Sociální sítě | Twitter | Komunikace

Už přišlo i na Twitter. Začal testovat vlastní verzi Příběhů, říká jim Fleets

Twitter se přidává do prodlužujícího se zástupu služeb, které přinesou svou variaci na funkci Stories (Příběhy), kterou známe ze Snapchatu, Instagramu a dalších. Tedy obsahu, který zmizí za 24 hodin. Novinku testuje a nazývá ji Fleets.

Příběhy jsou funkce, která nabrala na obrovské popularitě v rámci Instagramu, Facebooku i WhatsAppu, nemluvě o původním Snapchatu. Celkem ji používají na stovky milionů uživatelů a tak není příliš velkým překvapením že se s klonem snaží přijít i další služby. Nedávno se ozval LinkedIn a nyní se svým testem pochlubil i Twitter.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Příběhy na Twitteru se budou podobat těm na jiných platformách.

Ten prozatím probíhá v Brazílii a umožňuje uživatelům sdílet krátké textové a jiné zprávy, které zmizí za 24 hodin. Sledujícím se pak ukáží v již klasickém pásu profilových fotek na domovské stránce Twitteru. Oproti ostatním se liší třeba tím, že po kliknutí na přidání se neotevírá fotoaparát, ale textové pole, na což se chce sociální síť zaměřit.

Jiné je ale i ovládání Pokud si chcete zobrazit více fleetů od jednoho uživatele, posouváte se dolů, zatímco posun vlevo přeskočí na další profil. To je zásadní změna, kdy na ostatních platformách stačí tapnout do pravé části pro posun jak v rámci jednoho uživatele, tak následně i na další.

Oproti klasickým tweetům také nelze reagovat za pomoci srdíčka, retweetovat či jinak veřejně odpovídat. Můžete ale, stejně jako jinde, zareagovat soukromě za pomoci emoji, či (pokud to autor povolí) napsat soukromou zprávu.

Jak si zapnout tmavý režim v aplikaci Twitteru? Poradíme:

Zdroj: TechCrunch

Diskuze (9) Další článek: ELONOVINKY: SpaceX zničilo další prototyp lodi Starship

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Chat, Snapchat, Twitter, WhatsApp, Instagram, Komunikace, Linkedin, Stories, Příběh, Uživatelé, Fleets, Brazílie, Verze příběhůDalší postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Komunita opět vyhrabala pár detailů o nadcházející sbírce GTA Trilogy

Komunita opět vyhrabala pár detailů o nadcházející sbírce GTA Trilogy

Rockstar je zatím na informace velmi shovívaný, datamineři ale nespí.

Michal Maliarov
Rockstar GamesGTAAkce
Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály