Windows 11 | Hry | DirectX

V Game Baru ve Windows 11 teď nastavíte intenzitu automatické HDR, které vylepšuje starší hry

foto: Microsoft
V Game Baru ve Windows 11 teď nastavíte intenzitu automatické HDR, které vylepšuje starší hry | foto: Microsoft

Jednou z novinek ve Windows 11 je automatické nastavení HDR, které aktivuje vyšší dynamický rozsah obrazové složky ve hrách, které nabízí pouze standardní dynamický rozsah (SDR). Testování začalo loni na jaře, kdy Intel jako první výrobce grafických čipů připravil vhodný ovladač.

Funkci nevyužije každý, musíte mít podporovaný hardware, kam patří i vhodný monitor. Automatické HDR navíc nefunguje ve všech herních titulech. Pokud disponujete kompatibilním zařízením, možná oceníte čerstvě přidané možnosti manuální kontroly nad technologií.

Posuvníkem v Xbox Game Baru teď určíte intenzitu automatického HDR. Posuvník si můžete připnout, takže se stane dalším vždy viditelným plovoucím oknem v prostředí Game Baru. Stačí zmáčknout Win+G, případně tlačítko s logem Xbox na ovladači. Tituly, které HDR podporují nativně, posuvník neovlivní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Podobně teď technologii snadno úplně vypnete či zapnete přímo v nastavení Game Baru. Předvolba nadále zůstává i v Nastavení Windows 11. Pokud stav změníte během hraní, musíte hru znovu spustit, aby se na ní vaše rozhodnutí projevilo. Uvedená vylepšení nabízí Game Bar od verze 5.721, jehož aktualizaci můžete manuálně popohnat ve Storu.

Další vylepšení jsou na cestě

Od loňska Microsoft testuje podporu automatického HDR na zařízeních s více grafickými kartami, které používají SLI nebo CrossFire. Zdá se, že ji na podzim přinese Windows 11 verze 22H2.

Redmondští v programu Insider dále testují předvolbu, která vypne oznámení o tom, že hra používá automatické HDR. Mnoho lidí prý toto informování obtěžovalo.

Zdroje: DirectX Developer Blog

Diskuze (2) Další článek: Návod jak používat Outlook s účtem Gmailu a Gmail s účtem Outlooku

Témata článku: Technologie, Microsoft, Software, Windows, Intel, Windows 11, Hry, Microsoft Store, Windows Insider, Xbox, HDR, DirectX, Posuvník, SDR, Store, Stará hra, Nastavení, Crossfire, Intenzita, SLI, Game Bar, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky