Hry | Nintendo

V 84 letech zemřel Mario Segale – muž, po kterém Nintendo pojmenovalo Super Maria

27. října zemřel v 84 letech Mario Segale. Pokud vám toto jméno nic neříká, pak vězte, že právě díky němu se proslulá postavička z her Nintendo jmenuje Super Mario.

Dlouhý příběh se začal psát 30. dubna 1934 v Seattlu, kdy se italským imigrantům, farmářům Louisi a Rině Segalovým, narodil jediný potomek Mario. Noviny The Seattle Times k jeho původu napsaly: „Byl to skromný začátek pro muže, který s naprostým odhodláním a neuvěřitelně sebevědomým obchodním pohledem vytvořil pozoruhodné dědictví.“

Mario absolvoval v roce 1952 školu Highline High School a brzy poté založil svou vlastní stavební společnost. Začínal přitom s jediným náklaďákem (dle jiných zdrojů s jedním buldozerem). Ve 23 letech se oženil s manželkou Donnou a jeho firma M.A. Segale, Inc. se propracovala na pozici významného dodavatele těžké stavební techniky.

Jako manažer získal Mario do svého týmu řadu věrných a pracovitých zaměstnanců. Byl známý svou schopností vést lidi svým vlastním ikonickým stylem a vždy měl vizi, díky které v jakémkoli okamžiku věděl, kudy půjde jeho firma dál.

Jak dal Segale jméno herní legendě?

To ale nevysvětluje, jak se šéf stavební firmy mohl stát předlohou jména legendární figurky. Ve třicátých letech Mariovi rodiče koupili pozemky v Tukwila Valley. Mario pokračoval v těchto strategických nákupech a na počátku sedmdesátých let založil Segale Business Park.

Segale Business Park
Segale Business Park

A právě tady tkví podstata Mariovy slávy. Nintendo bylo totiž na počátku osmdesátých let jedním z nájemců prostor v Segale Business Parku. Jednoho dne vstoupil do kanceláře společnosti sám Segale a žádal nájemné, se kterým se herní firma opozdila.

V té době se prezident Nintenda Minoru Arakawa a další manažeři pokoušeli přijít s amerikanizovaným jménem pro avatar hráče, který byl pracovně označován jako „Mr. Video“ a později jako „Jumpman“. Ačkoli se Mario vyhýbal pozornosti médií a tisku, stalo se jeho jméno předlohou jedné z historicky nejslavnějších herních postav.

V roce 1998, po 45 letech na trhu, se Mario rozhodl prodat firmu M.A. Segale, Inc., aby se rodina mohla soustředit na své nemovitosti. Společnost Segale Properties pod jeho vedením dlouhodobě zaujala významnou pozici na trhu s nemovitostmi v Seattlu.

Ačkoli měl jen málo volného času, Mario miloval lov, rybaření, své letadlo, dobré vtipy, červenou barvu, skvělé italské jídlo (zásadně bez sýra), vynikající doutník a pohled na Pugetův záliv. Jeho vášní bylo zjišťování, jak dělat věci novými a lepšími způsoby. Často své nápady čmáral na zadní strany ubrousků a prostírání v podnicích, které navštěvoval.

Diskuze (1) Další článek: Opera začne blokovat otravné sušenkové dialogy. Nejprve na mobilech a pak i na PC

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,