Utility, které vám usnadní práci s operačním systémem Windows 3.

Dnes se podíváme na pomůcky WinTrasher Gold 5.2, CPU Indikator 1.1, FreeMem 4.1, StartED 3.70, AllChars 2.01 a Start Menu Changer 2.60.
Dnes se podíváme na pomůcky WinTrasher Gold 5.2, CPU Indikator 1.1, FreeMem 4.1, StartED 3.70, AllChars 2.01 a Start Menu Changer 2.60.

WinTrasher Gold 5.2
Je program, který vám umožní různá nastavení. Mezi ty zajímavější patří změna úvodního a posledního loga v OS i s náhledem, nabídka vybraných utilit, které jsou obsaženy v OS, nabídka odinstalace programů, kde je navíc od standardní odinstalace ve W95/98 obsažena i cesta k souboru. WinTrasher má dvě nevýhody: je distribuován jako shareware a na úvodní logo programu se musíte dívat neúměrně dlouho než zmizí. Instalační program má velikost 1,50 MB.

CPU Indikator 1.1
Malý program, který sleduje vytížení vašeho procesoru. V hlavním okně programu můžete vidět graf a sloupec s procenty vytížení. Nastavit lze i rychlost zobrazování nejaktuálnějšího stavu vytížení procesoru. Program do dolní lišty automaticky umístí malou ikonku na které po minimalizování programu zjistíte aktuální stav procesoru. Program je distribuován jako shareware, registrační poplatek činí $ 9. Instalační program má velikost pouhých 350 kB.

FreeMem 4.1
Utilita, která slouží narozdíl od předchozího programu k zjišťování velikosti volné operační paměti. K dispozici máte aktuální graf s informacemi o volné paměti. Můžete uvolnit operační paměť i o několik MB. K dispozici jsou dvě verze a to standardní, která je zdarma a profesionální, kde máte několik dalších funkcí, ale pokud byste ji chtěli používat po uplynutí zkušební lhůty 30 dní, musíte za ní zaplatit. Instalační program standardní verze má velikost 240 kB. Instalační program profesionální verze má velikost 270 kB.

StartED 3.70
Užitečná utilita, která vám pomůže nastavit v jakém pořadí se mají programy po startu operačního systému spustit nebo aplikace jednoduše přidat do seznamu programů, které se mají při startu OS spustit. Samozřejmě můžete i aplikace ze seznamu vymazat. Program je distribuován jako trial. Instalační program má velikost 330 kB.

AllChars 2.01
Užitečná utilita, která umožňuje psát znaky (symboly), které nejsou na klávesnici, pomocí stisku Ctrl + dvě klávesy a usnadní vám tak zobrazit symbol, který byste jinak obtížně hledali přepnutím klávesnice na jiný jazyk nebo byste si museli pamatovat kombinaci kláves, kterými se daný znak vyvolá. Můžete definovat i makra. Program je distribuován jako freeware. Instalační program má velikost 230 kB.

Start Menu Changer 2.60
Program vám umožní měnit podle svého uvážení nabídku start, kde můžete vymazat například nabídku dokumenty, oblíbené, atd. Nabídku start můžete také měnit vizuálně pomocí témat, které jsou obsaženy již v programu. Upozornění: aby změny fungovaly musíte si v nabídce jazyků vybrat ten, kterým s vámi komunikuje OS - čeština je mezi předvolenými jazyky také, takže vám nic nebrání ke změně. Program je distribuován jako 30 denní shareware. Instalační program má velikost 463 kB.
Váš názor Další článek: Pád Explorer.exe při otevření Dokumentů zkratkou z plochy

Témata článku: Windows, Download, Úvodní logo, Window, Vytížení, Win +, Standardní klávesnice, Změna klávesnice, Program, Znaky klávesnice, Přepnutí klávesnice, Windows +, Gold, Standardní verze, Velikost, Profesionální verze, Start, Opera


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11