Facebook | Facebook Messenger | Fake News

Už i Messenger bojuje proti dezinformacím. Zprávu přepošlete maximálně pětkrát

Už i Messenger bojuje proti dezinformacím. Zprávu přepošlete maximálně pětkrát

S blížícími se americkými prezidentskými volbami se Facebook připravuje na příval dezinformací, které síť zaplaví. Velká část se šíří i skrze soukromé zprávy a proto nyní Messenger zavádí limit pro přeposílání zpráv. Nově to uděláte maximálně pětkrát.

Problém s fake news se objevuje po celém internetu a uživatelé zprávy šíří nejen přímo na Facebooku, ale i v různých chatech. To byl případ třeba WhatsAppu, který byl takto zneužíván hlavně v Indii. Proti tomu již dříve Facebook zakročil a uvedl právě limit na počet přeposlání u zprávy. To se dle slov společnosti osvědčilo a počet rozesílaných falešných zpráv spadl o 70 %.

Je tak logické, že něco podobného míří i na Messenger. A to s ohledem nejen na blížící se prezidentské volby v USA, ale i aktuální koronavirovou krizi, o níž se objevují nejrůznější, často nepřesné či lživé, informace. Nová pravidla tak říkají, že zprávu lze přeposlat nanejvýše pěti kontaktům. Platit začnou celosvětově od 24. září.

Diskuze (66) Další článek: Nvidia ukázala vysoký výkon GeForce RTX 3080 při rozlišení 4K ve hře Doom Eternal

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Internet, Chat, Facebook Messenger, WhatsApp, USA, Mobilní aplikace, Indie, Komunikace, Instant Messaging, Fake News, Prezidentská volba, Přeposlání, Messenger, Krize, Dezinformace, Limit, Soukromá zpráva