Testy | Bluetooth | Sluchátka

Užívejte si ticha: Otestovali jsme náhlavní bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku

Vybrali jsme deset bezdrátových sluchátek z vyšší kategorie, která vás odstřihnou od okolního hluku. A je celkem jedno, zda je to hučení letadla, ruch kanceláře nebo šum domácnosti, když máte home office. 

Krátce ke kodekům

Bluetooth kodeky jsou nezbytnou součástí povídání o bezdrátových sluchátkách. Popravdě toto téma s postupem času ztrácí na důležitosti. Dřívější bitva mezi SBC, AAC a aptX je, zdá se, vyřešena.

Podrobné výsledky velkého testu zveřejníme v příštím Premium článku

Ale ve stručnosti: základní SBC kodek je nutné minimum, na kterém se domluví každý telefon a sluchátka. Jde o ztrátový kodek, kterým se musí prohnat jakýkoli zvuk, který se do sluchátek posílá. SBC nepoužívá psychoakustický model a dokáže ve zvuku nadělat značné akustické škody. Typicky když je ztrátový formát MP3 prohnán ještě ztrátovým kodekem SBC. Většina moderních sluchátek se snaží škody SBC eliminovat přímo u sebe, takže vliv kodeku už není tak citelný, jako tomu bývalo dříve, kdy byla sluchátka s SBC prakticky nepoužitelná.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Testy, Apple, Články z Computeru, Android, iOS, iPhone, Bluetooth, Zvuk, Qualcomm, Sony, Apple Music, Sluchátka, Vivaldi, TIC, AAC, Slipknot, Samsung Galaxy Note, Vyrušení, Ucho, Hudba, Sluchátko, SBC, Bezdrátové sluchátko, WilkinsMicrosoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment