Spotify

Už i na Spotify míří Příběhy. Bude to ale trochu něco jiného než na Instagramu či Facebooku

Spotify se drží jako jedna z mála sociálních platforem, na kterou ještě nedorazily Příběhy - krátká videa, která zmizí do 24 hodin. Vypadalo to, že se jim bude úspěšně vyhýbat, ale i sem v podstatě přijdou. Spotify začalo totiž testovat tzv. funkci Storyline, což jsou v podstatě Příběhy, které mohou tvořit autoři o své hudbě, upozornil server Android Police.

Že půjde o něco spíše podobného Příběhům, ne klasické Příběhy, se Spotify snažilo odlišit již názvem. Storyline nebude sloužit ke sdílení náhodných momentů ze života uživatelů, ale všechny příspěvky se budou týkat hudby. Funkci dostanou jen autoři, přičemž cílem je poskytnout jim nový nástroj, jak publikum informovat o své tvorbě. 

Je to podobné současné vychytávce, která na Spotify existuje, nazvané Behind the Lyrics. Ta se objevuje jako pop-up karta při poslechu písničky nad ukazatelem průběhu hudby a obsahuje různé zajímavosti z pozadí tvorby skladby. 

Oproti tomu Storyline se budou nacházet v horní části obrazovky, vyplní ji celou a lidé si mezi kartami budou moci přepínat úplně totožně jako na Instagramu, přičemž uvidí, kolik jich zbývá. A hlavně by měly obsahovat přesnější informace - budou je tvořit sami zpěváci.

Behind the Lyrics totiž čerpá fakta z databáze Genius a ta není zcela přesná, jak se v posledním roce ukázalo. Například zpěvačka Hayley Williamsová si na Twitteru stěžovala, že Genius o ní zobrazuje na Spotify nesprávné informace a streamovací službě trvalo rok, než s tím něco udělala. 

Je možné, že jak Storyline, tak Behind the Lyrics se jednou sloučí, v aktuálním testu se obě funkce objevují nad sebou, což vypadá zmatečně. To se pravděpodobně ještě změní, zatím jde o první nástřel novinky. Testování aktuálně probíhá v mobilní verzi na iOS a Android.

Diskuze (2) Další článek: Velké stěhování Virgin Galactic – do vesmíru bude létat z přístavu v Novém Mexiku

Témata článku: Android, Sociální sítě, Facebook, Instagram, Spotify, Android Police, Příběh, Hudba, Genius


Určitě si přečtěte

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 113

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 26

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

** Vertikální televizory do každé rodiny ** Desítky budou mít problém s počítači s malými disky ** Facebook se chlubil novinkami na F8

David Polesný, Jakub Čížek | 24

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru