UPC nabízí vysokorychlostní internet za 45 korun

Společnost UPC v úterý představila novou službu, ve které zákazníkům nabízí vysokorychlostní internet za cenu 45 Kč. Podstatné je ovšem doplnit, že tato cena je za jeden den připojení. Výhodou pro zákazníky je tedy flexibilita v používání internetu a platbách za něj.
UPC nabízí vysokorychlostní internet za 45 korun

Když UPC minulý týden oznámilo, že toto úterý se bude konat tisková konference, na které představí novou službu vysokorychlostního přístupu na internet, spekuloval jsem, že by mohlo jít o možnost dočasného zvýšení rychlosti pro uživatele kabelového internetu této společnosti. Spletl jsem se.

Platíte za dny, kdy budete službu využívat

Nová služba přináší možnost přístupu a zpoplatnění internetu na denní bázi. Jedná se tedy o nabídku, která je do značné míry revoluční pro běžného uživatele (ne tak pro průměrného čtenáře našeho magazínu).

Novou službou chce UPC přímo konkurovat klasickému vytáčenému připojení prostřednictvím telefonní linky (dial-up). Podstata služby spočívá v nabídce připojení k internetu na denní bázi – uživatel neplatí žádný paušální poplatek, ale pouze 45 Kč vč. DPH za každých 24 hodin, kdy se rozhodne používat kabelové připojení k internetu. Tento časový limit se počítá od okamžiku, kdy si uživatel službu aktivuje, tedy NE např. od následující půlnoci. Internet by pro zákazníka měl být přístupný do dvou minut od aktivace.

Chello flex je nabízeno s rychlostí 256/64 kb/s (rychlost downloadu pětkrát vyšší než u vytáčeného připojení). Na službu je aplikováno omezení přenosu dat, tzn. Fair User Policy (FUP) ve výši 500 MB na 24 hodin. Poté je rychlost služby snížena na 64/64 kb/s. Objem přenesených dat není limitován. Po uplynutí 24hodinového intervalu je rychlost opětovně nastavena na původní hodnotu Některé dodatkové služby nelze z technických důvodů doobjednat (např. pevná IP adresa).

Počáteční aktivační poplatek za službu je 1500 Kč (900 pro nové zákazníky), modem je zákazníkovi zapůjčen zdarma. Spolu se samotným přístupem na internet získá uživatel také 20MB prostor pro vlastní internetovou stránku a 1 10MB e-mailovou adresu s 5 aliasy. Jedinou podmínkou je nutnost využít službu alespoň desetkrát za čtvrtletí.

PŘIPOJENÍ K INTERNETU CHELLO OD UPC
služba chello flex chello easy chello light chello classic chello plus chello professional
DOWNLOAD
rychlost download až 256 kb/s až 256 kb/s až 1024 kb/s až 2048 kb/s až 4096 kb/s až 6144 kb/s
UPLOAD
rychlost upload až 64 kb/s až 64 kb/s až 128 kb/s až 256 kb/s až 512 kb/s až 1024 kb/s
DATOVÝ LIMIT
po překročení datového limitu
dojde ke snížení rychlosti
500 MB denně 5 GB měsíčně 10 GB měsíčně 20 GB měsíčně 40 GB měsíčně 80 GB měsíčně *
MĚSÍČNÍ POPLATEK
cena včetně DPH

45 Kč za každých
24 hodin

555 Kč 779 Kč 1 224 Kč 1 678 Kč 4 533 Kč
* jedná se spíše o maximální doporučený objem přenesených dat

Pro koho je služba vhodná

Chello flex vhodně doplňuje stávající nabídku internetových tarifů UPC. Je zřejmé, že cenou je služba určena těm uživatelům, kteří nejsou na internetu každý den a takových je většina. UPC doufá, že touto službou se podaří oslovit ty uživatele, kteří pro přístup k internetu využívají vytáčené připojení a pokukují po alternativách.

Podle výsledků průzkumu prezentovaných během tiskové konference je většina uživatelů dial-upu se svým připojením nespokojena. Na vině je zejména rychlost, která je v dnešní době silně omezující. Přesto je však dost dobře možné, že chello flex bude pouze lákadlem, které k vysokorychlostnímu internetu přiláká nové zákazníky. Ti ve chvíli, kdy poznají možnosti, které jim vysokorychlostní internet nabízí, jej začnou využívat častěji a časem přestoupí na některý z vyšších tarifů.

Tato služba je vhodná pro zájemce, kteří internet využívají nejvíce 12 dnů v měsíci – při častějším používání se již vyplatí pořídit si službu chello easy nebo rychlejší. Podle zástupců společnosti se neuvažuje o nabídce rychlejšího připojení k internetu založeného na denní bázi.

Ocenit je nutno také nastavený limit, po jehož překročení dojde k aplikaci Fair Use Policy. 500 MB dat denně je pro běžného uživatele více než dost – jedná se o více než 4 hodiny souvislého stahování dat.

Podle Dušana Jílka, obchodního a marketingového ředitele Karneval Media zatím jeho společnost o obdobné nabídce neuvažuje. Na začátek příštího roku je naplánováno několik novinek, ale podrobnosti zatím nejsou k dispozici.

Témata článku: Internet, Poskytovatelé internetu, UPC, Vhodná rychlost, kB, Fair, Flex

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 159

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 52

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje