Bezpečnost se nekompromisně stává tématem #1 napříč veškerou síťovou infrastrukturou. Události posledních měsíců a s tím související násobně větší a důležitější využití světa online přivádějí komplexní bezpečnostní řešení na hlavní scénu. #NextGenerationFirewall #UTM #EndPointSecurity #Cloud #Automation #AI – tyto pojmy i celou řadu dalších komponent komplexní síťové bezpečnosti dnes musí architekti a designeři zvažovat a správně implementovat.
Síťová bezpečnost již dávno není o srovnání několika boxů z pohledu výkonu a ceny. Je to nejkomplexnější síťový rébus, který se stal v dnešním světě tím nejdůležitějším, nejsledovanějším a současně nejrychleji se měnícím. Stal se „formulí 1“ síťového světa. Bezpečnost se jednoznačně stává nejsledovanějším závodem globální síťové scény.
A protože sledovat, analyzovat, a především pak co nejlépe řídit bezpečnost představuje náročnou a komplexní úlohu, rozhodli jsme se tuto scénu síťové „formule 1“ zmapovat a otestovat. Oslovili jsme celou řadu předních hráčů z oblasti síťové bezpečnosti se zaměřením na SMB segment a zkusili si tato řešení porovnat z pohledu typických požadavků právě českého prostředí malých a středních firem a organizací. Své monoposty do testů přistavily stáje jako Check Point, Cisco/Meraki, Fortinet, WatchGuard, Huawei a Zyxel. Cílem zde předkládaného srovnáni nebylo vybrat nejlepší řešení či určit vítěze, ale otestovat a vyhodnotit, kde má jaké řešení výhody a pro jakou trať naopak nemusí být vhodné.
Zaměřili jsme se nejen na reálný výkon či točivý moment jednotlivých boxů, resp. motorů v ideálních podmínkách, ale hodnotili jsme i jak se řešení chová s postupně zapínanými jednotlivými moduly, kdo umí rovinky, kdo je obráceně stabilní v zatáčkách či za deště, resp. pod útokem. Pro kompletní náhled je nutné nejen proměřit jednotlivé účastníky v reálném SMB provozu, ale i vyhodnotit zázemí týmů. A to jak z pohledu řízení vozů na trati z cloudu, resp. depa, tak i z pohledu managementu, efektivity správy i celé řady dalších faktorů.
Síťová bezpečnost již dlouho není jen o vybraném hardwaru na perimetru sítě, ale jde i o napojení tohoto HW na cloud a v něm realizované analytiky, které dále korelují data třeba i s endpoint senzory na koncových stanicích uživatelů, aby to vše doplnily samoučící procesy pracující s behaviorálními analýzami. Zdá se vám to komplexní a složité? V tom případě určitě uvítáte, že jsme v cíli našeho unikátního srovnání byli schopni pojmenovat klíčové výhody jednotlivých stájí, resp. vozů a poukázat na to, kde od každého řešení dostanete tu nejlepší hodnotu. Výběr toho správného řešení je již na vás, dle vašich podmínek, kde potřebujete s dotyčným monopostem jezdit. Každý vůz je králem na své trati.
Pokud i vy rádi pracujete efektivně, neváhejte se ZDE zaregistrovat a získat výsledný report, který vám stručně, a přitom komplexně ukáže výstupy tohoto unikátního testu SMB síťové bezpečnosti. K dispozici je pak návazně i online záznam relace vyhodnocení tohoto srovnání, které se neopírá o srovnání datasheetů a teoretických hodnot, ale staví na týdnech simulací reálného provozu s reálnými daty, a to vše přesně dle typických požadavků českého SMB segmentu. A pokud ve výsledném reportu nenajdete všechny odpovědi, či dokonce objevíte nové otázky, neváhejte využít našich konzultantů, kteří i s vámi rádi proberou vše potřebné - info@alternetivo.cz.