https://youtu.be/Pkgo05Hdnfg
Mnohi tu porovnavaju zlato s bitcoin. Absolutne su vedla. Zlato je daleko viacej hodnotne ako krypto mena. Neda sa totiz vytvorit. Jedine ze by ste ho urobili supernovou co je este na dlhe tisice rokov mimo dosah. Bitcoin? Co ked sa vdaka rychlosti pocitacov a UI prelomi sifrovanie ci inak sfalsuje tazenie? Co ked pride emt a vase bitcoins uz nikto nikdy nenajde? Alebo v case vojny ked nepojdu pocitace? Co vam zostane? ABSOLUTNE NIC. Mne zostane zlato ktore bude mat VZDY nejaku hodnotu aj v najhorsich casom. Zlato bude vzdy zlato zato kybernetickych mien uz je teraz kopec.
zlato je v dusledku to same co bitcoin.nechapete zaklady a vymyslite slozite teorie
Zjavne vy nechapete zakladny princip ze bitcoin je NIC! iba viera ludi. Nic hmotne a teda sa moze velmi rychlo stratit ci vyparit. Zo zlata ked nebude mat hodnotu tak si aspon zuby urobim z bitcoincu co? No predsa VELKE NIC lebo to v skutočnosti ani neexistuje.
Boze, to fakt na zive jsou jen pisalkove, kteri vubec netusi, o cem pisou?
LOL 120 let tezby a EU nam zakazuje zarovky co sviti a vysavace co vysavaji :)
A co pak? pak jim dojde, že to bylo celé letadlo?
A kolik energie se při tom zbytečně promrhá zveřejněno nebylo? Ale co, lidstvo má k dispozici neomezené množství zdrojů a nafukovací planetu. :-/
Mno, akcii Enronu bylo taky jen omezene mnozstvi...
Zase se tu bude sáhodlouze řešit naivní představa o krytí hodnoty něčeho jinou hodnotou něčeho jiného... a ani se neshodneme co to vůbec ta samotná "hodnota" fundamentálně je. Protože hodnota je něco relativního, závislého na situaci, čase, místě a okolnostech. Bitcoin je krytý třeba například důvěrou kterou si získal za těch 10 let své historie. Stejně jako jakákoli FIAT měna stojí na víře. Matematické zákonitosti na kterých funguje však nejdou změnit hlasováním parlamentu nebo názorem prezidenta, platí ve všech státech a v celém vesmíru vždy stejně.
presne. i to porad dokola hlupaky omylane zlato je oceneno pouze duverou lidi.
Hodnota zlata je tvorena duverou v jeho jedinecnost, coz u meny kryte horkym chladicem... nevim nevim, to zitra se stane menou krytou radiatorem a co teprve akumulacni kamna...
Pokud to hodně zjednoduším, jedinečnost každé Bitcoin mince je v matematické jedinečnosti konkrétních prvočísel. To je míra jedinečnosti o dost levelů výše než u nějakého prvku kterého je x kilometrů pod našima nohama nebo nad našima hlavama prakticky neomezené množství. A jedinečnost stojí jen na tom, že ho zatím neumíme ekonomicky vydolovat.
Tak ja vas to neomezene mnozstvi koupim a za dvojnasobek ceny hliny. Fyzika a matika asi nebyl vas kun.
Bohužel nejsem majitelem vesmíru a Země. Co je na mém tvrzení z hlediska matematiky a fyziky špatně ? Rád se dám poučit.
Uvest ze zlata je pod nohama neomezene, myslim dost vypovida, stejne jako pouzivat termin pro coin mince. Pokud beru coin jako prostredek k rychlemu zbohatnuti tak ano tam ma obrovsky potencial, stejne jako investice do tezby diamantu v Kongu, sice s velkym rizikem, ale kdyz to klapne...ale urcite ne jako menu pro investice. Stabilita jde ruku v ruce s "cenou" za stabilitu a nizkym vynosem.
...nějakého prvku kterého je x kilometrů pod našima nohama nebo nad našima hlavama prakticky neomezené množství...Čemu na tomhle nerozumiš ?
Tomu, že to v reálu není pravda? Ale pokud je to jinak, dejte mi prosím treba jenom nějaké omezené množství zlata, či jiného vzácného kovu, pokud je všude a dostupný. 😀
Bitcoin je ZIVOTNE dulezity pro 6 miliard lidi:https://youtu.be/Pkgo05HdnfgV tom je jeho HODNOTA, uzitecnost!Plus speaker zamerne zamlcuje, ze je bitcoin VELMI dulezity i pro tu stastnejsi mensinu lidi (EU, USA, ...), aby uchlacholil regulatory.Ale snaha omezit/zrusit hotovost, snaha fizlovat vsechny transakce, zrusene bankovni tajemstvi, rostouci dane a ragulace a fizlovani, tisk penez, statni dluhy rostouci k neudrzitelnym urovnim, penzijni system pred bankrotem, atd... to vse dava uzitecnost (hodnotu) bitcoinu i zde. Kdo to nepochopi vcas, bude si pak drbat hlavu. Ale samozrejme kazdy sveho stesti strujcem...
Cha cha cha, to je skvělá a rozhodně nesmírně originální definice hodnoty. 😀
Ne, to je pouze nesmysl šířený pro ekonomické analfabety, aby se snáze obrali o penízky, pokud tomu uvěří. Hodnota zlata je na rozdíl od Bitcoinu zcela reálná.
jo? a hodnota bitcoinu je nerealna? no to bych potreboval vysvetlit.rozhodne nejsem zastancem bitcoinu, ale rozdil mezi nim a zlatem je 0. teda neni, za bitcoin se da legalne neco koupit, za zlato ne, to se musi prvni smenit na penize.
Bitcoin je krytý důvěrou lidí. Pokud by v něj lidé neměli důvěru a nikdo ho nepoužíval, tak by neměl žádnou hodnotu. Podobně jako Fiat měny, které jsou kryté také jen důvěrou. Fiat měny mají výhodu, že za sebou mají autoritu státu, která vynutí používání měny. U Bitcoinu nic takového není, naopak mohou politici znemožnit jeho používání - stačí znemožnit výměnu za peníze a platbu bitcoinem považovat za nezákonou. Na druhou stranu Bitcoin není inflační, ale deflační.
tady bych si dovolil nesouhlasit. fiat meny jsou ano jiste kryte duverou, ale hlavne jsou kryty praci a vyrobky z ni. proste, ze je neco realneho vyprodukovano, nejaky hmotny statek.
S prací a výrobky to není ale žádné krytí v smyslu jak to bylo kdysi se zlatem. Tímto pohledem je opravdovější už ten bitcoin, protože za vytěžením je reálná energie, práce a peníze na vytěžení.
Tak ze huceni karet a ucet od CEZu jako kryti meny....to je silny argument...
Proč zrovna ČEZu ? V ČR se dávno netěží. Jinak ano hodnota za vytěžením každého coinu je sakra silný argument. Oproti tomu hodnota za vznikem nových státních peněz je nula, kvantitativní uvolňování není pro stát moc nákladná záležitost.
A co treba rust ekonomiky...koukam ze rad pouzivate cizi terminy. V CR se tezi. Jenze vy zamenujete ze energie na vytezeni netvoi hodnotu ale prostredek k ziskani. Je to jako zamenovat ze cenu tvori cim horsi vytapeni s horsi kontrolou tim vyssi ma cenu.Pouzivani coinu je stejne jako jit do pofiderni sklepni koje na operaci srdce k nekomu kdo sice nema diplom ani oficialni pojisteni ale par lidi tvrdi ze je dobrej. Ano co se tyka globalniho vyznamu, pokud clovek nezna slozeni tech kteri vetsinove pouzivaji coin je to drobek z celkovych svetovych peneznich toku. To ze svetove trhy se sypou z duvodu politickych je zrejme, ale nejsem presvedcen ze neco jako coin je cestou dal. Celosvetove podkopani duvery vzdy predchazelo valce ci valkam.
Ano kvantitativní uvolňování je stimulace růstu ekonomiky tím, že stát všechny v globále manipulací obere o hodnotu jejich peněz, ředěním hodnoty. Všichni se v podstatě nedobrovolně složí na to aby ekonomika lépe šlapala, někdy se to pak i povede a šlape líp jindy ne a celý proces chytne kladnou zpětnou vazbu. Takto s Bitcoinem manipulovat nelze v tom je jeho výhoda pro dlouhodobé uchování hodnoty. Jinak náklady na vytěžení jsou prostě iniciační vložení určité hodnoty do nově vzniklého coinu. Nová mince tuto hodnotu dál zastupuje a nějak se dál v čase vyvíjí.Přiznám se že těm výše uvedeným přirovnáním moc nerozumím.
dlouhodobé uchování hodnoty. ??? to jako vazne?? a kdyz mafosi a vsichni, kteri s tim obchoduji pac je to komodita a tedy to toci protoze veri v rust hodnoty pro nekoho jineho preskoci treba na cibulky tulipanu, perlorodky nebo co ja vim co a nikdo uz nebude bitcoin chtit tak kde je to uchovani hodnoty? :) jedina hodnota bitcoinu co je, je vira v to ze nekdo druhy za to da vic nez zakolik sem koupil :) nic vic.
Přesně tak, je to pouze spekulativní objekt, nic reálného, a nemá to žádnou hodnotu.
Zajděte si k očaři, když tu ZJEVNOU TRŽNÍ cenu/hodnotu na burze nevidíte.Jakou jinou hodnotu, než tržní, má zlato, diamant či ropa, než tu tržní (tedy tu, jakou je někdo ochoten nabídnout a někdo jiný je za ni ochoten prodat)?Nebo když nevidíte, jakou hodnotu bitcoin má pro lidi ze zemí, kde je hyperinflace, kde si většina obyvatel nemůže zřídit bankovní účet (protože ani nemají doklady totožnosti), nebo kde jsou kapitálové kontroly (zákaz posílat peníze přes hranice), nebo kde jsou vysoké daně, kde stát zrušil bankovní tajemství, nebo kde stát fízluje všechny transakce, kde stát či banky z každé transakce vybírají poplatek/výpalné, kde jsou úroky NULA při oficiální inflaci 2 a reálné 7% (a kde ty úroky budou brzo citelně záporné), kde stát vypl bankomaty (Řecko, Kypr, ...), kde stát lidem sebral část vkladů (Kypr), kde stát nařídil, že banky se příště budou zachraňovat z peněz vkladatelů (EU), atd...
presne tak. a stejne je to se vsim ostatnim.se zlatem, stribrem, penezma apod.
problem bitcoinu je ten, ze nema hodnotu "sam o sobe". tak to aspon chapu ja. ze je da se rici jeho hodnota porad "porovnavana" a odvozovana od neceho jineho nez samotneho bitcoinu. a dostat plat v bitcoinech a nevedet jestli si za to mnozstvi zitra koupim rohlik nebo ferari, to asi neni nic co by clovek moc chtel..... u te fiat meny mate jakous takous jistotu... ano jiste menove reformy atd atd ano priznavam beru a chapu. ale to jsou excesy... ve stabilni ekonomice se tohle nedela. s bitcoinem nemate proste v ruce... nic.
Jako že u koruny člověk neporovnává, kolik korun je do EURa, nebo neporovnává, kolika rohlíkům (či litrům benzínu) odpovídá stokoruna?
jiste, chapu vasi pointu. jen pro me je bitcoin spise komodita nez mena. uplne stejne jako soja, ropa nebo zmrazeny pomerancovy dzus
Pro mě je zlato komoditou i penězi zároveň (což je důkazem, že peníze a komodita mohou být totéž, resp. většinu historie tomu tak bylo a kdykoli tomu tak nebylo, tak pouze z donucení). A ty nám státem vnucované papírky pro mě penězi nejsou. Protože nesplňují některé definiční znaky peněz:1) Nejsou uchovatelem hodnoty: co bylo za dolar v 1970 a co je dnes? Zlato tehdy stálo 35 a dnes stojí 1400 dolarů. Ještě v 50. letech byla britská libra tak velký peníz, že se běžným lidem skoro nedostal do ruky (platilo se drobnými). Co si dnes koupím za stokorunu z 1920, 1940, 1960, 1980? NIC. Ale za kovovou stokorunu z 1912, za kovový dvacetifrank z 1949, za kovový dvacetidolar 1932, ... si koupím stále cca stejně - tyto mince tedy JSOU uchovatelem hodnoty a tedy SPLŇUJÍ definici uchovatele hodnoty, tedy peněz. Protože jsou ze zlata. A rozhodně to nebylo tak, že je lidi přestali používat, protože strašně toužili po papírcích s mnoha nulami. VŽDY k jejich opuštění došlo nějakým státním zásahem, zločinem (např. znárodnění zlata v USA 1933).2) Nejsou jako protihodnota přijímány DOBROVOLNĚ (protože jim lidé věří), ale z donucení: https://cs.wikipedia.org/wiki/Měna_s_nuceným_oběhemPak to nejsou peníze, ale spíš táborová měna z Terezína.
no to je ale blbost!
Keď tak veríš tomu bitcoinu: premenil by si si na ne svoje celoživotné úspory?A čo obrovská volatilita bitcoinu: chvíľu stojí 20.000 dolárov, potom 4.000 dolárov...Okrem toho: skús zájsť do nejakého obchodu či banky v Brazílii, Austrálii, Rusku alebo na Aljaške: čo si tam za ten bitcon kúpiš: ničovaté nič. Za dolár, euro či zlato si však kúpiš všade všetko. Za zlato dokonca bez ohľadu na čas - pred 2000 rokmi stál dom v prepočte na zlato zhruba toľko čo dnes. Zlato bude vzácnej aj o 1000 rokov - pokiaľ ho niekto nezačne hromadne dovážať z nejakého zlatého meteoritu...
Ani do zlata, ani do nemovitosti, ani do akcií bych nedal celé své úspory (bohužel velká číst lidí dává sto procent svých "úspor" do státního průběžného penzijního letadla a na jiné investice jim nezbývá).D I V E R Z I F I K A C E !Navíc bitcoin již berou ledaskde (na rozdíl od zlata - to proboha berou kde?) a tam kde ne, tam je možné platit kartou, která mi strhne bitcoiny, ale zaplatí třeba dolarem. Nebo si státní papírky vybrat z bitcoinmatu - při nejhorším.Jestli bitcoin stojí 20tis USD, nebo 4tis je lidem, kteří kupovali např. za 400, dost jedno. A ano, je možné, že tito lidé dnes již nepřikupují - ale ne proto, že přestali věřit v perspektivu BTS, ale proto, že jim BTC od té doby tak vyrostl, že začal tvořit příliš velkou část portfolia (ve srovnání s nemovitostmi, zlatem a akciemi). Správně by takoví lidé spíše měli naopak prodávat (což ale většinou nedělají), aby portfolio zase správně vybalancovali.Kdyby dnes žádné BTC neměli a naopak měl velkou část rezerv ve zlatě, akciích a nemovitostech (do kterých investuje každý český Jouda - což samo o sobě by mělo být signálem k úprku), tak by asi něco z toho odprodali a nakoupili BTC třeba tak, aby činil např. 15% portfolia. Protože nikdo nikomu přeci neradí, aby do BTC dával vše! Samozřejmě že to je riziková investice. Ale když koupíte za 1000 dolarů, tak riskujete, že přijdete o 1000 dolarů, ale máte ne malou pravděpodobnost, že vyděláte třeba 100 tisíc (pokud se bitcoin rozšíří, tak i více, protože prostě na všechny lidi na planetě jich bude max 21 milionů).Růst akceptace BTC je zkrátka doprovázen růsty a poklesy.Z $1 na $20 a pak pád na $4.Z 10 na 200 a pak pád na 40.Z 100 na 2000 a pak pád na 400.Z 1000 na 20000 a pak pád na 4000.A tak dále - vsadíme se?
Ty si teda vtipálek. Ty rátaš len s tými, ktorí na bitcoine zarobili. A kde sú tie desaťtisíce, čo kúpili bitcon (resp. jeho časť) za 20.000 USD a potom ho v panike predali za 15.000 či 10.000 USD?Mudruješ, mudruješ, ale pritom nepoznáš rozdiel medzi špekulatívnou investíciou do niečoho a funkciou peňazí ako výmenného platidla či uchovávania hodnôt.Bitcoin ani jedno, ani druhé nespĺňa.Bitcoin má len preto takú hodnotu, akú má, že špekulanti či hráči na burze si zatiaľ myslia, že je dobrý produkt na zarábanie peňazí. V momente, keď si to prestanú myslieť, tak bitcoin skončí na smetisku dejín.S bitcoinom sa bežne obchoduje aj na burze. Lenže tam - a to ty asi nevieš - sa dá zarábať ako na vzostupe, tak aj na poklese ceny. Pri poklese je to o tom, že obchodník najskôr predá niečo, čo vôbec nevlastní (požičia si to - takzvane kupuje na krátko), a pri poklese ceny nakúpi to, čo predtým predal. Takže bitcoin má len dovtedy takú hodnotu akú má, pokiaľ sa veľkí hráči za vhodných podmienok nerozhodnú poslať ho k zemi a vybrať si tým svoje zisky. Tak ako to urobili nedávno. A od koho majú špekulanti tie rozprávkové zisky? Od snílkov ako ty, čo bitcoiny draho nakúpili, aby na nich zarobili, ale sa prepočítali...Keď sa obchoduje s akciami, menami či komoditami, vždy je na druhej strane niečo reálne. Čo je reálne na druhej strane bitcoinu? Nič, len toľko ospevovaná dôvera a túžba po peniazoch - že bitcoin poriastie. Dôvera je však mimoriadne krehká - dlho sa buduje, ale stratiť sa dá v priebehu okamžiku...Rád by som videl tú štatistiku, koľko percent ľudí si bitcoin kupuje preto, aby si zaň mohlo niečo kúpiť, a koľko percent preto, že dúfajú, že na ňom zarobia... Druhú možnosť by som tipoval aspoň na 99 %...
Nevidět reálný užitek bitcoinu pro lidi žijící v zemích s (hyper)inflací, zákazem zahraničních plateb, nemožností zřídit si bankovní účet (protože většina obyvatel nemá ani občanku), se zrušeným bankovním tajemstvím, zápornými úroky, vysokými daněmi, fizlujícím státem, atd... to chce hodně tmavé brýle.Jaká hodnota je za těmito akciemi?https://roklen24.cz/a/SgqZq/amazonizace-trhuJaká je hodnota za japonskými akciemi, které svou současnou cenu mají pouze díky tomu, že je japonská centrální banka kupuje za peníze, které si tiskne (jestli něčemu tak manipulovanému jako JPY, USD či EUR vůbec lze říkat peníze). Hodnota zlata tedy je z 90% také jen spekulativní... Naprostá většina se jen válí ve formě cihel v rezervách bank, nebo ve formě mincí a slitků v sejfech lidí, kteří nevěří těm vašim státním papírkům. "A kde sú tie desaťtisíce, čo kúpili bitcon (resp. jeho časť) za 20.000 USD a potom ho v panike predali za 15.000 či 10.000 USD?"Joudové a VY holt nakupujete na vrcholu a prodáváte na dně. Čí je to problém? Váš, nebo můj? I když někdo nakoupil na vrcholu za 20tis, tak zkrátka neměl prodávat, má si počkat na další vrchol. Protože takových vrcholů a pádů (a pak ještě vyšších vrcholů) už bitcoin zažil hromadu a na cestě v hromadné světové akceptaci jich ještě zažije... Kdo koupil na předminulém či předpředminulém vrcholu a neprodal, je dnes sakra v plusu. A to bitcoin už zažil větší pády, než ten poslední (ze kterého se již z části vzpamatoval a míří k vrcholu novému).Jako mě by vaše názory klidně sloužily pro pobavení, kdyby ovšem lidi vašeho ražení, zklamaní z toho, že BTC včas nenakoupili, neprosazovali různé zákazy, zdanění a omezení bitcoinu, atd... Klidně si ty vaše státní papírky (po vagonech tištěné) používejte dál. Ale lidi s opačným názorem prosím nechte na pokoji. Ideální by bylo, kdybyste lidi nechali na pokoji i v jiných věcech. Klidně si dál např. buďte klienty státní průběžní penzijní pyramidové hry (která do 20 let zkrachuje), ale nebraňte lidem s jiným názorem se na penze zajistit podle svého. Atd... No a za 20 let si řekneme, kdo měl pravdu.
Jaká je hodnota Facebooku či Twitteru?No daná je takzvaným "síťovým efektem", tedy druhou mocninou počtu uživatelů.Stejně tak hodnota bitcoinu je daná těmi desítkami milionů instalovaných bitcoinových peněženek (tedy počtem uživatelů) a užitkem bitcoinu pro lidi ve státech s (hyper)inflací, kapitálovými kontrolami, vysokými daněmi a dusivými regulacemi, ve státech, kde je zvykem lidem vypínat bankomaty a znárodňovat vklady (Řecko, Kypr a příště celá EU, protože si na to již schválila legislativu).Takže samozřejmě si klidně dál žijte bez bitcoinu, nikdo vás do něj přeci nenutí (na rozdíl od státních peněz, státních penzijního letadla, atd...) a po čase si povíme.
zlato ma realnou hodnotu taky 0, jako vse ostatni.Zadna vnitrni hodnota zlata neexistuje.bez poptavky spekulantu by byla cena radove nizsi
Najväčším problémom bitcoinu je, že nie je ničím krytý. Ani zlatom či inými drahými kovmi, ani tovarom /sbožím/. Jeho cena závisí len a len o (ne)záujmu špekulantov a burzových hráčov. Je to taká krehká vajíčková škrupinka a pod ňou je veľké nič.Ale je to veľmi dobrý spôsob, ako veľkí hráči na burze môžu legálne okradnúť tých malých. 🙂
a co je prosim vas cim kryte??kdyz jste u toho zlata, to je kryte cim?? vnitrne ma kilo zlata mensi cenu nez kilo mouky!vubec nechapete trzni principy.
Mily hloupy priteli, cena komodity je dana pomerem dostupnosti vs poptavky, ale nebojte on nejake letadlo zase nekdo vypusti...zlato je prozatim nenahraditelne, mena "kryta" hucenim grafickych karet a uctem od CEZu je tak nejak zalozena na hlouposti. **coin je spise nez mena, komodita, ktera je prozatim zajimava diky nemoznosti kontroly, idealni pro organizovany zlocin, kde se neresi ani tak nejake kolisani jak spise riziko odhaleni a diskretnost.
Cena zlata je dana dostupnosti a narocnosti tezby vs poptavka.
Cena Bitcoinu je dana dostupnosti a narocnosti tezby vs poptavka.
Mohu vedet zz ceho odvozujete zajem, nejaka verejna burza s alespon naznakem kontroly??
OMG!Podivejte se treba na coinmate.io ci na jakoukoli jinou burzu (vcetne peer to peer localbitcoins.com)Cena, kterou tam vidite je cena, za kterou A) nekdo prodava B) za kterou zaroven nekdo kupuje.KAZDY obchod ma DVE STRANY. Kupujiciho a prodavajiciho. A tim vznika cena. Cehokoli (tedy aspon v kapitalismu - v socialismu vznika cena v centralni planovaci komisi - treba jako urokova mira v CNB).
A kde prosim pekne ma ona burza sidlo?
Ptal jste se na to, zda existuje burza, kde je videt, ze lidi maj o bitcoin zajem.A ja vam dal priklad a vy zacnete odvadet debatu nekam jinam, abyste si nemusel pripadat jako jelimanTakze: zajem vidite na KAZDE burze a je jich hodne. Nektere jsou regulovane (vyzaduji i KYC a AML), nektere jsou regulovane mene a nektere ani regulovane byt nemohou, protoze nikde nesidli (neb jsou decentralizovane), tak jako nikde nesidli ani generalni reditelstvi bitcoinu. Ja chapu, ze je to pro vas tezko predstavitelne, ale to je hlavne vas problem.Sidlo bitcoinu a sidlo decentralizovanych burz najdete na te same adrese, jako Generalni reditelstvi emailu 🙂 ci Velitelstvi torrentu 🙂
Jakysi Daniel Houska se sidlem v Londynu a jednolibrova Ltd jako vlastnik domeny a zaruka....jestlize nahlednete do verejnych listin teto Ltd zjistite ze aktiva garanta burzy se pohybuji ve vysi nekolik milionu (ale ona zaruka je pomoci coinu), to hadam ze i Venezuela ma vyssi kryti. Vzhledem k tomu co urcuje do znacne miry rizikovost neni ale objem, ale mnozstvi transakci. Drobna otazka, je prakticky mozne ovlivnit cenu teto komodity napriklad diky aktivni ucasti dvou stran napr drogove mafie na strane nakupujiciho a na strane druhe naprklad anonymniho investora z JARu? Slepe verit v neco co nema z principu nic jako povinnost rocni skladat ucty a v nejhorsim se vypne ze zasuvky...no nic preji prijemny sen.
Jsou i burzy zcela decentralizovane, kde ani nevime, kdo je jejich vlastnik a provozovatel. A ta burza nepodleha zadne statni regulaci (a jeji klienti to kupodivu povazuji za vyhodu!), nema zadne sidlo ani zakladni jmeni.Ostatne k cemu to? Na te burze bitcoiny nekupuje a neprodava ta burza. Ona je jen mediem. Prostredim, kde lide nabizeji a poptavaji. Kupuji a prodavaji.Kdyz budete mit trziste s farmarskymi produkty na nejakem namesti, tak budete resit, zda provozovatel ma sidlo v Londyne ci Uzbekistanu, zda ma zakladni jmeni 1Kc ci miliardu? Proc? Nakupuju tam konkretni zbozi od konkretnich lidi.Nenechava ruka statu je pouze na obtiz. Protoze ti lide nechteji, aby jim stat cast prostredku ukradl. Nechteji, aby stat vedel, jak velky majetek maji. Protoze pak vzdy hrozi, ze si pro nej stat prijde, az mu zacnou dochazet penize.
Kdyby lide touzili po obchodovani bitcoinu na velkych centralizovanych burzach s velkym zakladim kapitalem, podlehajici regulaci, ... tak by takove burzy vznikly.Resp ony (take) vznikaji. Vznikaji i oficialni a regulovane ETF fondy. Bitcoinem se zacinaji zabyvat banky. Atd... Cili kdo chce obchodovat s bitcoinem v prostredi na ktere je zvykly z forexu, akcii a dluhopisu, tak samozrejme muze.Spekulovat na bitcoin muzete i rady ceskych akciovych brokeru, na eToro.com, atd... Ciste co vam vyhovuje. https://www.xtb.com/cz/kryptomeny
Je dobre ze odkazujete na SPEKULACI. Bitcoin budi zajem ne protoze je tak jiny a bezpecny a spravedlivy, ale proto kolik v tom letadle je penez. A tim take ten pruser az to praskne jako kosmetika Auwajs.
Spekulace uplne stejna, jako FOREX, ne?A jak se do toho letadla ty penize dostaly pokud je bitcoin tak "o nicem", proc se ty penize nedostaly do 100000 jinych veci, ktere jsou podobne "k nicemu"? A jak to, ze ta bublina stale drzi, respektive proc bitcoin stale existuje, kdyz na nem bublina praskla uz tak 10x?Ono je to spis tak, ze nemate prehled a predstavivost a proto ty vyhody a perspektivy BTC nevidite.Ale na to je jednoducha rada: do bitcoinu neinvestujte, nikdo vas nenuti. Pokud vic verite fiatu (koruna, euro, venezuelsky bolivar, zimbabwsky dolar, turecka lira, rusky rubl, ...) tak prostim. Jen se pak nedivte. Jestli vic verite reckym ci francouzskym dluhopisum, franzouzskym ci spanelskym bankam, tak prosim, nikdo vam je nebere. Jen si pak nestezujte a nevolejte po vyvlastneni a zdaneni lidi, kteri uspesne vsadili na globalni menu globalni ekonomiky na globalnim internetu.Jestli je statni fiat tak skvely, tak proc potrebuje hromadu zakonu, ktere urzuji jeho monopol ci vysadni postaveni?Povime si, az vam na ucte nasadej urok minus 5 procent, pri oficialni inflaci 4% a realne 13%. A zakazou vybery z bankomatu (jako v Recku a Kypru). Uroky maji pod nulou uz ted a nadale snizuji (a tisknou prostrednictvim QE). A tozadna krize jeste neprisla. Co udelaji, az prijde? Good luck!
To je dobre spolehat se na zaruky ktere svet nevidel...minimalne budu trziste resit protoze chci mit jistotu ze mne neprijede zasahovka s tim ze pod podlahou je tuna kokainu. Je take dobre ze jste zminil ze je medie, z jehoz vlastnicke struktury lze vycist ze jednateli jsou dva Cesi z Pardubic s mistem podnikani v Londyne, korespondencni adresa Litva, no skutecne duveryhodny podnik
Asi tak.
Cha cha cha, Bitcoin a tržní principy, vtip dne. 😀Jakou tržní cenu má něco, co reálně vůbec neexistuje? 😀
Zjevne ma. Protoze spousta lidi to neco chce.Cili vznika trh, a cena je z trhu - trzni.Co nechapete?
Hodnota Bitcoinu je vyjádřená počtem lidí, kteří ho využívají. Je to síť uživatelů. Je to stejné jako s Facebookem nebo Whatsappem. Když je nikdo nebude využívat, jejich hodnota bude 0. Facebook je jednou z největších společností na světě, protože uživatelé sdílejí informace, fotky, videa. Bitcoin je síť uživatelů na které můžete posílat hodnotu (finanční hodnotu) 24h denně, nezávisle na nějaké bance, na tom jestli jste v evropě nebo nepř. Austrálii. Díváte se na kryptoměny úplně špatně, není jednoduché je pochopit, jejich enormní potenciál. Buď máte málo informací, nebo nekvalitní informace.
Tak zkuste zaplatit zitra v Iowe v WM...😀😀, vas coin ma mensi potencial nez Iransky Rijal, jednoduse proto ze jeho "bonus" ve forme deflace kterou sebe nese cokoliv ceho je omezene a konecne mnozstvi znamena nepodlozeny rust. Jeho soucasny rust ceny je pouze obrazem vysoke rizikovosti a docasneho zajmu. Jako letadlo je to vymyslene skvele.
Tak jste si vybral Walmart.. okCo třeba:Microsoft, Whole foods, KFC v Kanadě.U nás např. Alzav roce 2020 budete moct platit ve Starbucks.Představa, že během 2 let (kdy je bitcoin v povědomí široké veřejnosti) akceptuje platbu kryptoměnami každý obchod na světě je nereálná.Vývoj a akceptace kryptoměn bude trvat delší dobu, 0-15 let.Současný růst ceny je dán tím, že přibývá uživatelů kryptoměn, uživatelů, kteří si uvědomují výhody, která tato technologie má.Vaše definice bitcoinu jako letadla nedává žádný smysl - letadlo je produkt, kdy jeho jedinná funkce je, že prodáte za cenu vyšší než jste zakoupil.Jestliže si myslíte, že bitcoin plní jen tuto funkci, tak máte špatné informace a kryptoměnám jednoduše nerozumíte. (tím vás nechci nějak urazit, jen konstatuju)
Aaaa tak mena jejichz hodnota roste diky "cerpani" poslednich kusu ...bez znalosti kolik uzivatelu ji skutecne pouziva...hmm. Funkce prodavat za vyssi nez jsem nakoupil je princip obchodu, letadlo naopak zvysuje cenu podvodem, bez pridane hodnoty. Vase pojeti meny ma jiny nazev letadlo a anarchie, jedine prostredi kde vidim "potencial" je napr Kolumbie. Proboha unika vam spise to ze Alza , bufet Starbucks to pouzivaji jako medialni vejicku pro frikuliny...No nic jiste si take nechate dat pri infuzi neco cerveneho do zily o cem nevite nic...
Já jsem fakt kráva, já si myslela, že jste někdo kdo má shitty informace ze seznamu, idnesu apod., ale vy jste dle vašich příspěvků 100% blázen a ztráta času. Bye
To je jako platit za nákup v sámošce pamětní mincí.
Pametni minci nikdo neoznacuje jako menu.
Jenze ona je to mena.
Hodnota bitcoinu je vyjádřena jen důvěrou trhu v růst. Ničím jiným
Asi tak. A stejně za to někdo tahá, a jak bude potřeba, celé to pošle ke dnu.
Jasne. Zase nejake zidovske spiknuti, co? 🙂Boze boze.Lidi si nevidi na vlastni frnak. Co takhle se podivat, jak zmanipulovane a cinkle jsou dnesni ofiko penize, vnucovane nam silou represivniho aparatu, kontrolovane prave tou bandou, ktera taha za nitky, jak pisete...http://www.hayek.sk/wp-content/uploads/2012/1... Za bitcoin taha tak leda matematika zachycena zcela transparentne v otevrenem zdrojovem kodu (ktery jste vy urcite cetl a analyzoval, ze). Ale jak zde opakuji donekonecna - nikdo vam BTC nenuti, klidne si zustante u koruny, eura, venezuelskeho bolivaru, zimbabwskeho dolaru, rublu, turecke liry, .... reckych dluhopisu a akcii italskych bank. Jen prosim: A) nenute spolu se svymi souverci ten fiat nam ostatnim (pomoci zakonu) B) az vam to klekne, tak nevykrikujte, ze drzitele BTC bezpracne hanebne zbohatli a je potreba je zdanit a vyvlastnit. C) prestante zdanovat zisky z drzeni kryptomen (jsou to totiz jen zisky nominalni, ve skutecnosti ani tak neroste bitcoin, jako pada kupni sila statnich men - treba v roce 1971 byla unce zlata za 35 dolaru a dnes je za 1400).
No a? Je spousta jiných kryptoměn a budou vznikat stále nové. Že byl Bitcoin první přeci neznamená, že musí být stále nejpopulárnější. To přeci nemá logiku ... 🙂
Tak se podívej jak je vývoj hodnoty altcoinů navázán na cenu btc a možná tě něco trkne.
Ten termín "altcoin" si vymysleli fanouškové Bitcoinu, aby se vzájemně utvrdili v tom jak je ten Bitcoin výjimečný 😁 Není, samozřejmě, byl jen první, ale nemá žádný monopol a ostatní kryptoměny jsou mu rovnocenné, nikoliv podřízené. Ostatní kryptoměny nejsou na btc nijak "navázané", samozřejmě aktuální stav důvěry v kryptoměny obecně má vliv na jejich aktuální hodnotu, což je očekávatelné a logické.
Rok 2140 rozhodně nespočítal nějaký The Next Web. To datum je dané samotným návrhem sítě.
To je ale zase nějaký odhad, ne? Když se na ten nesmysl všichni vykašlou a nikdo těžit nebude, tak se ty nové BTC budou brát kde?
Stačí aby těžil jeden člověk.
Zajímavá představa - jediný těžař. To by bylo doslova prase v žitě protože na nějaké šunce starém noťasu by hravě vytěžil totéž co jinak všichni těžaři dohromady. 12.5 bitcoinu každých 10 minut, to by šlo :)
Jak dlouho by to asi na tom jednom člověku s jedním starým noťasem, který by vydělával těžké prachy asi tak zůstalo, než by se k němu přidal někdo další? Nějaký počítač, který by mohl obětovat na těžbu, má doma každý. Tak proč se nepřidat, když se aktuálně vytěží skoro půl miliardy korun denně. To stojí i za to, aby si na to ty počítače nakoupili...A přesně proto to nikdo na tom jednom jediném člověku nenechá. Vždy to bude +-v rovnováze s tím, kolik na tom všichni težaři na světě dohromady vydělají. Komu se to přestane vyplácet, ten to prostě vypne a na ostatní zbude trochu více. Dělají to kvůli zisku, nikoliv kvůli dobrému pocitu, že díky nim BTC funguje.
Samozřejmě, psal jsem zajímavá (nereálná) představa. O nedostatek těžařů se nebojím.
To bylo spíš doplnění pro "Mi.Chal", který si to nedovede vůbec představit.Aby to všichni vypnuli, musela by hodnota BTC padnout prakticky na nulu, protože dokud bude prodejný alespoň za nějakou částku, bude to někdo těžit.
To treba staci, ale psal jsem kdyz nebude nikdo. Pak snad nic pribyvat nebude a zadny fixni rok vytezeni proste nebude.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.