ty se budou konat v polovině listopadu, ve dnech 14. - 15. 11.

Letošní – již čtvrtý – ročník konference HackerFest bude opět dvoudenní: v pondělí 24. 10. proběhne samotná konference, v úterý 25. 10. pak bude následovat praktický workshop. Účastníci konference se mohou těšit na přednášky a prezentace předních odborníků na IT bezpečnost a etický hacking od nás i ze zahraničí. Dozvědí se, jak útočí současní hackeři, která nebezpečí číhají v kyberprostoru, jaké jsou největší aktuální hackerské hrozby, nebo k čemu hackeři využívají ovládnuté počítače. Úterní workshop bude tentokrát koncipovaný jako úvod do problematiky hackingu a penetračního testování na platformě Android.

Nová konference JavaDays je určena pro Java vývojáře a programátory, ale také pro ty, kteří se o Java platformu zajímají. Účastníci získají ucelený přehled o nejnovějším dění v Java světě – čeká na ně 18 zajímavých přednášek o Javě a další aktivity, které budou souběžně probíhat po celé 2 dny ve dvou sálech. Připravený bude také line-up plný nejznámějších spíkrů z Java komunity. Velkým přínosem pro účastníky konference je příležitost setkat se s vývojářskou špičkou, se kterou mohou v rámci „Ask the expert“ sekce konzultovat aktuální problémy.

Aktuální informace o programu konferencí, jednotlivých přednášejících, místu konání a možnost přihlásit se na ně je na adresách https://www.hackerfest.cz/ a https://www.javadays.cz.

Další článek: Google za více než půl miliardy dolarů koupil klíčového hráče v oblasti API nástrojů

Témata článku: PR články