URL jsou schované kdekoli, vytáhněte si je

Najít si v nějakém textovém souboru URL adresu si asi umí každý. Najít si adresy v celém adresáři či například v dll nebo dokonce exe souboru, to už tak lehké není. Vlastně je, teď už ano…
Pokud vás zajímá, jak dostat URL třeba z celého adresáře souborů a nechce se vám jednotlivé dokumenty a soubory prohlížet, nebo chcete vytáhnout adresu ze souborů, ze kterých to běžným způsobem nejde, pak byste měli vyzkoušet prográmek UrlSearch od H.Ulbricha. Jedná se o celkem jednoduchou aplikaci, která ale může leckoho zaujmout svým využitím. Sice ji jistě nevyužije každý, ale na každý pád je zajímavá. O co tedy přesně jde?

Tento program umí URL vyhledávat nejen v textových nebo HTML souborech, ale poradí si se všemi běžnými soubory a dokonce pro něj není problém vytáhnout adresy i z tak trochu exotických exe či dll souborů, které bez příslušných editorů takto rozpitvá jen málokdo. Práce s programem je poměrně jednoduchá a intuitivní. Výsledky grabování jsou zobrazeny se všemi důležitými informacemi a přehledně seřazeny, program rozlišuje, jedná-li se o adresy webových stránek, obrázků či jiných specifických souborů (EXE, ZIP, CAB atd.). Pokud se jedná o HTML odkaz, je u souboru vypsán dokonce i titulek, kterým je odkaz označen. Výsledky hledání se dají seřadit podle běžných kritérií, případně si nechat vytvořit stromovou strukturu, odvíjející se od příslušné domény. Klasickým dvojkliknutím je možné příslušnou adresu otevřít v prohlížeči.

Klepněte pro větší obrázek

Dále je možné vyhledávat podle klíčového slova, které má URL obsahovat. Celý seznam nalezených adres lze exportovat do textového či HTML souboru nebo jej vložit do schránky. Dokonce lze odfiltrovat jen některé odkazy, jako například pouze odkazy vedoucí na e-maily, funkce JavaScriptu případně pouze domény první úrovně. Zajímavou možností je samozřejmě i export nalezeného seznamu adres do oblíbených položek prohlížečů MS Internet Explorer, Netscape a Opera. V souvislosti s prohlížeči dokáže program prohledávat i soubory cookies (jsou-li na vašem počítači uložené) a historii všech nainstalovaných prohlížečů.

Co k programu říci na závěr? Přes jeho úzkou míru použitelnosti se jedná o zajímavou aplikaci, která jistě stojí alespoň za vyzkoušení. URLSearch 1.9 je shareware s omezenou zkušební dobou, jeho instalační soubor naleznete na domovské stránce a má velikost necelých 300 kB. Pokud program někoho zaujme natolik, že by ho chtěl používat, jeho plná verze stojí 18 USD.

Diskuze (5) Další článek: NVidia: Chceme prodat 1,5 miliónu NV30

Témata článku: Internet Explorer, Opera, Nalezený soubor


Určitě si přečtěte

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

Nechali jsme dopadnout asteroid Ryugu na Prahu. Místo stověžatého města je pětikilometrový kráter

** Ryugu je blízkozemní planetka, která křižuje dráhu Země ** Její průměr je asi 900 metrů ** Co by se stalo, kdyby Ryugu dopadla na Zemi?

Petr Kubala | 5

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku