Windows 10 | May 2020 Update

Už ani firmy nemohou oddalovat aktualizace Windows 10. Místo roku mohou počkat nanejvýše měsíc

Zatímco běžní uživatelé jsou automaticky upgradováni na nové verze Windows, firemní mohli doposud velké aktualizace odložit až od rok. To se ale s příchodem letošní květnové aktualizace mění a vše je sjednoceno na 35 dní.

Možnost odložení velkých aktualizací Windows 10 až o rok byla zaměřená na firemní administrátory, kteří se tak mohli lépe připravit na nastalé změny a vyvarovat se možným chybám. Běžní uživatelé mají podobnou možnost, jedná se ale jen o 35 dní. Ve je ukryto uvnitř nastavení Windows Update a je pravděpodobné, že většina uživatelů o možnosti ani neví. Microsoft se tak jal zjednodušit nastavení a možnost nyní odebírá.

Klepněte pro větší obrázek

Činí tak i z toho důvodu, že mnoho strojů bylo následkem této volby aktualizováno pouze jednou za rok před tím, než končila podpora dané verze Windows. Nově tak v rámci May 2020 Update tuto volbu nenaleznete. Microsoft si je ale vědom, že by u firem vyvolat vlnu nevole a tak umožňuje i nadále aktualizace oddálit, je to ale nutné udělat skrze Úpravy zásady skupin.

Zde je nutné navštívit Konfigurace počítače  Šablony pro správu – Součásti systému Windows – Windows update – Windows Update pro firmy. Následně pak lze nastavit pozdržení aktualizací pro zvýšení kvality i velkých funkčních updatů.

Nová verze May 2020 Update se nadále postupně šíří, Microsoft je s tím ale letos opatrný – na velké části počítačů, kde by se mohl vyskytnout problém s kompatibilitou, ukazuje hlášku, že aktualizace není dostupná.

Co je nového v rámci May 2020 Update? Podívejte se:

Zdroj: Windows Times

Diskuze (38) Další článek: Desktopové Ryzeny 4000 s architekturou Zen 3 jsou ve finále. AMD je začne brzy hromadně vyrábět

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, May 2020 Update, Win + N, Nevole, Volby, Uživatelé, Součást systému, May, Počítač, Software na Heureka.cz