UPC Business má na výběr nejbezpečnější firemní firewally

Firemní síť a data jsou strategickou a zároveň citlivou částí firmy, jejich ochrana by proto měla být prioritou.
UPC Business má na výběr nejbezpečnější firemní firewally

Každou firemní síť ohrožuje nespočet bezpečnostních hrozeb. Základem ochrany je firewall. Ty nejnovější – takzvané Next-Generation Firewally – v jednom zařízení integrují velké množství modulů a funkcí. I proto je dobré věnovat výběru firewallu velkou pozornost a nespokojit se s dodavateli, kteří nabízejí jen jedno řešení, i kdyby o něm tvrdili, že je nejlepší. Žádné univerzálně nejlepší totiž neexistuje, protože výběr závisí na vysokém množství proměnných.

Zachovejte si nadhled

Za rozumné se považuje dívat se od začátku po více možnostech, srovnáních a zkušenostech. Je moudré čerpat z informací od výrobců, ale nemůžeme doporučit řídit se při výběru jen informacemi od nich.

„Do portfolia UPC Business jsme ve spolupráci s našimi partnery zařadili šest různých řešení Next-Generation Firewallů, která mají – z našeho pohledu – nejlepší poměr hodnoty/ceny pro středně velké firmy u nás. Nechceme tlačit jedinou značku, která nemusí být pro zákazníka nejvhodnější. Raději hledáme optimální řešení,“ říká Miroslav Faltín z UPC Business.

Zvažte rozsah ochrany, vaši situaci a rozpočet

UPC nabízí Next-Generation Firewally (dále jen NGFW) od následující značek: Fortinet FortiGate, Sophos, Cisco, WatchGuard, Juniper a Meraki. Navzájem se v řadě parametrů odlišují. Každý výrobce má své silné, ale i slabší stránky, výběr je proto dobré provést společně se zkušeným expertem.

Při hledání optimálního NGFW je vždy dobré zamyslet se nad oblastmi:

  • Před jakými hrozbami chcete firmu chránit? Jaké moduly UTM budete využívat? V jakém rozsahu? „Pokud na UTM řešení aktivujete všechny moduly a funkce, výkon zařízení jde zpravidla o 30–50 % dolů. I pro malou firmu s "několikaset megovou" konektivitou je nutné zvolit řešení s vysokým výkonem,“ rozvádí například vliv jednoho z faktorů Martin Schum ze společnosti ARION, jeden z obchodních partnerů UPC Business.
  • Jak vypadá vaše firma? Jakou má konektivitu, kolik má poboček, kolik VPN tunelů? Kolik je zaměstnanců, jejichž stanice budou chráněny? Jak vypadá vaše IT? Kolik lidí se může bezpečnosti věnovat a jaké mají know-how? Někteří výrobci nabízejí intuitivnější a uživatelsky přátelštější rozhraní než jiní. U některých výrobců se na druhou stranu neobejdete bez příkazové řádky. Zvládnutí řízení bezpečnosti v menším počtu lidí je přímo závislé na kvalitě reportů a analýz, které z řešení vycházejí.
  • Jaký je váš rozpočet? V oblasti NGFW platí víc než kde jinde něco za něco. Je otázkou, jestli využijete nastavování pravidel IDS/IPS společnosti PaloAlto, nebo jestli nebude postačovat řešení od méně prémiového výrobce.

Před rozhodnutím prostudujte reference

Po zúžení výběru doporučujeme zaměřit se na reference. Český trh není dost velký na to, aby jich v češtině bylo dostatečné množství. Ale můžeme doporučit zahraniční zdroje, např. Gartner nebo IT Central Station, které kromě žebříčků nabízejí i reference skutečných uživatelů UTM.

„Jsme rádi, že hodnocení IT Central Station potvrzuje správnost výběru značek do našeho portfolia – námi vybraných 6 značek NGFW patří mezi top 7 v hodnocení uživatelů IT Central Station,“ říká Miroslav Faltín z UPC Business.

Ani NGFW bohužel všechny hrozby nespasí

Je dobré si také uvědomit, že ne všechny hrozby přicházející z internetu vyřeší NGFW. Např. volumetrický útok spočívající v zahlcení linky NGFW nevyřeší – tady je potřeba Anti-DDoS řešení, které závadný provoz oddělí od zdravého a nezpůsobí kolaps. UPC Business má Anti-DDoS řešení postavené na unikátní implementaci Arbor do sítě UPC, která parametry těžko hledá srovnání. Neméně důležité je také zahrnout do zabezpečení sítě pravidelné zálohování dat a nastavení, např. v cloudovém prostředí, aby se snížila časová náročnost obnovy systému.

Nezavírejte si od začátku cestu

Na závěr můžeme jen zopakovat, že při výběru NGFW doporučujeme obrátit se na dodavatele, který nabízí více značek NGFW, nebude vás směřovat do jednoho řešení, ale naopak vám může nabídnout to, které je pro vás nevhodnější.

Uvažujete o NGFW pro vaši firmu? Spojte se s UPC Business, nejrychleji rostoucím B2B operátorem na českém trhu. Veškeré technické konzultace a návrh řešení jsou zdarma. Pro jakoukoli radu, poptávku služeb nebo další informace se můžete obrátit na telefon 800 872 400 nebo e-mail firma@upcbusiness.cz.

Další článek: Dobré vědět: Co je to světelný smog a proč lidem v noci vadí modré světlo


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky