Předplatné

 V Česku odstartoval „Netflix pro divadla“. Služba Dramox chce pomoci umělcům zasaženým krizí

Doba není jednoduchá a pro divadelní umělce o to víc. Většina z nich se zákazem pořádání představení přišla o jediný výdělek, řada podniků je hranici přežití. Aby odvětví nemuselo spoléhat pouze na státní podporu, v Česku tento týden odstartovala streamovací služba zaměřená výhradně na divadelní přenosy. Jmenuje se Dramox a tvůrci slibují, že většina z předplatného půjde přímo k umělcům.

Celá služba vypadá úplně jako Netflix, i princip je stejný, jen zde diváci nenajdou filmy a seriály, ale divadelní představení. Půjde jak o historické hry, tak současné, které se hrály než přišel zákaz. Za celým projektem stojí majitel značky Livesport Martin Hájek a dva další muži - Radim Horák a Martin Zavadil. 

Společně chtěli divadla přinést blíž lidem a hlavně podpořit momentálně mírně skomírající odvětví. Měsíční předplatné vyjde na 299 korun, roční na 2990 korun. Je o něco více než u ostatních streamovacích služeb, ale trojice zakladatelů ujišťuje, že podstatná část z této částky jde přímo lidem, kteří divadelní představení vytvořili. Dokonce zde existuje možnost věnovat dar a umělce podpořit ještě nad rámec předplatného.

Do projektu je zapojeno několik desítek divadel z celého Česka, například Divadlo Na Fidlovačce, Dejvické divadlo, Městské divadlo Zlín či Divadlo Husa na provázku. Samozřejmě není vyloučeno, že až se služba rozšíří, zvětší se i nabídka spolupracujících divadel. Aktuálně je v Dramoxu k dispozici okolo 40 her, které můžete sledovat podle libosti a bez reklam. 

Služba nabízí i týdenní bezplatnou verzi, po které se můžete rozhodnout, jestli vás myšlenka zaujala. Tvůrci předpokládají, že by se služba mohla získat několik tisíc předplatitelů. 

Diskuze (16) Další článek: Humanoidní robot Digit umí nakládat i vykládat auta. A za 250 000 dolarů může být váš

Témata článku: , , , , , , , , , , ,