Počítače | Gigabyte

Už žádné nevzhledné kabely. Project Stealth od Gigabytu ukazuje směr budoucích počítačů

Zdroj: Gigabyte
Už žádné nevzhledné kabely. Project Stealth od Gigabytu ukazuje směr budoucích počítačů | Zdroj: Gigabyte

Gigabyte našel způsob, jak mít za skleněnou bočnicí počítače úhledně uklizeno. Na Computexu představil Project Stealth, novou řadu komponent, které na první pohled nepoužívají žádné kabely. Ty tam ale fakticky jsou, Gigabyte je pouze přesunul dozadu.

Gigabyte GV-N3070GAMING OC-8GD 2.0 Gigabyte GV-N3070GAMING OC-8GD 2.0
nabízí 15 obchodů za ceny od 16 500 Kč
Srovnat ceny na Živě

Řada Stealth zatím čítá základní desku Z690 Aorus Elite pro Intel Alder Lake, grafiku GeForce RTX 3070 Gaming OC 8G a skříň Aorus C300 Glass. Deska je z velké části zakrytovaná, takže uživatelé neuvidí tištěné spoje, ale jen patici procesoru, paměťové banky a slot pro grafiku. Napájecí a datové konektory či headery pro ventilátory a tlačítka firma přesunula na zadní stranu desky.

S tím pochopitelně počítá skříň, která tam všechny výstupy hezky zpřístupňuje a zároveň má za druhou bočnicí dostatek prostoru pro skutečné vedení kabeláže. Upravená grafická karta pak také obsahuje napájecí konektory na zadní straně, tedy hned vedle PCIe. Jen chladič procesoru bude vždy nějak vyčnívat, protože z něj povede kabel nebo trubice vodníka.

Design Stealth pomůže nejen estetice, ale také chlazení, protože tok vzduchu nebudou narušovat žádné zbytečné prvky. Jen je velká škoda, že Stealth je záležitostí pouze Gigabytu a výrobci se už dávno nedomluvili na podobném univerzálním řešení pro všechny.

„Bezkabelové“ počítače samozřejmě nejsou žádnou velkou novinkou. Apple se u Maců Pro také vždy snažil zapojovat vše do desky tak, aby nikde nečouhaly drátky. Totéž uplatňují některá firemní PC od Dellu, HP apod., ale v těchto případech se typicky využívají proprietární komponenty, které nejsou použitelné jinde. Což omezuje případné upgrade nebo využití těchto komponent v jiných počítačích.

Diskuze (26) Další článek: 13 užitečných map. Kde řádí klíšťata, kde alergeny a kde vybuchla sopka

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Počítače, Grafické karty, Skříň, Dell, Gigabyte, Základní desky, Komponenta, Počítač, Grafika, Deska, Computex, Kabel, GeForce, Stealth, Project, Intel Alder Lake, Základní desky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze hry Sonic Origins. Povedené předělávky klasik s několika vadami na kráse

Recenze hry Sonic Origins. Povedené předělávky klasik s několika vadami na kráse

Novým přírůstkům do Sonicovy série se nedaří zrovna nejlépe. Sega se tentokrát vrátila až na samotný začátek modrého ježka a jeho původní dobrodružství znovu vydala v přepracované podobě. Jak se kolekce Origins povedla?

Martin Nahodil
Sonic OriginsPS5Recenze
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě