Reklama

UTM stress test

UTM stress test

Bezpečnost se nekompromisně stává tématem #1 napříč veškerou síťovou infrastrukturou. Události posledních měsíců a s tím související násobně větší a důležitější využití světa online přivádějí komplexní bezpečnostní řešení na hlavní scénu. #NextGenerationFirewall #UTM #EndPointSecurity #Cloud #Automation #AI – tyto pojmy i celou řadu dalších komponent komplexní síťové bezpečnosti dnes musí architekti a designeři zvažovat a správně implementovat.

Síťová bezpečnost již dávno není o srovnání několika boxů z pohledu výkonu a ceny. Je to nejkomplexnější síťový rébus, který se stal v dnešním světě tím nejdůležitějším, nejsledovanějším a současně nejrychleji se měnícím. Stal se „formulí 1“ síťového světa. Bezpečnost se jednoznačně stává nejsledovanějším závodem globální síťové scény.

A protože sledovat, analyzovat, a především pak co nejlépe řídit bezpečnost představuje náročnou a komplexní úlohu, rozhodli jsme se tuto scénu síťové „formule 1“ zmapovat a otestovat. Oslovili jsme celou řadu předních hráčů z oblasti síťové bezpečnosti se zaměřením na SMB segment a zkusili si tato řešení porovnat z pohledu typických požadavků právě českého prostředí malých a středních firem a organizací. Své monoposty do testů přistavily stáje jako Check Point, Cisco/Meraki, Fortinet, WatchGuard, Huawei a Zyxel. Cílem zde předkládaného srovnáni nebylo vybrat nejlepší řešení či určit vítěze, ale otestovat a vyhodnotit, kde má jaké řešení výhody a pro jakou trať naopak nemusí být vhodné.

Zaměřili jsme se nejen na reálný výkon či točivý moment jednotlivých boxů, resp. motorů v ideálních podmínkách, ale hodnotili jsme i jak se řešení chová s postupně zapínanými jednotlivými moduly, kdo umí rovinky, kdo je obráceně stabilní v zatáčkách či za deště, resp. pod útokem. Pro kompletní náhled je nutné nejen proměřit jednotlivé účastníky v reálném SMB provozu, ale i vyhodnotit zázemí týmů. A to jak z pohledu řízení vozů na trati z cloudu, resp. depa, tak i z pohledu managementu, efektivity správy i celé řady dalších faktorů.

Síťová bezpečnost již dlouho není jen o vybraném hardwaru na perimetru sítě, ale jde i o napojení tohoto HW na cloud a v něm realizované analytiky, které dále korelují data třeba i s endpoint senzory na koncových stanicích uživatelů, aby to vše doplnily samoučící procesy pracující s behaviorálními analýzami. Zdá se vám to komplexní a složité? V tom případě určitě uvítáte, že jsme v cíli našeho unikátního srovnání byli schopni pojmenovat klíčové výhody jednotlivých stájí, resp. vozů a poukázat na to, kde od každého řešení dostanete tu nejlepší hodnotu. Výběr toho správného řešení je již na vás, dle vašich podmínek, kde potřebujete s dotyčným monopostem jezdit. Každý vůz je králem na své trati.

Pokud i vy rádi pracujete efektivně, neváhejte se ZDE zaregistrovat a získat výsledný report, který vám stručně, a přitom komplexně ukáže výstupy tohoto unikátního testu SMB síťové bezpečnosti. K dispozici je pak návazně i online záznam relace vyhodnocení tohoto srovnání, které se neopírá o srovnání datasheetů a teoretických hodnot, ale staví na týdnech simulací reálného provozu s reálnými daty, a to vše přesně dle typických požadavků českého SMB segmentu. A pokud ve výsledném reportu nenajdete všechny odpovědi, či dokonce objevíte nové otázky, neváhejte využít našich konzultantů, kteří i s vámi rádi proberou vše potřebné - info@alternetivo.cz.

Další článek: Blue Origin dostane od NASA 130 milionů dolarů na projekt nové vesmírné stanice

Témata článku: Reklama, Prezentace klientaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Na Switch míří klasiky z kapesního Game Boye. Prozrazuje to únik emulátorů

Na Switch míří klasiky z kapesního Game Boye. Prozrazuje to únik emulátorů

Díky předplatnému Nintendo Switch Online si můžete zahrát klasiky ze starších konzolí Nintenda. Vypadá to, že se k nim přidají i hry pro kapesní Game Boy.

Martin Nahodil
ÚnikNintendo SwitchNintendo