TikTok | Fake News

Už i TikTok varuje před nepodloženými informacemi. Pochybné příspěvky označí

Foto: TikTok
Už i TikTok varuje před nepodloženými informacemi. Pochybné příspěvky označí | Foto: TikTok

TikTok je i nadále odhodlaný prokazovat, že je seriózní západní společností, a tak přitvrzuje svůj boj se šířením nepravd na síti. Nově všechny příspěvky, které obsahují informaci, kterou nelze přímo ověřit pomocí jeho partnerů pro fact checking, označí a bude je lidem méně ukazovat. TikTok to oznámil na svém blogu

Jakmile se takový příspěvek pokusíte sdílet, síť vám ukáže upozornění, že „toto video bylo označeno kvůli neověřenému obsahu“. Sdílení bude povoleno, ovšem dosah videa bude omezen. Zároveň původnímu autorovi přijde zpráva, že jeho příspěvek obsahuje potenciálně závadnou informaci. 

Cílem je, aby se lidé zamysleli, než něco začnou veřejně šířit. Prvotní testy podle firmy ukázaly, že tento přístup funguje, uživatelé při pohledu na upozornění sdíleli příspěvky o 24 procent méně. O něco podobného se pokouší i Twitter a hlásí podobné výsledky. 

TikTok dosud žádná upozornění tohoto charakteru neukazoval, jde o premiéru. Všechny jeho dosavadní snahy zamezovat šíření dezinformací se ohrávaly pod povrchem, závadná videa s konspiračními teoriemi rovnou mazal, pro jejich ověřování spolupracuje s několika fact checking organizacemi. V některých aspektech k problematice přistupuje ještě agresivněji než ostatní sociální sítě, ale i v jeho případě došlo k několika chybám, kdy obsah, který se neměl šířit dál, kontrolorům proklouzl. 

Všechna opatření se týkají především příspěvků o politice, klimatických změnách a vakcinaci či covidu. Videa o „běžných“ tématech zdaleka tolik prověřována nejsou. TikTok již avizoval, že novinka se týká všech uživatelů, nejen influencerů s velkým množstvím sledujících. 

Diskuze (12) Další článek: Microsoft varuje firmy: Migrujte na Teams, Skype pro firmy skončí za půl roku

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, TikTok, Fake News, Příspěvek, COVID, Factum, Šíření, Upozornění, Klimatické změnySex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Recenze hry Fobia - St. Dinfna Hotel: budgetová verze klasik

Recenze hry Fobia - St. Dinfna Hotel: budgetová verze klasik

Našel Resident Evil obstojného vyzyvatele?

Ladislav Novák
HororRecenze