Užitečné komponenty pro Delphi a C++ Builder, díl 68.

Ochrana aplikací před nelegálním používáním, to je věčný boj a vymýšlení různých typů ochran. I vaše aplikace si můžete určitým (adekvátním) způsobem ochránit. Dnes si představíme další komponenty, které se o tuto ochranu postarají za vás.

TurboPower OnGuard

Podobné komponenty, sloužící k ochraně vašich aplikací, jsme si už kdysi ukazovali. Slouží k tomu, aby váš program fungoval jako demoverze nebo jako časově omezená verze (obvykle 30 dní) a teprve po zadání správného sériového čísla (či jiného způsobu registrace) se veškeré funkce uvolnily a zrušilo se časové omezení.

Nepřekonatelná ochrana neexistuje a vždy je jen otázkou času, než ji někdo prolomí. Tímto způsobem je potřeba na celou věc nahlížet a neočekávat od podobných komponent zázraky. Je potřeba vidět smysl těchto komponent hlavně v tom, že ochrání vaše aplikace před poctivými uživateli (pokud se pak dá hovořit v takovém případě o ochraně), kteří se ani nebudou pokoušet ochranu prolomit a dále před drtivou většinou běžných uživatelů, kteří to zkrátka nedokážou.

Ochrana většinou spočívá v tom, že se po instalaci či prvním spuštění uloží kamsi (obvykle do registrů nebo nějakého dobře ukrytého souboru) datum a poté se již jen počítá, kolik dní (či kolik spuštění) ještě uživateli zbývá do vypršení zkušební lhůty.

Balík komponent TurboPower OnGuard vám umožní využít všechny tyto obvyklé způsoby a nebo je i vzájemně kombinovat. Po běžné instalaci naleznete na paletě novou záložku OnGuard a v ní celkem 10 komponent, ze kterých si teď některé v krátkosti představíme.

OgDateCode - Touto komponentou zařídíte omezení používání aplikace (nebo její části) pouze na určitou dobu (mezi dvěma daty). Příslušná časová značka je vložena přímo do aplikace a můžete detekovat i pokusy o změnu systémového data uživatelem.

OgDaysCode - Tato komponenta zase umí omezit používání aplikace pouze na určitý počet dní (v daném dni je možno aplikaci spouštět libovolně).

OgNetCode - S touto ochranou se běžně nesetkáme. Slouží k omezení současně spuštěných instancí programu v síti ze serveru.

OgProtectExe - Přímá ochrana vašeho exe souboru tím, že si komponenta uloží jeho velikost a CRC a varuje vás při jakékoliv změně.

To je asi tak hlavní ochranné jádro. Vše by však nefungovalo bez dostatečného systému kódů a sériových čísel a pro jejich tvorbu a ověřování. Tím se zabývají v různých podobách ostatní komponenty.

Celý balík působí velmi propracovaně a nejedná se rozhodně o nějaké narychlo vytvořené dílko. Určitě stojí za to pročíst podrobně manuál, který má v PDF formě více než 100 stránek.

Jak již bylo řečeno, žádná ochrana není spolehlivá ve všech případech, ale chcete-li se alespoň o něco pokusit, je tento balík komponent dobrá volba.

www
verze: 1.13
Delphi: 3 - 7
C++ Builder: ne

Váš názor Další článek: Za internetové pirátství odnětí svobody až 2 roky

Témata článku: Software, Programování, Zázrak, Časová značka, Spolehlivý způsob, Spolehlivá volba, Dostatečná změna, Běžný den, Ochrana, Drtivá většina, Podobný způsob, Přímá volba, Omezení používání, Komponenta, Díl


Určitě si přečtěte

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

** Evropská komise přijala legislativní návrh na zrušení střídaní času ** Možná tak v březnu 2019 přesuneme ručičky hodinek naposledy ** Od toho okamžiku bude permanentně platit letní čas

Karel Kilián | 106

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

** Ryugu je blízkozemní planetka, která křižuje dráhu Země ** Její průměr je asi 900 metrů ** Co by se stalo, kdyby Ryugu dopadla na Zemi?

Petr Kubala | 5

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 19

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

** Google dnes představil novinky ** Dočkali jsme se nového telefonu Pixel 3, tabletopočítače a domácího displeje ** Rozšíření Google Assistenta do dalších zemí se bohužel nekoná

David Polesný | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku