Gmail | G Suite | Google Workspace

V Gmailu pro firemní uživatele přibude další panel – bude zobrazovat informace o kontaktech

V Gmailu pro firemní uživatele přibude další panel – bude zobrazovat informace o kontaktech

Okno webové aplikace Gmail se v průběhu let postupně plnilo mnoha novými funkcemi. Například po pravé straně tak dnes najdeme trojici tlačítek pro rychlý přístup ke kalendáři, úkolům a službě Google Keep, jež se otevírají v praktickém panelu.

Firemní uživatelé, využívající Google Workspace (původně G Suite), dostanou do této nabídky novou položku Kontakty. Jejím základním smyslem bude zobrazení informací o člověku, se kterým hodlají komunikovat prostřednictvím elektronické pošty. „Na bočním panelu se můžete dozvědět více o tom, kdo je osoba, se kterou spolupracujete, v jakém týmu je a zda jste s ní dříve komunikovali.“ uvádí Google.

Panel s kontakty

Dle Googlu bude nová ikona Kontakty umístěna pod stávající ikonou Úkoly. Pokud na ni klepnete v při otevřeném e-mailu, zobrazí se v postranním panelu kontaktní informace a souhrn předchozích e-mailových konverzací.

Uživatel tak například získá přehled o pracovní pozici odesílatele zprávy či jeho telefonní číslo. Pomocí tlačítka si může daného člověka okamžitě uložit do svého adresáře. Vedle elektronické pošty bude mít také možnost zahájit chat nebo videohovor.

Tato funkce rozšiřuje informace, které bylo dosud možné zobrazit umístěním ukazatele myši nad jméno osoby. U velkých týmů se v sekci Kontakty na bočním panelu také zobrazí, v jakém je odesílatel týmu, koho řídí či kde sedí.

Základem jsou vyplněná data

Cílem novinky je usnadnit spolupráci při práci na projektech. „Doufáme, že tato funkce usnadní spolupráci a propojení s klíčovými lidmi zúčastněných stran,“ uvádí Google v příspěvku na svém blogu věnovaném službě Workspace.

Klepněte pro větší obrázek 
Panel s informacemi o kontaktech

Pochopitelně k tomu, aby vše fungovalo tak, jak je popsáno výše, je nezbytné vyplnění informací o uživatelích a firemní infrastruktuře. Správci Workspace mohou tato data zadat na několika místech:

  • V sekci Uživatelé administrátorské konzole
  • V rámci Google Cloud Directory Sync
  • V Admin SDK

Kontakty v bočním panelu Gmailu by měly být k dispozici všem uživatelům Google Workspace Essentials, Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard a Enterprise Plus, jakož i G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education a Nonprofits během příštích několika týdnů.

Váš názor Další článek: Stavební kameny života mohla vytvořit temná chemie v mezihvězdném prostoru

Témata článku: Google, Gmail, E-mail, Google Keep, G Suite, Google Workspace, Elektronická pošta, Business Standard, Panel, Kontakt, Workspace, Firemní uživatel, Bude, Uživatelé, Education, Business, Odesílatel


Určitě si přečtěte

Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5