V 84 letech zemřel Mario Segale – muž, po kterém Nintendo pojmenovalo Super Maria

27. října zemřel v 84 letech Mario Segale. Pokud vám toto jméno nic neříká, pak vězte, že právě díky němu se proslulá postavička z her Nintendo jmenuje Super Mario.

Dlouhý příběh se začal psát 30. dubna 1934 v Seattlu, kdy se italským imigrantům, farmářům Louisi a Rině Segalovým, narodil jediný potomek Mario. Noviny The Seattle Times k jeho původu napsaly: „Byl to skromný začátek pro muže, který s naprostým odhodláním a neuvěřitelně sebevědomým obchodním pohledem vytvořil pozoruhodné dědictví.“

Mario absolvoval v roce 1952 školu Highline High School a brzy poté založil svou vlastní stavební společnost. Začínal přitom s jediným náklaďákem (dle jiných zdrojů s jedním buldozerem). Ve 23 letech se oženil s manželkou Donnou a jeho firma M.A. Segale, Inc. se propracovala na pozici významného dodavatele těžké stavební techniky.

Jako manažer získal Mario do svého týmu řadu věrných a pracovitých zaměstnanců. Byl známý svou schopností vést lidi svým vlastním ikonickým stylem a vždy měl vizi, díky které v jakémkoli okamžiku věděl, kudy půjde jeho firma dál.

Jak dal Segale jméno herní legendě?

To ale nevysvětluje, jak se šéf stavební firmy mohl stát předlohou jména legendární figurky. Ve třicátých letech Mariovi rodiče koupili pozemky v Tukwila Valley. Mario pokračoval v těchto strategických nákupech a na počátku sedmdesátých let založil Segale Business Park.

Klepněte pro větší obrázek
Segale Business Park

A právě tady tkví podstata Mariovy slávy. Nintendo bylo totiž na počátku osmdesátých let jedním z nájemců prostor v Segale Business Parku. Jednoho dne vstoupil do kanceláře společnosti sám Segale a žádal nájemné, se kterým se herní firma opozdila.

V té době se prezident Nintenda Minoru Arakawa a další manažeři pokoušeli přijít s amerikanizovaným jménem pro avatar hráče, který byl pracovně označován jako „Mr. Video“ a později jako „Jumpman“. Ačkoli se Mario vyhýbal pozornosti médií a tisku, stalo se jeho jméno předlohou jedné z historicky nejslavnějších herních postav.

V roce 1998, po 45 letech na trhu, se Mario rozhodl prodat firmu M.A. Segale, Inc., aby se rodina mohla soustředit na své nemovitosti. Společnost Segale Properties pod jeho vedením dlouhodobě zaujala významnou pozici na trhu s nemovitostmi v Seattlu.

Ačkoli měl jen málo volného času, Mario miloval lov, rybaření, své letadlo, dobré vtipy, červenou barvu, skvělé italské jídlo (zásadně bez sýra), vynikající doutník a pohled na Pugetův záliv. Jeho vášní bylo zjišťování, jak dělat věci novými a lepšími způsoby. Často své nápady čmáral na zadní strany ubrousků a prostírání v podnicích, které navštěvoval.

Diskuze (1) Další článek: Opera začne blokovat otravné sušenkové dialogy. Nejprve na mobilech a pak i na PC

Témata článku: Herní konzole, Hry, Nintendo, Dobrý vtip, Sedmdesáté rok, Inc, Nový způsob, Business Park, CMA, Osmdesáté rok, Mario, Louis, Volný čas, Mar, Herní legenda, Seattle, Super Mario, Zadní strana, Předloha, Postavička, Puget, Donna, Významná pozice, Červená barva, Super


Určitě si přečtěte

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 46

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 168

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní