Spotify

Už i na Spotify míří Příběhy. Bude to ale trochu něco jiného než na Instagramu či Facebooku

Spotify se drží jako jedna z mála sociálních platforem, na kterou ještě nedorazily Příběhy - krátká videa, která zmizí do 24 hodin. Vypadalo to, že se jim bude úspěšně vyhýbat, ale i sem v podstatě přijdou. Spotify začalo totiž testovat tzv. funkci Storyline, což jsou v podstatě Příběhy, které mohou tvořit autoři o své hudbě, upozornil server Android Police.

Že půjde o něco spíše podobného Příběhům, ne klasické Příběhy, se Spotify snažilo odlišit již názvem. Storyline nebude sloužit ke sdílení náhodných momentů ze života uživatelů, ale všechny příspěvky se budou týkat hudby. Funkci dostanou jen autoři, přičemž cílem je poskytnout jim nový nástroj, jak publikum informovat o své tvorbě. 

Je to podobné současné vychytávce, která na Spotify existuje, nazvané Behind the Lyrics. Ta se objevuje jako pop-up karta při poslechu písničky nad ukazatelem průběhu hudby a obsahuje různé zajímavosti z pozadí tvorby skladby. 

Oproti tomu Storyline se budou nacházet v horní části obrazovky, vyplní ji celou a lidé si mezi kartami budou moci přepínat úplně totožně jako na Instagramu, přičemž uvidí, kolik jich zbývá. A hlavně by měly obsahovat přesnější informace - budou je tvořit sami zpěváci.

Behind the Lyrics totiž čerpá fakta z databáze Genius a ta není zcela přesná, jak se v posledním roce ukázalo. Například zpěvačka Hayley Williamsová si na Twitteru stěžovala, že Genius o ní zobrazuje na Spotify nesprávné informace a streamovací službě trvalo rok, než s tím něco udělala. 

Je možné, že jak Storyline, tak Behind the Lyrics se jednou sloučí, v aktuálním testu se obě funkce objevují nad sebou, což vypadá zmatečně. To se pravděpodobně ještě změní, zatím jde o první nástřel novinky. Testování aktuálně probíhá v mobilní verzi na iOS a Android.

Diskuze (2) Další článek: Velké stěhování Virgin Galactic – do vesmíru bude létat z přístavu v Novém Mexiku

Témata článku: Android, Sociální sítě, Facebook, Spotify, Instagram, Genius, Android Police, Hudba, Příběh


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

** Představíme vám sedm nejvýkonnějších jaderných elektráren ** Srovnáme je s Temelínem, Dukovany a největší solární farmou ** Naznačíme, kde tkví hlavní výhody tohoto zdroje elektřiny

Karel Kilián | 106

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

** Nové barvy a rychlejší procesory, jinak je vše při starém ** Alcantara okolo klávesnice výrazně zlepšuje komfort používání ** Displej s poměrem stran 3:2 oceníte při práci na webu nebo aplikacích Office

Tomáš Holčík | 153Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru