Windows 10 | April 2019 Update | Windows Insider

Už víme jméno následující velké verze Windows 10. Nepřekvapí vás

Na jaře nás čeká nová verze Windows 10, kterou Microsoft aktuálně připravuje. Prozatím je známá pouze pod kódovým označením 19H1, aktuální testovací verze systému ale odhalila její finální název.

Microsoft společně s Desítkami přišel se značením, kdy každá velká aktualizace dostala i svůj vlastní název. Podobně to má například macOS, kdy nejnovější verze se jmenuje Mojave, či Android a jeho devítkový Pie. Pryč jsou ale doby, kdy se jednalo aspoň o trochu zajímavé názvy.

Po Anniversary Update, který přišel rok po vydání Windows 10, jsme se dočkali Creators Update, následoval Fall Creators Update a už bylo jasné, že Microsoftu kreativita v oblasti názvů došla. Loni to korunoval April 2018 Update a October 2018 Update, který se řádně začal šířit až nyní – aktualizace byla totiž plná chyb, které Microsoft musel opravovat.

Nová verze přinese bílý Start

V rámci PowerShellu v nejnovějším sestavení pro Windows Insidery se objevily informace o tom, jak se bude jmenovat ta další – bude to April 2019 Update. Nejedná se tak o žádnou změnu, stále je to asi lepší, než 19H1. Nyní aspoň víme, v kterém měsíci se bude Microsoft snažit aktualizaci vydat.

Mezi hlavní novinky v ní patří bílé téma, které přebarví notifikační lištu, hlavní panel a nabídku Start. Společně s tím přijdou nejrůznější vylepšení moderního nastavení, Správce úloh a další drobnosti, žádná revoluce se ale, kromě barev, nekoná.

Tady jsou užitečné tipy pro podzimní verzi Windows 10:

Zdroj: MSPoweruser

Diskuze (51) Další článek: Gmail dostane užitečná vylepšení: tlačítka a kompletní stažení zprávy

Témata článku: Microsoft, Windows 10, Windows, Android, Aktualizace, April 2019 Update, April 2018 Update, October 2018 Update, Windows Insider, Betaverze, Creators Update, Fall Creators Update, Anniversary Update, Fluent Design, Mojave, Nová verze, Verze, Podzimní verze, Bílé téma, Desítka, Hlavní novinka, Kódové označení, Moderní nastavení, Start, Finální název


Určitě si přečtěte

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle

** Google není jen vyhledávací pole se dvěma tlačítky ** Můžete ho ovládnout pomocí parametrů a příkazů ** Kromě výsledků vyhledávání nabízí také další funkce

Karel Kilián | 14

Nejděravější firmy a produkty roku 2018: Debian, Google, Android a Ubuntu

Nejděravější firmy a produkty roku 2018: Debian, Google, Android a Ubuntu

** Když expert objeví novou zranitelnost, zaregistruje ji v databázi CVE ** Web CVE Details z ní zpracovává skvělé statistiky ** Nejvíce hlášení se loni dočkal Debian, Google a Microsoft

Jakub Čížek | 89

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85