URL jsou schované kdekoli, vytáhněte si je

Najít si v nějakém textovém souboru URL adresu si asi umí každý. Najít si adresy v celém adresáři či například v dll nebo dokonce exe souboru, to už tak lehké není. Vlastně je, teď už ano…
Pokud vás zajímá, jak dostat URL třeba z celého adresáře souborů a nechce se vám jednotlivé dokumenty a soubory prohlížet, nebo chcete vytáhnout adresu ze souborů, ze kterých to běžným způsobem nejde, pak byste měli vyzkoušet prográmek UrlSearch od H.Ulbricha. Jedná se o celkem jednoduchou aplikaci, která ale může leckoho zaujmout svým využitím. Sice ji jistě nevyužije každý, ale na každý pád je zajímavá. O co tedy přesně jde?

Tento program umí URL vyhledávat nejen v textových nebo HTML souborech, ale poradí si se všemi běžnými soubory a dokonce pro něj není problém vytáhnout adresy i z tak trochu exotických exe či dll souborů, které bez příslušných editorů takto rozpitvá jen málokdo. Práce s programem je poměrně jednoduchá a intuitivní. Výsledky grabování jsou zobrazeny se všemi důležitými informacemi a přehledně seřazeny, program rozlišuje, jedná-li se o adresy webových stránek, obrázků či jiných specifických souborů (EXE, ZIP, CAB atd.). Pokud se jedná o HTML odkaz, je u souboru vypsán dokonce i titulek, kterým je odkaz označen. Výsledky hledání se dají seřadit podle běžných kritérií, případně si nechat vytvořit stromovou strukturu, odvíjející se od příslušné domény. Klasickým dvojkliknutím je možné příslušnou adresu otevřít v prohlížeči.

Klepněte pro větší obrázek

Dále je možné vyhledávat podle klíčového slova, které má URL obsahovat. Celý seznam nalezených adres lze exportovat do textového či HTML souboru nebo jej vložit do schránky. Dokonce lze odfiltrovat jen některé odkazy, jako například pouze odkazy vedoucí na e-maily, funkce JavaScriptu případně pouze domény první úrovně. Zajímavou možností je samozřejmě i export nalezeného seznamu adres do oblíbených položek prohlížečů MS Internet Explorer, Netscape a Opera. V souvislosti s prohlížeči dokáže program prohledávat i soubory cookies (jsou-li na vašem počítači uložené) a historii všech nainstalovaných prohlížečů.

Co k programu říci na závěr? Přes jeho úzkou míru použitelnosti se jedná o zajímavou aplikaci, která jistě stojí alespoň za vyzkoušení. URLSearch 1.9 je shareware s omezenou zkušební dobou, jeho instalační soubor naleznete na domovské stránce a má velikost necelých 300 kB. Pokud program někoho zaujme natolik, že by ho chtěl používat, jeho plná verze stojí 18 USD.

Diskuze (5) Další článek: NVidia: Chceme prodat 1,5 miliónu NV30

Témata článku: Internet Explorer, Opera, Nalezený soubor

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost