Apple | Bezpečnost | AirPods

Uživatelka TikToku omylem spolkla sluchátko Apple AirPods. Během průchodu neztratilo signál

Uživatelka TikToku omylem spolkla sluchátko Apple AirPods. Během průchodu neztratilo signál

Bezdrátová sluchátka Apple Airpods jsou stále rozšířenější, menší a vydrží déle na baterii. Lze tak pozorovat, že je lidé mají na uších stále delší dobu, což s sebou přináší nová nebezpečí. Před dvěma lety jsme tu měli zprávu o mladíkovi, který spolkl jedno sluchátko AirPods během spánku a nyní se uživatelce TikToku s přezdívkou iamcarliiib podařilo rovněž něco podobného.

Zmíněná majitelka AirPodů totiž sluchátka spolkla v bdělém stavu, avšak neúmyslně, když si v ten samý čas brala léky proti bolesti (ibuprofen). V jedné ruce měla lék a ve druhé jedno sluchátko a ve zmatku zkrátka zvolila špatnou ruku. Hodila do úst, zapila vodou a spolkla. Po chvilce bolestí, když se ještě napila, si uvědomila, že si ibuprofen nevzala a snažila se nuceně sluchátko vyzvracet, ale to bohužel nepomohlo.

Ještě než vyrazila na rentgen, který potvrdil sluchátko v trávicím traktu, posílala zvukové zprávy svému příteli a slyšela, jak ji z břicha vychází zvuk a zároveň se z mikrofonu právě spolknutého sluchátka ozývají podivné bublající zvuky. Po celou dobu bylo sluchátko totiž připojené k iPhonu, takže částečně fungoval nejen mikrofon, ale i reproduktor. Nakonec ale vše dobře dopadlo – sluchátko vyšlo ven druhým otvorem.

Rozhodně jde ale o velmi nebezpečnou situaci – kyseliny v žaludku jsou poměrně agresivní a pokud by stihly nějakým způsobem narušit plast a došlo by k odhalení baterie, mohlo by to znamenat velmi rychlou smrt.

Dejte si proto pozor, pokud sluchátka AirPods nebo podobně malinké modely nosíte často na uších – neusínejte s nimi a nejlépe s nimi nemanipulujte, když jste třeba rozespalí, nemocní a zároveň si u toho ještě ze stejného stolku berete prášky a podobně.

Diskuze (26) Další článek: Salvador postaví bitcoinové město. Energii k těžbě kryptoměny poskytne sopka 

Témata článku: Apple, Bezpečnost, iPhone, Tělo, TikTok, Sluchátka, AirPods, Signál, Bolest, Uživatelka, Omyl, Sluchátko, Airpody, Průchod, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy