Užitečné motoristické informace na Internetu

Než vyjedete do ulic se svým plechovým miláčkem, můžete si díky Internetu zjistit, kde stojí policisté s radarem, kde chytají za špatný technický stav, kterým ulicím se máte vyhnout, protože jsou uzavřené, a řadu dalších informací.
Než vyjedete do ulic se svým plechovým miláčkem, můžete si díky Internetu zjistit, kde stojí policisté s radarem, kde chytají za špatný technický stav, kterým ulicím se máte vyhnout, protože jsou uzavřené, a řadu dalších informací. Dnes si stručně představíme dva zajímavé české servery přinášející průběžně aktualizované informace z našich silnic.

Chcete vědět, kde zrovna číhají policejní hlídky? Pak přesně tyto informace vám nabídne známý server Radary.cz. Ve své podstatě se jedná o klasickou konferenci, do níž jednotliví členové zasílají zprávy o tom, kde viděli radar či policejní hlídku, a tato informace je pak zaslána všem ostatním. Výhodné je, že si můžete nechat zasílat informace pouze z vybraných krajů, což je velmi užitečné, neboť například Pražáka asi nebude moc zajímat policejní radar při vjezdu do Brna.

Postup registrace je poměrně obtížný a rozhodně přidělá vrásky nejednomu začátečníkovi. Čtyřfázová registrace má sice své nesporné výhody, nicméně jistě by bylo možné celý proces zjednodušit.

Další kladné body tato služba získává za to, že umožňuje zasílání zpráv přímo na mobilní telefony formou SMS. Z vlastní zkušenosti ale mohu říci, že v síti Eurotel můžete zasílat svá hlášení, ovšem nikdy vám nic nepřijde.

Aktuální hlášení si také lze prohlížet přímo na Internetu v archivu radarových zpráv.

Celkový dojem: Dobrá myšlenka, je však mnoho věcí, které by se daly zlepšit...

Velmi mladý server, který je společným dítkem společností EuroNet.CZ, Internet OnLine a RITA. Na titulní stránce se dozvíte nejaktuálnější informace například o tom, kde na neposlušné řidiče čekají policejní hlídky, a najdete zde i jakousi "předpověď" dopravní situace.

V sekci Doprava ČR se dozvíte informace o stavu a průjezdnosti některých důležitých silnic a můžete si nechat vypsat všechny události (policejní hlídky, uzávěrky, nehody, radary, nadměrné náklady) na většině důležitých silnic. Podobně funguje i sekce Doprava města, ve které můžete zjistit, jak to vypadá na silnicích v některém z téměř třiceti českých měst.

Do dalších sekcí Uzavírky a Kudy nejezdit je přístup pouze po registraci, která je bezplatná a nevyžaduje zadávání žádných osobních údajů. Smysl tohoto opatření sice nechápu, ale budiž.... V sekci Uzavírky mám ale velmi zásadní připomínku: poté, co jsem si zkusil vyfiltrovat všechny uzavírky na území Prahy, jsem se dozvěděl následující informaci: Pro zadaná kritéria nebyly nalezeny žádné uzavírky!. Motoristé mi jistě dají za pravdu, že toto tvrzení je hodně nepravděpodobné.

V sekci Hranice si můžete nechat zobrazit informace o čekacích dobách na hraničních přechodech, v poslední sekci Ostatní pak najdete informace o hodnocení stupňů průjezdnosti silnic.

Celkový dojem: dobrý, pokud se server více "rozjede", mohlo by to být velmi užitečné informační centrum.

Diskuze (4) Další článek: PTC oznámilo vývoj interaktivního plošného modeláře

Témata článku: Internet, Klasická předpověď, Osobní doprava, Informační centrum, Policejní radar, Dobrý dojem, Silnice, Dobrá myšlenka, Radar


Určitě si přečtěte

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

** AMD představilo nové levné procesory až s 32jádry ** AMD útočí na serverový i domácí trh Intelu ** Intel nemá konkurenceschopnou nabídku

Karel Javůrek | 84

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 62

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 117

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny