UPC | Internet

UPC překopli páteřní kabel. V Brně i druhý den nejede internet ani kabelovka

  • V Brně byl velký výpadek služeb UPC
  • Důvodem je překopnutý páteřní kabel
  • V některých lokalitách služby stále nefungují
UPC překopli páteřní kabel. V Brně i druhý den nejede internet ani kabelovka

Aktualizováno:

14:00 Máme zprávy, že ve středu Brna a Králově Poli byla konektivita obnovena po 13. hodině, v Žabovřeskách ale stále ještě obnovena nebyla. Operátor se

10:00 Ačkoliv v některých oblastech začaly služby operátora fungovat už včera večer, jinde se k internetu zákazníci UPC nepřipojí ani druhý den a operátor předpokládá, že se problémy podaří odstranit až okolo dnešního poledne. Výpadek se tedy protáhne na dvacet hodin.


UPC má již od odpoledních hodin problémy s dodávkou svých služeb brněnským zákazníkům. V mnoha lokalitách města i okolí není dostupná jak kabelová televize, tak internet a telefonní služby. Obyvatelé Brna si mohou dostupnost služeb zjistit na webové stránce hlášených výpadků, podle které se problémy protáhnou až do dnešní půlnoci. Výpadek je přitom hlášený již od půl čtvrté odpolední.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Desítky tisíc obyvatel Brna dnes večer nezkontrolují Facebook. Druhý obrázek ukazuje sílu signálu na koaxiálním kabelu připojeném k modemu UPC. Prakticky žádný tam není.

Podle operátora není vina na jeho straně, ale mohou za něj stavaři, kteří při práci překopli páteřní kabeláž a odpojili tak od internetu několik desítek tisíc klientů z jihomoravské metropole.

Zákazníci UPC píší, jak na tom aktuálně jsou, na facebookové stránce UPC. Podle komentářů se situace mění a v některých částech města již fungují alespoň televizní služby.

V některých částech Brna (třeba v ulicích širšího centra) by nicméně podle přehledu výpadků nemusely fungovat některé služby až do zítřejšího večera. Těžko říci, jestli to není jen chyba hlášení, operátor se totiž ještě podvečer dušoval, že do půlnoci problém v Brně vyřeší. Ostatně v mnoha oblastech (máme hlášení třeba z Bystrce) už vše jede.

Klepněte pro větší obrázek
Podle hlášení pro jednu z ulic širšího centra by mohl výpadek trvat až do zítřejšího večera
Diskuze (100) Další článek: Podle bývalého šéfa z Googlu bude do pěti let každý doktor používat strojovou inteligenci

Témata článku: UPC, Internet, Poskytovatelé internetu, Připojení k internetu, Druh, Kabelovka, Koaxiální, Kabel, Koaxiál, Druhý obrázek, Páteř, Facebook, Den, Koaxiální kabel, Vina, Druhý den, Nejprodávanější televize na Mall.cz


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF