Spotify

Už i na Spotify míří Příběhy. Bude to ale trochu něco jiného než na Instagramu či Facebooku

Spotify se drží jako jedna z mála sociálních platforem, na kterou ještě nedorazily Příběhy - krátká videa, která zmizí do 24 hodin. Vypadalo to, že se jim bude úspěšně vyhýbat, ale i sem v podstatě přijdou. Spotify začalo totiž testovat tzv. funkci Storyline, což jsou v podstatě Příběhy, které mohou tvořit autoři o své hudbě, upozornil server Android Police.

Že půjde o něco spíše podobného Příběhům, ne klasické Příběhy, se Spotify snažilo odlišit již názvem. Storyline nebude sloužit ke sdílení náhodných momentů ze života uživatelů, ale všechny příspěvky se budou týkat hudby. Funkci dostanou jen autoři, přičemž cílem je poskytnout jim nový nástroj, jak publikum informovat o své tvorbě. 

Je to podobné současné vychytávce, která na Spotify existuje, nazvané Behind the Lyrics. Ta se objevuje jako pop-up karta při poslechu písničky nad ukazatelem průběhu hudby a obsahuje různé zajímavosti z pozadí tvorby skladby. 

Oproti tomu Storyline se budou nacházet v horní části obrazovky, vyplní ji celou a lidé si mezi kartami budou moci přepínat úplně totožně jako na Instagramu, přičemž uvidí, kolik jich zbývá. A hlavně by měly obsahovat přesnější informace - budou je tvořit sami zpěváci.

Behind the Lyrics totiž čerpá fakta z databáze Genius a ta není zcela přesná, jak se v posledním roce ukázalo. Například zpěvačka Hayley Williamsová si na Twitteru stěžovala, že Genius o ní zobrazuje na Spotify nesprávné informace a streamovací službě trvalo rok, než s tím něco udělala. 

Je možné, že jak Storyline, tak Behind the Lyrics se jednou sloučí, v aktuálním testu se obě funkce objevují nad sebou, což vypadá zmatečně. To se pravděpodobně ještě změní, zatím jde o první nástřel novinky. Testování aktuálně probíhá v mobilní verzi na iOS a Android.

Diskuze (2) Další článek: Velké stěhování Virgin Galactic – do vesmíru bude létat z přístavu v Novém Mexiku

Témata článku: Android, Sociální sítě, Facebook, Instagram, Spotify, Hudba, Příběh, Android Police, Genius, Androidpolice


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11