Hry | Nintendo

V 84 letech zemřel Mario Segale – muž, po kterém Nintendo pojmenovalo Super Maria

27. října zemřel v 84 letech Mario Segale. Pokud vám toto jméno nic neříká, pak vězte, že právě díky němu se proslulá postavička z her Nintendo jmenuje Super Mario.

Dlouhý příběh se začal psát 30. dubna 1934 v Seattlu, kdy se italským imigrantům, farmářům Louisi a Rině Segalovým, narodil jediný potomek Mario. Noviny The Seattle Times k jeho původu napsaly: „Byl to skromný začátek pro muže, který s naprostým odhodláním a neuvěřitelně sebevědomým obchodním pohledem vytvořil pozoruhodné dědictví.“

Mario absolvoval v roce 1952 školu Highline High School a brzy poté založil svou vlastní stavební společnost. Začínal přitom s jediným náklaďákem (dle jiných zdrojů s jedním buldozerem). Ve 23 letech se oženil s manželkou Donnou a jeho firma M.A. Segale, Inc. se propracovala na pozici významného dodavatele těžké stavební techniky.

Jako manažer získal Mario do svého týmu řadu věrných a pracovitých zaměstnanců. Byl známý svou schopností vést lidi svým vlastním ikonickým stylem a vždy měl vizi, díky které v jakémkoli okamžiku věděl, kudy půjde jeho firma dál.

Jak dal Segale jméno herní legendě?

To ale nevysvětluje, jak se šéf stavební firmy mohl stát předlohou jména legendární figurky. Ve třicátých letech Mariovi rodiče koupili pozemky v Tukwila Valley. Mario pokračoval v těchto strategických nákupech a na počátku sedmdesátých let založil Segale Business Park.

Klepněte pro větší obrázek
Segale Business Park

A právě tady tkví podstata Mariovy slávy. Nintendo bylo totiž na počátku osmdesátých let jedním z nájemců prostor v Segale Business Parku. Jednoho dne vstoupil do kanceláře společnosti sám Segale a žádal nájemné, se kterým se herní firma opozdila.

V té době se prezident Nintenda Minoru Arakawa a další manažeři pokoušeli přijít s amerikanizovaným jménem pro avatar hráče, který byl pracovně označován jako „Mr. Video“ a později jako „Jumpman“. Ačkoli se Mario vyhýbal pozornosti médií a tisku, stalo se jeho jméno předlohou jedné z historicky nejslavnějších herních postav.

V roce 1998, po 45 letech na trhu, se Mario rozhodl prodat firmu M.A. Segale, Inc., aby se rodina mohla soustředit na své nemovitosti. Společnost Segale Properties pod jeho vedením dlouhodobě zaujala významnou pozici na trhu s nemovitostmi v Seattlu.

Ačkoli měl jen málo volného času, Mario miloval lov, rybaření, své letadlo, dobré vtipy, červenou barvu, skvělé italské jídlo (zásadně bez sýra), vynikající doutník a pohled na Pugetův záliv. Jeho vášní bylo zjišťování, jak dělat věci novými a lepšími způsoby. Často své nápady čmáral na zadní strany ubrousků a prostírání v podnicích, které navštěvoval.

Diskuze (1) Další článek: Opera začne blokovat otravné sušenkové dialogy. Nejprve na mobilech a pak i na PC

Témata článku: Herní konzole, Hry, Nintendo, Sedmdesáté rok, Herní legenda, Inc, Donna, Dobrý vtip, Postavička, Stavební firma, Seattle, Nový způsob, Super Mario, Volný čas, Významná pozice, Zadní strana, Mario, Strategický nákup, Puget, Červená barva, Osmdesáté rok, Předloha, Významný dodavatel, Louis, Business Park


Určitě si přečtěte

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 78

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86