Lukáš Černý
10. 6. 2015 • 12:47

To jako budou plošně zasírat bezlicenční pásmo? No tak to teda pěkně děkuju...

j.j.rydlo
10. 6. 2015 • 8:21

Vzhledem k současným předraženým tarifům mobilního připojení k internetu ještě navíc omezených FUPem raději nechci vidět poplatky za IoT. Platit měsíčně 500Kč za 1,5GB FUP připojení v tabletu a k tomu i kdyby jen 1000Kč ročně za každý senzor nebo chytrý zařízení jako je pračka, na to se jim každý rozumný člověk vykašle. A nějak nevěřím nižším cenám.Telefonní operátoři by si konečně měli uvědomit že GSM sítě jsou na ústupu a že datový toky běžnýho uživatele internetu jsou trochu větší než 1,5GB za měsíc a zároveň že si nemůže dovolit platit 1000Kč měsíčně za internet v mobilu. Tuplem když pevný připojení bez FUPu se dá sehnat s rychlostí 40/10Mbps za cca 400Kč.

cejvik
9. 6. 2015 • 19:05

Jak se píše na
http://www.marigold.cz/item/par-poznamek-k-t-mob... ...
"Komunikace je zatím jednosměrná, ale pracuje se na variantě, kdy alespoň čip přijme potvrzení, že data došla – to se zatím neděje, proto je taky čip vysílá vícekrát." tak jakýpak odečty např. vodoměrů...

Alenzo
9. 6. 2015 • 11:45

Docela by mě zajímala studie dopadu těhle všemožných bezdrátů na životní prostředí a homo sapiens. 2G,3G,LTE, Wifi,Smart elektroměry a další hovadiny. Teď všudy přítomné IoT. Na veřejných místech každý z wifinou a BT. Fakt poukázka na raka pro celou společnost. Nedávno jsme viděl dokument o nově budovaných sítích pro mobily v jednom rozvojovém státě. A těch pár antén tam stačilo k decimaci místních včelstev.
Odpovím si sám. Žádná studie nebude.

Určitě si přečtěte

Články odjinud