USB hub WingMan: myšák v černém

Logitech nedávno možná některé překvapil rozšířením své nabídky. Známou značku byste čekali hlavně na klávesnicích, myších, „trackballech“ nebo herních zařízeních. Nedávno se k nim však přidaly i rozbočovače USB.
Marek Šalanda: Logitech nedávno možná některé překvapil rozšířením své nabídky. Známou značku byste čekali hlavně na klávesnicích, myších, „trackballech“ nebo herních zařízeních. Nedávno se k nim však přidaly i rozbočovače USB. To je celkem logické, uvědomíme-li si, že zmíněné periferie jsou dodávány také ve verzích USB.

Podchycený start
Rozbočovač je opatřen pomocným zdrojem napájení a zelenými kontrolkami pro každý port. Nechybí ani tolik potřebné maličkosti, jako jsou protiskluzové gumové podložky na spodní straně. Na čele je ještě jedna dioda svítící při pomocném napájení. Jednotlivé porty jsou po bocích v dostatečné vzdálenosti od sebe, titěrnosti se tedy bát nemusíte. Design vás určitě neodradí. Podobá se myšce, která má o kuličku míň a tak trochu zčernala.

Instalace pod Windows 98 by měla proběhnout zcela bez problémů – systém by si měl vše najít sám, včetně ovladače. Určitě se nemusíte obávat, že by rozbočovač snížil propustnost portu USB. Úsměv mi na tváři vyvolal výsledek jednoho z měření, kdy se dokonce zvolený soubor při použití rozbočovače zkopíroval o několik sekund rychleji.

Rozumné rozvržení sil
Hlavní výhoda externích rozbočovačů je v jejich přiblížení portů USB k uživateli. Uplatníte je především tam, kde daný port často používáte – při výměně různých periferií, jako jsou např. herní zařízení, digitální fotoaparáty, kamery, různé zipky, vypalovačky ap.

Pokud by vám čtyři porty nestačily, můžete si domů odnést sedmiportového brášku. Pro běžného uživatele však čtyři porty stačí. Představa, že budete mít zapojených více zařízení, která budou v chodu současně, je přehnaně optimistická – pořád jste připojeni k jednomu portu USB, jehož průchodnost je daná. Na druhé straně těžko budete chtít skenovat, hrát hru a kopírovat soubory současně… I když jeden nikdy neví, pak si však pořiďte periferie s různým připojením k počítači a nesnažte se vše zapojit do dvou portů USB.

Rozbočovač je příjemným rozšířením nabídky. Nemusíte se bát, že byste si domů odnesli pouze převlečenou obarvenou myšku. Je dobré dát na zkušenosti a v tomto případě se Logitechu tento přístup určitě vyplatil. Navíc 450 korun za port v této kvalitě zpracování je jedna z nejnižších cen.

4portový rozbočovač USB
WingMan
USB Hub
Zdroj: Actebis, Praha
Telefon: (02) 33 09 11 11
Cena: 1 480 bez DPH
1 810 vč. DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: 4portový rozbočovač USB s přídavným zdrojem napájení
cenová osa
Entrega USB Hub (4portový), 4 990 Kč
WingMan USB Hub (4portový), 1 480 Kč
DesTech DT-HU98 (4portový), 1 470 Kč

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Váš názor Další článek: Logitech SoundMan X2: Tamtamy z džungle

Témata článku: Windows, USB, Myši, Wing, Mys, Win +, Hub, Port, Zelená dioda, Myšák, USB Hub, Porta


Určitě si přečtěte

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5