Microsoft | Prohlížeče | Edge | Chrome

Unikly první screenshoty testovacího Edge. Vypadá jako Chrome

Microsoft očividně finišuje s přípravou veřejné betaverze svého prohlížeče Edge založeném na Chromiu. Webu Neowin se totiž podařilo vyzkoušet si aktuální testovací verzi a nutno podotknout, že výsledek prozatím vypadá téměř jako běžný Chrome.

Na screenshotech je jasně patrné, že rozhraní, alespoň co se týče této testovací verze, se od Chromu liší asi jen ostře řezanými hranami u záložek a jinou domovskou stranou. Na ní se promítjaí nejnovější obrázky z Bingu a ve spodní části nabízí výpis novinových článků z MSN zpráv.

Pozbývá některé specifické prvky, které Edge doposud měl. Chybí tak podpora zobrazení velkých náhledů stránek či možnost jejich odložení na později. Zatímco vzhled se ještě může snadno změnit, tyto funkce se zřejmě do finální verze nepodívají, minimálně co se týče prvních verzí.

I když je prohlížeč založený na Chromiu, bude obsahovat vlastní obchod s rozšířeními, byť není problém si nainstalovat ta oficiální pro Chrome. Hlavní změny se pak dočkalo nastavení, které je přepracované tak, aby ladilo s vizuálním stylem Microsoftu.

Nová verze prohlížeče by měla vyjít v průběhu tohoto roku.

S přechodem Edge na Chromium téměř končí velká válka prohlížečů:

Diskuze (116) Další článek: Z výrobce telefonů až k patentovému trollu. BlackBerry žaluje Twitter za porušení práv

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Prohlížeče, Edge, Chrome, Screenshot, Testovací verze, Chromium, Prohlížeč, Bingo, Verze, Edge založený na Chromiu, Verze prohlížeče, Odložení, Výpad, Neowin


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu