Utajený počítačový sál se změnil v moderní datacentrum

Serverhostingová společnost Master Internet, s.r.o. otevírá nové datové centrum s názvem Master DC Praha. (placená inzerce)
Utajený počítačový sál se změnil v moderní datacentrum

Pamětníci hovoří o velkých strojích, které zpracovávaly tajná data pro tehdejší podniky zahraničního obchodu. Po třiceti letech se prostor změnil k nepoznání, stále však slouží zpracování dat. Nové pražské datacentrum firmy Master Internet pojme až 7 tisíc serverů.

Rok po otevření datového centra v Brně se firma Master Internet rozhodla zopakovat podobný projekt v centru Prahy. Pro tento účel bylo zvoleno místo, kde pracovala výpočetní technika již před  více než třiceti lety. Na rozdíl od jednotek kusů tehdejších sálových počítačů je dnes v datacentru možné umístit tisíce počítačů.

Sál tak musel projít kompletní přestavbou. Největší pozornost byla věnována internetové konektivitě, kterou zajišťují dva nezávislé optické spoje o celkové kapacitě 4 x 10 Gbit. Důraz byl kladen také na maximální komfort pro hostované servery a racky. Chlazení zajišťují klimatizační jednotky Stulz se samostatnými chladícími glykolovými okruhy. Transformátory jsou zálohovány několika zdroji elektrické energie pro případ výpadku elektrické sítě. Záloha je realizována paralelním zapojením UPS jednotek a následně motorgenerátory Broadcrown ve speciálním odhlučněném kontejneru. Pro bezpečnost je datacentrum vybaveno protipožárním systémem plynového hašení a celý prostor je monitorován kamerovým systémem včetně videozáznamu.

Klepněte pro větší obrázekStejně jako v éře dávno minulé, i tentokrát je součástí slavnostního otevření datacentra formální přestřižení pásky. Datové centrum Master DC Praha se nachází v kancelářské budově 4D Center Prague s nepřehlédnutelnou duhovou fasádou na ulici Kodaňská v pražských Vršovicích. Více informací je možné získat na adrese http://www.master.cz/master-dc-praha/.

Společnost Master Internet, s.r.o. (www.master.cz) poskytuje na českém trhu internetovou konektivitu a okruhy, hostingové, housingové a další internetové služby od roku 1996. Firma disponuje vlastním autonomním systémem s redundantním připojením k tranzitním internetovým poskytovatelům. Je členem organizací RIPE a NIX.CZ a provozovatelem uzlu CBIX. Společnost zajišťuje konektivitu širokému spektru ISP firem, hostuje několik tisíc serverů ve vlastních datacentrech a patří tak k předním domácím poskytovatelům serverhostingových služeb.

Další článek: Video: herní klávesnice a myš Saitek Cyborg

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Datacentra, Sál, Kancelářská technika, Autonomní systém, Prague, Protipožární systém, Velký stroj, Celková bezpečnost, R.I.P., Mode, Samostatná služba, Slavnostní otevření, Optické spektrum, Master, Celý prostor, Kodaň, Datacentrum, Maximální komfort, UPS brno, Kancelářské počítače na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5