Zajímavosti | CES 2020 | Gadgety

Už jsme zkusili s počítačem pracovat vestoje, ale co vleže? Jde to, ale řešení stojí víc než auto

Na veletrhu CES, který probíhal minulý týden, vystavovala kalifornská firma Altwork svůj produkt Signature Station. Protože název tak úplně nevystihuje, oč přesně se jedná, prozradíme vám, že jde o kancelářské vybavení, umožňující práci v horizontální poloze.

Začněme tím, jak celý produkt vlastně vypadá. Skládá se z křesla, ne nepodobného tomu zubařskému, stolu a držáku monitoru (monitor a počítač nejsou součástí dodávky). Celá tato sestava je umístěna na robustním podvozku s kolečky, díky kterým s ní lze snadno manipulovat.

Altwork Signature Station

Výrobce uvádí, že se jedná o řešení „vše v jednom“ – s tímto kancelářským vybavením můžete s počítačem pracovat klasicky vsedě, vestoje, ale i vleže. Změna režimu se provádí stiskem tlačítek a následným přestavěním celé sestavy do kýžené pozice. Zařízení je proto vybaveno několika pohyblivými klouby a hydraulikou.

„Naším cílem je umožnit aktivním uživatelům počítačů, aby byli produktivnější a kreativní díky většímu pohodlí a zdraví na pracovišti. Víme, že pracovní stanice nedostane člověka na Mars, nezastaví změnu klimatu ani nevyléčí rakovinu – ale doufáme, že můžeme poskytnout nástroj, který pomůže lidem dosáhnout lepších výkonů...“ uvádí Altwork na svém webu.

Základní myšlenka práce vleže spočívá v tom, že uživatel nemusí trpět nepohodlím způsobeným nekonečným sezením nebo stáním. Mozek je prý v této poloze schopen lépe se věnovat práci – samozřejmě až poté, co se zbavíte úvodního panického pocitu, že vám monitor spadne na hlavu.

Největším konkurentem je síla zvyku

Pochopitelně se nabízí otázka: ležícího uživatele drží křeslo, monitor je na držáku, ale co klávesnice a především myš? Výrobce tento problém vyřešil elegantní cestou v podobě magnetických podložek a magnetů v obou periferiích. Díky tomu se udrží na desce i v pozici kolmo k zemi.

Celou sestavu lze pořídit přímo u výrobce, kde je k dispozici ve dvou barvách: stříbrné, nebo černé. Zákazník si může zvolit, zda používá elektrickou síť s napětím 110, nebo 220 voltů a vybrat jeden ze dvou držáků monitoru. Cena činí 7650 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 280 tisíc korun včetně DPH. Objednat lze i do Česka, avšak je nutné počítat s poštovným ve výši 1700 dolarů (cca 38 300 Kč).

Zatímco práci s počítačem vsedě vnímá každý jako standard a stání lze označit maximálně jako výstřelek, Altwork Signature Station má před sebou nelehkou cestu. Bude muset přesvědčit případné zájemce, že zaměstnanec, který v kanceláři leží, může odvádět stejně dobrou, ne-li ještě lepší práci než v obvyklejších polohách.

Diskuze (13) Další článek: Realizace projektu Starlink mohla být schválena v rozporu s americkým zákonem o životním prostředí

Témata článku: Mars, Zajímavosti, CES 2020, ergonomie, Práce s počítačem, Gadgety, Signature, Držák, Poloha, Nepohodlí, Počítač, Celá sestava, Výrobce, Uživatelé, CES, Monitor, Kancelářské vybavení, Altwork, Česká republikaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Rozšíření Dragonflight do World of Warcraft si zahrajeme ještě v letošním roce
Michal Maliarov
Blizzard EntertainmentWorld of Warcraft
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru