Už se tuší, kdo v únoru zastavil Yahoo

Únorové odstavení serverů má zřejmě na svědomí patnáctiletý hacker.
Únorové odstavení serverů má zřejmě na svědomí patnáctiletý hacker. Podle informací ABC News zatkla kanadská policie patnáctiletého kluka vystupujícím pod přezdívkou Mafiaboy. Toto zatčení bylo výsledkem největšího pátrání v historii FBI, do kterého prý bylo zapojeno všech 56 poboček FBI. Na stopu nakonec detektivy přivedlo zkoumání logů na kalifornské univerzitě v Santa Barbaře, jejíž počítače byly zneužity při útoku na CNN.com a další servery. Stopa vedla do Kanady k tomuto klukovi.

Co bude určitě obtížné, bude trestní postih toho pachatele, vzhledem k jeho věku se to bude pohybovat jistě v jiných mezích. Upřímně neznám kanadský soudní systém a tamní postihy mladistvých, nicméně u nás by vyvázl bez vážnějšího trestu. Bude ještě důležité zjistit, jestli opravdu Mafiaboy stojí za zablokováním všech serverů, nebo jen stopnul CNN.com a další menší servery. Pokud ne, bude pátrání nadále pokračovat.

Ukázalo se ale, že i přes zneužití několika vrstev serverů se podařilo nalézt konkrétního člověka, který za vším může stát. Nicméně jestli je to opravdu ještě on a na jakých konkrétních důkazech vlastně obvinění stojí, se bude muset ještě ukázat. Únorové zastavení komerčních serverů jim způsobilo ztráty v miliónových řádech a poškodilo i důvěru v e-komerci. Ten, kdo za to může, bude mít opravdu složitý život.

Diskuze (11) Další článek: Nové skripty pro 3D Studio MAX

Témata článku: Yahoo, Soudní obvinění, Únor, Kalifornská univerzita, Složitý způsob, Kluk, ABC News, Stop, Abc, Santa Barbara


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11