V březnu bude Oracle8i Lite!

Společnost Oracle uvede na trh jednu z klíčových komponent internetové platformy - Oracle8i Lite - s rozsáhlou podporou Javy.
Není dalších pochyb. Společnost Oracle uvede (v současné době začínají beta testy) na trh jednu z klíčových komponent internetové platformy - Oracle8i Lite. Mezi hlavní vlastnosti tohoto produktu, který by měl konečně setřít rozdíl ve vývoji aplikací pro běžné síťové prostředí a mobilní řešení, patří objektově-relační model, automatická replikace dat, podpora PL/SQL (procedurální rozšíření SQL) kódu či skromné paměťové nároky (64 až 750 kB). A pokud to ještě nevíte - vše se točí okolo Javy, včetně možnosti používat uložené procedury v Javě. K dispozici bude také optimalizovaný "mini" Web server.

Źivě komentuje: Během posledních pár týdnů se nám to ve světě databázových technologií opět pěkně hýbe. Byť společnost Oracle rozhodně není jedinou, která na nás novinky doslova chrlí (připomeňme třeba rozsáhlejší podporu Linuxu ze strany Informixu či Sybase - i když i zde může být počátkem příštího roku situace právě opačná), o pozici leadera v této oblasti asi jen tak nepřijde. Důkazem, mimo jiné, je právě také podpora internetových technologií a mobilních platforem (tato řešení mají před sebou velmi slibnou budoucnost). Vzhledem k celé řadě kvalitních vlastností má do dalších let Oracle8i Lite šanci být ve své kategorii jedničkou. Uvolnění finální verze se předpokládá v březnu příštího roku.

Váš názor Další článek: FCC - Logica: Akvizice desetiletí

Témata článku: Oracle, Leader, Klíčová vlastnost


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF