Microsoft | Operační systémy | Windows 7

Uživatelé si stěžují, že nemohou vypnout počítače s Windows 7. Nemají prý dostatečná oprávnění

Windows 7 oficiálně skončila podpora v polovině ledna, poslední aktualizace ale vytvořila problém, který Microsoft opraví. Nyní se objevil další – někteří uživatelé nemohou vypnout své počítače. Prozatím není jasné, co chybu způsobuje.

Problémy hlásí uživatelé v nespočtu vláken na Redditu, kde si stěžují na chybu hlásící, že nemají dostatečná oprávnění pro vypnutí počítače. Microsoft prozatím chybu nepotvrdil a není tak zcela zřejmé, co konkrétně ji způsobuje. Aktuálně tak uživatelé pracují s několika variantami od nepovedené aktualizaci ze strany Microsoftu až po nekorektně se chovající software od Adobe. V redakci se nám nepodařilo chybu zreprodukovat.

Jeden z možných strůjců problému vypadá chyba v nastavení místních zásad skupiny. Zde pro opravu ve verzích Profesional, Ultimate a Enterprise stačí za pomoci zkratky Win+R spustit gpedit.msc. Následně v Konfigurace počítače – Nastavení systému Windows – Nastavení zabezpečení – Místní zásady – Možnosti zabezpečení vyhledejte Řízení uživatelských účtů: Spustit všechny správce v Režimu schválení správce. Položku povolte. Nyní opět skrze zkratku Win+R spusťte příkaz gpupdate/force. Následně restartujte počítač příkazem shutdown -r. Pokud se vám nepodaří počítač vypnout, ukončete a následně spusťte proces explorer.exe.

Některým uživatelům naopak pomohlo vypnout některé služby od Adobe, které se starají o aktualizaci produktů – jmenovitě Adobe Genuine Monitor Service, Adobe Genuine Software Integrity ServiceAdobe Update. Někdy funguje i vypínací tlačítko skryté pod zkratkou CTRL+ALT+DELETE. Microsoft se prozatím vyjádřil pouze ve smyslu, že chybu registruje a vyšetřuje ji.

Jak je to s koncem podpory pro Windows 7? Povídali jsme si v Týdnu Živě:

Zdroj: Bleeping Computer

Diskuze (31) Další článek: Tesla ukazuje, jak na svět vidí Autopilot. Součástí vývoje můžete být i vy

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Operační systémy, Bezpečnost, Aktualizace, Windows 7, Adobe, Reddit, Bleeping Computer, Zkratka, Chyba, Počítač, Enterprise, Ctrl + Alt + Delete, Oprávnění, Uživatelé, Ultimate


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky