Microsoft | Windows 10

Už jsou dostatečně odladěné. Windows 10 verze 22H2 jdou do širší distribuce

Další vydání Windows je dostatečně dopečené na to, aby Microsoft posvětil širší distribuci. Tentokrát jde o Windows 10 22H2, které byly vydány v říjnu. Redmondští při té příležitosti nespecifikovali, jaké novinky připravili. Pouze nekonkrétně víme, že jde o pár drobností. Podobně to bylo se všemi posledními verzemi Desítek.

Od 18. listopadu 2022 každopádně platí, že probíhá konečná fáze distribuce. Řízená distribuce, která testuje různé konfigurace a systém pustí jen na malé procento počítačů, tedy skončí. Verze 22H2 bude postupně nainstalována na všechny počítače s Windows 10 20H2 a novějšími revizemi. Instalaci můžete vyvolat manuálně ve službě Windows Update.

Microsoft už tedy nové vydání považuje za dostatečně odladěné. Došlo k tomu nezvykle rychle. Windows 10 21H2 na trh vstoupily v listopadu 2021, k širší distribuci ale došlo až v dubnu dalšího roku. Podobně to bylo s Windows 11, kdy Microsoft o široké distribuci začal mluvit zhruba půl roku po vydání.

Přestože jsou Windows 10 22H2 oficiálně dopečené, výrobce pořád nezveřejnil seznam novinek.

KB5015878 (2).png

Reálně na tom nezáleží, protože půjde o věci tak drobné, že si jich nejspíš ani nevšimnete. Nová verze je důležitá primárně z hlediska podpory, protože její vydání startuje další životní cyklus, který operačnímu systému nabídne servisní aktualizace. Desítky dnes de facto běží v udržovacím režimu.

Zdroje: Release health / Microsoft Learn via Neowin

Diskuze (27) Další článek: Český „webový Photoshop“ umí kreslit v prostoru a má vlastní cloudový disk. Photopea láká má i další novinky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,