USB paměť už i v propisce

Do seznamu netradičních obalů na USB paměť si můžete zapsat další položku – na pohled obyčejnou propisovací tužku.
Firma Platinum Pen nabízí za 90 dolarů propisku Memory Pen, kterou na první pohled nerozeznáte od záplavy jiných podobných tužek. Uvnitř skrývá běžnou propisku používající standardní výměnné náplně, pokud ji ale rozpojíte v polovině, najdete běžný USB konektor.

Horní polovina tužky prostě obsahuje paměť 128 MB, kterou můžete připojit přes USB jako normální externí disk. Ke cti tužce slouží celkem malý průměr. Pochopitelně standardní USB konektor se nevejde do tenké tužky, Memory Pen ale tento pevně daný rozměr o mnoho nepřekračuje.

Tužku si můžete objednat přímo z webu zcela v duchu teleshoppingu, jakoby s velkou slevou a spoustou dárečků v ceně. Aspoň jsou tak v ceně další náplně. Ačkoli v závěru stránky je poznámka o provizích za zprostředkování objednávek, opravdu z toho nic nemáme, že o této tužce píšeme. Je to prostě jen další z mnoha milých blbostí, nad kterými se můžete pousmát.

Za cenu okolo 2700 Kč je to přece jen dražší propiska a vzhledem k tomu, s jakou frekvencí propisky ztrácím, by to byla pro mne jen velmi krátkodobá investice. Proti gustu ale žádný dišputát.

Diskuze (14) Další článek: Demo Dawn běhá i na grafických kartách od ATI

Témata článku: USB, Horní polovina, Paměť, Malý průměr

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost