Utility, které vám zefektivní práci s Internetem (2)

Pomocí těchto utilit si můžete zjednodušit nebo zrychlit práci s Internetem a zautomatizovat si některé běžně prováděné akce.
Pomocí těchto utilit si můžete zjednodušit nebo zrychlit práci s Internetem a zautomatizovat si některé běžně prováděné akce. Mezi tyto utility jsem vybral následující:

WebZip 2.70
Tento program vám umožní stahovat vaše oblíbené stránky k off-line prohlížení. Hlavní výhodou tohoto programu je ukládání stažených stránek do archívu zip. Podle mého názoru je WebZip nejlepší program pro stahování stránek z webu nejen pro množství funkcí které nabízí, ale i pro pěkné grafické zpracování a pokud se vám zrovna základní vzhled nelíbí můžete si stáhnout - několik skinů ke změně vzhledu WebZipu. Mezi zajímavější funkce patří brouzdání po Internetu v okně tohoto programu ( využívá váš prohlížeč ). Máte k dispozici graf a rychlost stahování, můžete si zvolit co na stránce stahovat ať už pouhý text nebo komprimované programy anebo si další soubory, které chcete stáhnout ( a nejsou v seznamu ) definovat sami. Doporučení: pokud chcete při běhu WebZipu používat IE nebo N potřebujete alespoň 32 MB RAM pro rozumnou práci s počítačem. Největší nevýhodou tohoto softwaru je, že je distribuován jako shareware a můžete ho používat 30 dní. Instalační program má velikost 1,28 MB.

Teleport Pro
Program který má stejnou funkci jako Webzip, ale má mnohem jednodušší ovládání. Graficky má vzhled jako jednoduchý průzkumník. Můžete si vybrat stejně jako u předešlého programu hloubku stahovaných stránek, ale nemůžete si přidat další soubory které chcete stahovat. Přidání stahované stránky do seznamu probíhá velice jednoduše stylem, který používají programy pro svou instalaci, a kde si vyberete z daných možností. Program je distribuován jako shareware. Instalační program má velikost 810 kB.

Grafická změna lišty v Internetu Exploreru 5
Máte-li Internet Explorer 5 a nechcete používat grafickou nadstavbu Neoplanet ke změně vzhledu prohlížeče, vyzkoušejte tuto malou utilitu, která vám nezmění celý prohlížeč, ale povrch horní lišty s nabídkou. Můžete si vybrat z deseti témat a už se nebudete muset stále dívat na klasickou šedou barvu. Grafická změna se projeví i v Express Outlooku. Utilita je distribuována zdarma. Instalační program má velikost pouhých 170 kB.

Opera 3.6b3
Ačkoli Opera nepatří k utilitám přesto bych jí sem rád zařadil. Oproti své minulé verzi se zlepšilo grafické prostředí, ale to hlavní - rychlost zůstala. Pro starší počítače si myslím že by tento prohlížeč byl dobrou alternativou kdyby nestála těch $35. Jestli vlastníte 486 ( popřípadě 386 to je minimum ) jistě uvítáte Operu pro její rychlé zobrazování stránek a malou velikost. Po dobu co jsem Operu používal jsem narazil na pár chybiček v zobrazování českých stránek ( musíte si sami nastavit české fonty ) např. ř se na nějakých stánkách zobrazuje jako ø. Celkově shrnuto pro Operu hovoří - rychlost zobrazování stránek, velikost necelé 2 MB ( IE5 zabere 100 MB ) a že nezabírá moc operační paměti což uvítají zejména majitelé starších počítačů. Proti - horší zobrazování českých stránek a cena. Pro zajímavost: připravuje se verze pro stále populárnější operační systém Linux. Operu můžete používat 30 dní - rozhodně jí vyzkoušejte.
Diskuze (5) Další článek: Microsoft reaguje na článek o chybě v SQL serveru 7.0

Témata článku: Internet Explorer, Opera, Utility, Stahovaný soubor, Hlavní nevýhoda, Zobrazování


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně