Poskytovatelé internetu | UPC | Vodafone

UPC definitivně končí. Vodafone ruší některé služby včetně Wi-Free

O ukončení značky UPC dává Vodafone vědět již dlouho, nyní se ale odhodlal ke sloučení zákaznické báze i rušení některých služeb. Kromě e-mailu a webhostingu ukončí také službu Wi-Free. Stane se tak v srpnu.

Akvizici UPC Vodafonem schválila Evropská komise v polovině minulého roku a vše nyní pomalu spěje ke konci. Celý web již byl kompletně přebarven do červené, včetně loga, a slouží pouze jako archiv – nové objednávky služeb a aktuální přehled již naleznete pouze na stránkách Vodafonu.

Klepněte pro větší obrázek 
O ukončení značky dává Vodafone vědět i na webu.

Společně s tím i firma na speciální stránce oznamuje ukončení některých služeb. K 31. srpnu 2020 tak skončí technická podpora služby upcMail. Dojde i ke kompletnímu smazání obsahu schránek – pokud tedy službu využíváte, je nutné si data stáhnout a přesunout jinam. Již ke 30. 6. ukončí webhosting na adrese members.upc.cz.

Končí Wi-Fi zdarma skoro všude

Největší změnou je ale uzavření programu Wi-Free, který UPC zavedlo v roce 2015. Služba umožňuje komukoliv s internetovými službami od UPC vytvořit si speciální přihlašovací údaje, které je pak možné využít u kohokoliv, kdo má také internet od stejné firmy. Pouze se stačilo přihlásit k oddělené Wi-Fi síti, kterou pro tyto potřeby modemy vysílaly.

Teoreticky tak nebylo vůbec nutné žádat na návštěvě o heslo k internetu, a dokonce jste se mohli připojit na různých místech ve městech – některé modemy mají poměrně velký dosah a šly často zachytit i z ulice. S ohledem na akvizici ale nemá pro Vodafone smysl tuto službu nadále udržovat – sám nabízí neomezené mobilní datové tarify, které jsou pro něj výhodnější. A teoreticky i pro uživatele, kteří pak nemusí řešit zapínání Wi-Fi a hledání dostupných sítí. Wi-Free skončí k 31. 8. 2020.

Dále dojde i ke zrušení některých pevných linek či výměně modemů. Jako vždy u velkých změn smluvních podmínek máte právo na odstoupení od smlouvy, pokud s nimi nesouhlasíte. Podrobnosti o tom, jaké změny se vás týkají, byste měli najít ve vašem vyúčtování a na stránkách UPC.

Diskuze (59) Další článek: Microsoft otočil. Windows 10X bude i pro klasické počítače

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Poskytovatelé internetu, UPC, Vodafone, Připojení k internetu, Modem, Evropská komise, Wi-fi síť, Ukončení, Webhosting, Služba, Wi-Free, DEF25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vy a počítač: Poskytovatelů internetu je mnoho, dobrých možností ale méně
Vladislav Kluska
Vy a počítačPřipojení k internetuAnkety