Windows 10 | May 2019 Update | Windows Insider

Už víme jméno následující velké verze Windows 10. Nepřekvapí vás

Na jaře nás čeká nová verze Windows 10, kterou Microsoft aktuálně připravuje. Prozatím je známá pouze pod kódovým označením 19H1, aktuální testovací verze systému ale odhalila její finální název.

Microsoft společně s Desítkami přišel se značením, kdy každá velká aktualizace dostala i svůj vlastní název. Podobně to má například macOS, kdy nejnovější verze se jmenuje Mojave, či Android a jeho devítkový Pie. Pryč jsou ale doby, kdy se jednalo aspoň o trochu zajímavé názvy.

Po Anniversary Update, který přišel rok po vydání Windows 10, jsme se dočkali Creators Update, následoval Fall Creators Update a už bylo jasné, že Microsoftu kreativita v oblasti názvů došla. Loni to korunoval April 2018 Update a October 2018 Update, který se řádně začal šířit až nyní – aktualizace byla totiž plná chyb, které Microsoft musel opravovat.

Nová verze přinese bílý Start

V rámci PowerShellu v nejnovějším sestavení pro Windows Insidery se objevily informace o tom, jak se bude jmenovat ta další – bude to April 2019 Update. Nejedná se tak o žádnou změnu, stále je to asi lepší, než 19H1. Nyní aspoň víme, v kterém měsíci se bude Microsoft snažit aktualizaci vydat.

Mezi hlavní novinky v ní patří bílé téma, které přebarví notifikační lištu, hlavní panel a nabídku Start. Společně s tím přijdou nejrůznější vylepšení moderního nastavení, Správce úloh a další drobnosti, žádná revoluce se ale, kromě barev, nekoná.

Tady jsou užitečné tipy pro podzimní verzi Windows 10:

Zdroj: MSPoweruser

Diskuze (60) Další článek: Gmail dostane užitečná vylepšení: tlačítka a kompletní stažení zprávy

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Android, May 2019 Update, Aktualizace, Windows Insider, Creators Update, Fluent Design, Fall Creators Update, October 2018 Update, April 2018 Update, Betaverze, Anniversary Update, Mojave, Nová verze, Verze, Zajímavý název, Podzimní verze, Název, Nejnovější sestavení, Bílé téma, Užitečný tip, April, Start


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 47

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

** Američtí farmakologové hledali inspiraci pro vývoj nových léků v brožuře z americké občanské války ** Jižanští felčaři podle ní připravovali rostlinné extrakty chránící rány před zánětem ** Výluhy ze tří dřevin zabírají i proti bakteriím rezistentním k antibiotikům

Jaroslav Petr | 2

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch