Poskytovatelé internetu | Vodafone | UPC

UPC definitivně končí. Vodafone ruší některé služby včetně Wi-Free

O ukončení značky UPC dává Vodafone vědět již dlouho, nyní se ale odhodlal ke sloučení zákaznické báze i rušení některých služeb. Kromě e-mailu a webhostingu ukončí také službu Wi-Free. Stane se tak v srpnu.

Akvizici UPC Vodafonem schválila Evropská komise v polovině minulého roku a vše nyní pomalu spěje ke konci. Celý web již byl kompletně přebarven do červené, včetně loga, a slouží pouze jako archiv – nové objednávky služeb a aktuální přehled již naleznete pouze na stránkách Vodafonu.

Klepněte pro větší obrázek 
O ukončení značky dává Vodafone vědět i na webu.

Společně s tím i firma na speciální stránce oznamuje ukončení některých služeb. K 31. srpnu 2020 tak skončí technická podpora služby upcMail. Dojde i ke kompletnímu smazání obsahu schránek – pokud tedy službu využíváte, je nutné si data stáhnout a přesunout jinam. Již ke 30. 6. ukončí webhosting na adrese members.upc.cz.

Končí Wi-Fi zdarma skoro všude

Největší změnou je ale uzavření programu Wi-Free, který UPC zavedlo v roce 2015. Služba umožňuje komukoliv s internetovými službami od UPC vytvořit si speciální přihlašovací údaje, které je pak možné využít u kohokoliv, kdo má také internet od stejné firmy. Pouze se stačilo přihlásit k oddělené Wi-Fi síti, kterou pro tyto potřeby modemy vysílaly.

Teoreticky tak nebylo vůbec nutné žádat na návštěvě o heslo k internetu, a dokonce jste se mohli připojit na různých místech ve městech – některé modemy mají poměrně velký dosah a šly často zachytit i z ulice. S ohledem na akvizici ale nemá pro Vodafone smysl tuto službu nadále udržovat – sám nabízí neomezené mobilní datové tarify, které jsou pro něj výhodnější. A teoreticky i pro uživatele, kteří pak nemusí řešit zapínání Wi-Fi a hledání dostupných sítí. Wi-Free skončí k 31. 8. 2020.

Dále dojde i ke zrušení některých pevných linek či výměně modemů. Jako vždy u velkých změn smluvních podmínek máte právo na odstoupení od smlouvy, pokud s nimi nesouhlasíte. Podrobnosti o tom, jaké změny se vás týkají, byste měli najít ve vašem vyúčtování a na stránkách UPC.

Diskuze (59) Další článek: Microsoft otočil. Windows 10X bude i pro klasické počítače

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Poskytovatelé internetu, Vodafone, Připojení k internetu, UPC, Modem, Služby, DeFi, DEF, Služba, Wi-fi síť, Vyúčtování, Webhosting, VOD, Wi-Free, Evropská komise, Ukončení, Modemy na Heureka.cz