Čína | E-shopy | Slevy

V čínských e-shopech se dnes slaví Singles' Day. AliExpress a spol. lákají na obří slevy

V západním světě mají černé pátky, kybernetická pondělí a letní Vánoce, v nejlidnatější zemi světa připadá největší slevové šílenství na 11. 11. Počátky tzv. Singles' Day sahají do 90. let minulého století, kdy vznikla tradice, že se nezadaní Číňané začali navzájem scházet na veřejných místech. Restaurace, obchody a další podniky se pak začaly pomocí slev předhánět v tom, kam lidi nalákat.

Dnes už se nezadaní mohou stýkat i online, proto se i tradice zlevněného nakupování přenesla na internet. A protože jsou čínské e-shopy otevřené celého světu a díky dotované dopravě zasílají zboží do celého světa (často zdarma), můžeme se z toho svátku těšit rovněž my.

Tamní gigant Alibama díky globálnímu působení každý rok posouvá rekord v obratu. Ještě v roce 2010 se jeho pokladnami na 11. 11. protočilo v přepočtu jen 100 milionů dolarů, v roce 2018 to bylo již 30,5 miliardy a loni 38,4 miliardy.

Kde slaví Singles' Day 11.11?

Jde například o obchody:

V jejich nabídkách najdete levnější mobily, chytré hodinky, robotické vysavače, drony, sluchátka, nabíječky, IoT techniku, elektrokola a koloběžky a různé typy příslušenství.

Pamatujte přitom na základní pravidlo. Pokud objednávka odeslaná ze zemí mimo EU přesáhne hodnotu včetně dopravy 22 eur, budete muset doplatit ještě DPH. Balíčky za 150 eur a víc pak podléhají ještě clu. Řada e-shopů má ale také evropské sklady, ze kterých zboží odchází rychleji a nepodléhá dalším poplatkům.

Jak se od roku 2021 změní nakupování z Číny? Sledujte Týden Živě:

Diskuze (16) Další článek: TikTok se asi v USA prodávat nebude. Čínská sociální síť se obrátila na federální soud

Témata článku: Doprava, Internet, AliExpress, Čína, E-shopy, Evropská unie, Slevy, Svět, Sleva, Nakupování, Tradice, Zboží, Singles Day, E-shop, Spol


Určitě si přečtěte

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači