Google | USA

Už i internetový Google bude mít kamenný obchod. První otevře v New Yorku

Google dlouho platil za ryze internetovou firmu, už roky ale prodává i vlastní hardware. Nabízí jej na e-eshopu a u partnerů, nově ale přidá i vlastní Google Store. První kamenný obchod značky se otevře v létě v New Yorku.

Vlastní obchody nejsou pro velké technologické giganty ničím novým. Nejznámější je Apple se svými mnohdy až monumentálními obchody, které využívají velmi specifický moderní design. Své prodejny má i Microsoft a nyní se přidává i Google. Nový Google Store bude umístěn v New Yorku v Chelsea, kde má firma již nyní své místní sídlo.

Samozřejmostí je nabídka všech výrobků, tedy telefonů Pixel, Pixelbooků, zařízení Nest, náramků Fitbit a dalších. Nebude chybět ani servis a poradenství – tedy to, co byste od značkového obchodu očekávali. Bližší informace či vizualizace Google prozatím nezveřejnil a tak těžko očekávat, jak bude finálně prodejna vypadat. Z venkovní vizualizace nevypadá nijak výjimečným dojmem, třeba ale překvapí uvnitř.

Pro zákazníky v USA je otevření oficiálního obchodu dobrou zprávou, protože mohou získat podporu i produkty přímo od výrobce aniž by museli využít online obchodu. Pro nás se ale nic nemění – pokud by Google někdy rozšiřoval své obchody dále, bude tak zajisté činit v USA, či na dalších klíčových trzích a ne v Česku. U nás nemá spuštěný ani e-shop.

Diskuze (3) Další článek: Konec laciných cetek z AliExpressu: Jak budeme od letních prázdnin nakupovat ze zahraničí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,