Užitečné komponenty pro Delphi a C++ Builder, díl 68.

Ochrana aplikací před nelegálním používáním, to je věčný boj a vymýšlení různých typů ochran. I vaše aplikace si můžete určitým (adekvátním) způsobem ochránit. Dnes si představíme další komponenty, které se o tuto ochranu postarají za vás.

TurboPower OnGuard

Podobné komponenty, sloužící k ochraně vašich aplikací, jsme si už kdysi ukazovali. Slouží k tomu, aby váš program fungoval jako demoverze nebo jako časově omezená verze (obvykle 30 dní) a teprve po zadání správného sériového čísla (či jiného způsobu registrace) se veškeré funkce uvolnily a zrušilo se časové omezení.

Nepřekonatelná ochrana neexistuje a vždy je jen otázkou času, než ji někdo prolomí. Tímto způsobem je potřeba na celou věc nahlížet a neočekávat od podobných komponent zázraky. Je potřeba vidět smysl těchto komponent hlavně v tom, že ochrání vaše aplikace před poctivými uživateli (pokud se pak dá hovořit v takovém případě o ochraně), kteří se ani nebudou pokoušet ochranu prolomit a dále před drtivou většinou běžných uživatelů, kteří to zkrátka nedokážou.

Ochrana většinou spočívá v tom, že se po instalaci či prvním spuštění uloží kamsi (obvykle do registrů nebo nějakého dobře ukrytého souboru) datum a poté se již jen počítá, kolik dní (či kolik spuštění) ještě uživateli zbývá do vypršení zkušební lhůty.

Balík komponent TurboPower OnGuard vám umožní využít všechny tyto obvyklé způsoby a nebo je i vzájemně kombinovat. Po běžné instalaci naleznete na paletě novou záložku OnGuard a v ní celkem 10 komponent, ze kterých si teď některé v krátkosti představíme.

OgDateCode - Touto komponentou zařídíte omezení používání aplikace (nebo její části) pouze na určitou dobu (mezi dvěma daty). Příslušná časová značka je vložena přímo do aplikace a můžete detekovat i pokusy o změnu systémového data uživatelem.

OgDaysCode - Tato komponenta zase umí omezit používání aplikace pouze na určitý počet dní (v daném dni je možno aplikaci spouštět libovolně).

OgNetCode - S touto ochranou se běžně nesetkáme. Slouží k omezení současně spuštěných instancí programu v síti ze serveru.

OgProtectExe - Přímá ochrana vašeho exe souboru tím, že si komponenta uloží jeho velikost a CRC a varuje vás při jakékoliv změně.

To je asi tak hlavní ochranné jádro. Vše by však nefungovalo bez dostatečného systému kódů a sériových čísel a pro jejich tvorbu a ověřování. Tím se zabývají v různých podobách ostatní komponenty.

Celý balík působí velmi propracovaně a nejedná se rozhodně o nějaké narychlo vytvořené dílko. Určitě stojí za to pročíst podrobně manuál, který má v PDF formě více než 100 stránek.

Jak již bylo řečeno, žádná ochrana není spolehlivá ve všech případech, ale chcete-li se alespoň o něco pokusit, je tento balík komponent dobrá volba.

www
verze: 1.13
Delphi: 3 - 7
C++ Builder: ne

Váš názor Další článek: Za internetové pirátství odnětí svobody až 2 roky

Témata článku: Software, Programování, Ochrana, Spolehlivý způsob, Časová značka, Komponenta, Díl, Dostatečná změna, Spolehlivá volba, Běžný den, Drtivá většina, Zázrak, Podobný způsob, Přímá volba, Omezení používání


Určitě si přečtěte

USB-C už mělo být všude, ale není. Tak kde to vázne?

USB-C už mělo být všude, ale není. Tak kde to vázne?

** Konektor USB-C byl představen už před čtyřmi roky ** Praktické univesrzální rozhraní však stále není rozšířeno ** Výrobcům hardwaru se do změny moc nechce

David Polesný, Vladislav Kluska | 87

Galerie: Navštívili jsme Cosmos Discovery. Uvidíte Sojuz, Mir i kokpit raketoplánu

Galerie: Navštívili jsme Cosmos Discovery. Uvidíte Sojuz, Mir i kokpit raketoplánu

** Brno hostí do konce léta unikátní výstavu Cosmos Discovery ** Uvidíte zde celou historii kosmonautiky ** Stovky originálů i detailních maket

Jakub Čížek, Antonín Trčálek | 4

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

** Za měsíční předplatné je dnes možné získat přístup k desítkám milionů skladeb ** S některými méně známými interprety je ale stále problém ** Cena předplatného může být i jen pár desítek korun

Vladislav Kluska | 45

Intel má 50 let! Připomeňte si 6 klíčových milníků v historii firmy

Intel má 50 let! Připomeňte si 6 klíčových milníků v historii firmy

** Firma Intel byla založena přesně před 50 lety ** Intel začínal jako výrobce pamětí ** Dnes je největším výrobcem procesorů pro osobní počítače

David Polesný, Pavel Tronner | 10

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

** Vyzkoušeli jsme veřejnou betu macOS 10.14 Mojave ** Hlavní novinkou je temný režim a velký důraz na soukromí ** Jako první beta je systém překvapivě rychlý a dobře použitelný.

Martin Miksa | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny