V berlínské kuchyni Allied Telesyn

Síťařská firma Allied Telesyn se nám představila v jednom ze svých evropských center, a sice v technologické kuchyni, kterou má v Berlíně.
Síťařská firma Allied Telesyn se nám představila v jednom ze svých evropských center, a sice v technologické kuchyni, kterou má v Berlíně. Allied Telesyn je se svým obratem 360 milionů dolarů pátou největší síťařskou firmou. Allied Telesyn začínal s tzv. média-produkty, tj. s převodníky a transceivery. Dnes má ve svém produktovém portfoliu síťové karty, rozbočovače, přepínače i směrovače, a software pro správu sítí a RMON.

V oblasti převodníků médií je Allied Telesyn největším výrobcem (70 % trhu), přesto již nadále nehodlá vystupovat jako dodavatel pouze těchto technologií. Ve dvojrychlostních přepínačích druhé vrstvy je na čtvrtém místě, v neřízených dvojrychlostních přepínačích dokonce na druhém místě hned za 3Comem, a to s 29% podílem. Převodníky médií proto již tvoří pouhých 36 % produktového portfolia a transceivery 7 %, a to na úkor rozbočovačů, přepínačů a vyšších síťových prvků.

Mezi novinky Allied Telesynu patří víceportové 10Mb a 100Mb převodníky médií řiditelné přes SNMP, a dále bezobslužný dvourychlostní 5/8portový rozbočovač. Hlavní důraz však Allied Telesyn klade na řízené přepínače pro 10/100Mb Etnernet, které jsou zastoupeny např. řadou AT-8100 a dále řízenými přepínači pro gigabitový Ethernet, jejichž prodej má začít v roce 2000.

Na evropském trhu vidí firma velký potenciál. Přestože je tento trh citlivý na ceny, neustále roste, a je orientovaný na high-end technologie a na řešení a služby. Český trh tvoří 9 % východoevropského obratu a v roce 1999 vykázal 30% nárůst, proto jej Allied Telesyn považuje za jeden z nejvýznamnějších v této oblasti. Mezi partnery Allied Telesynu u nás patří Anixter, Highspeed Cabling a Soft-tronik; s poslední jmenovanou firmou má být podepsána servisní smlouva.

Snad největší změnou, spíše posunem, který nastal u Allied Telesynu, je proto jeho nová orientace na sítě WAN, kterou dovoluje rozšířené portfolio produktů o přepínače a rozbočovače.

Váš názor Další článek: Aby nám Windows lepšie rozumeli

Témata článku: Software, Portfolio, ALL, Tel, Nejvýznamnější dodavatel, Berlín, Software na Heureka.czApple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály